Podniesienie piersi

Podniesienie piersi

Podniesienie piersi

Podniesienie piersi - odzyskaj ich młodzieńczy wygląd

Piersi to dla kobiety szczególna część ciała, dlatego warto w każdym wieku dbać o ich wygląd. Z wiekiem możesz jednak potrzebować czegoś więcej niż ćwiczenia i balsamy ujędrniające, szczególnie gdy rodziłaś i karmiłaś naturalnie lub intensywnie się odchudzałaś. Dzięki zabiegowi podniesienia piersi mogą one odzyskać dawną jędrność i młodzieńczą krągłość.

Podniesienie piersi polega na nacięciu wzdłuż ich naturalnego zarysu w celu określenia obszaru nowej lokalizacji brodawki piersi i jej otoczki. Usuwa się również części skóry wokół otoczki brodawki oraz pod nią, a następnie tak modeluje gruczoł, aby po zagojeniu był bardziej zwarty, jędrny i usytuowany wyżej.

Podniesienie piersi można połączyć z zabiegiem ich powiększenia. W takim przypadku należy podczas konsultacji przed zabiegiem ustalić z lekarzem prowadzącym wielkość oraz rodzaj implantów. W obu przypadkach zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, w związku z czym konieczny jest jednodniowy pobyt w Centrum.

Bezpośrednio po operacji pacjentka otrzymuje specjalny biustonosz, który ma na celu ukształtowanie ostatecznego wyglądu piersi. Należy nosić go przez cały czas (w dzień i w nocy) przez miesiąc. Po raz pierwszy zdejmuje się go w Centrum w 7 dobie po zabiegu przy okazji zdjęcia szwów. Od tego momentu można już zdejmować go samemu do kąpieli czy do prania.

W pierwszych dniach po zabiegu piersi są nieco obrzęknięte, twardsze i nienaturalnie sterczące. Z czasem jednak stają się bardzo naturalne w wyglądzie, dotyku i odczuwaniu. Finalny efekt widoczny jest mniej więcej po 3 miesiącach.

Podniesienie piersi - ważne informacje
Czas trwania zabieguokoło 120-180 minut
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, OB, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG, USG piersi
Znieczulenieogólne
Pobyt w Centrum1 doba
Rekonwalescencjaok. 14 dni
Zdjęcie szwóww 8-10 dobie
Zmiana opatrunkóww 3-10 dobie
Przeciwwskazaniaskazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Galeria zdjęć