Powiększanie piersi tkanką tłuszczową

Powiększanie piersi

Powiększanie piersi

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową - biust o jakim marzyłaś

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową to obecnie coraz bardziej popularna metodą powiększania piersij. Powiększanie piersi tkanką tłuszczową polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic ciała gdzie jest jej nadmiar poprzez procedurę liposukcji. W następnym etapie odpowiednio przygotowana tkanka jest przeszczepiana do piersi. Uzyskujemy w ten sposób zwiększenie wielkości ale i poprawę kształtu piersi.

W ostatnich latach lipomodeling piersi jako procedura chirurgiczna poddany była wieloośrodkowej ocenie, która wykazała całkowite bezpieczeństwo onkologiczne tej operacji.

Lipomodeling jest metodą powiększenia piersi bez użycia implantów silikonowych.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. W pierwszym etapie wykonywana jest liposukcja pozwalająca na uzyskanie odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej, która następnie jest odpowiednio przygotowana. W drugim etapie chirurg plastyk przeszczepia tkankę w określone regiony sutka aby uzyskać odpowiedni kształt, wielkość i uzyskać maksymalny procent wgojenia przeszczepu.

W pierwszych dniach po zabiegu piersi są nieco obrzęknięte. Zalecamy noszenie specjalistycznego stanika aby zminimalizować dolegliwości bólowe. Drobne, kilkumilimetrowe nacięcia niezbędne do pobrania tkanki tłuszczowej goją się w ciągu kilku dni.

Zależnie od pożądanej wielkości piersi procedurę należy powtórzyć. Uzyskany w ten sposób efekt jest trwały, a przeszczepiona tkanka tłuszczowa staje się własną tkanką piersi.

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową - ważne informacje
Czas trwania zabieguokoło 120 minut
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, OB., wskaźnik krzepnięcia, kreatynina, glukoza, elektrolity, badanie ogólne moczu, szczepienia p-ko WZW B, EKG, USG piersi
Znieczulenieogólne
Pobyt w Centrum1 doba
Rekonwalescencjaok. 10 dni
Zdjęcie szwóww 7 dobie
Zmiana opatrunkówprzy zdjęciu szwów
Przeciwwskazaniaobciążający wywiad onkologiczny, skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcje ropne skóry okolicy operowanej