Powiększanie piersi

Powiększanie piersi

Powiększanie piersi

Powiększanie piersi - sposób na biust o jakim marzyłaś

Zabieg powiększenia piersi należy do najbardziej spektakularnych osiągnięć chirurgii plastycznej. Za pomocą odpowiednich implantów może w widoczny, a jednocześnie bardzo naturalny sposób skorygować zarówno wielkość jak i kształt biustu. Obecnie najczęściej stosowanymi implantami są implanty solne oraz silikonowe. O ich wyborze zdecydujesz z lekarzem prowadzącym podczas wizyty konsultacyjnej.

Powiększanie piersi przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Najczęściej cięcie skórne wykonywane jest wokół otoczki bądź w fałdzie podpiersiowym. Cięcie pod pachą niesie ze sobą większe ryzyko powikłań, więc wykonywane jest znacznie rzadziej. Obecnie, o ile jest to możliwe, implant umieszcza się pod mięśniem piersiowym większym, którego dolne przyczepy się odcina. Takie umiejscowienie daje najbardziej naturalny efekt, ponieważ zwiększa liczbę tkanek ukrywających wkładkę. Ma to szczególne znaczenie u osób bardzo szczupłych.

Przestrzeń przeznaczona do umieszczenia implantu musi być dokładnie wymierzona i precyzyjnie przygotowana, a wszystkie krwawiące naczynia pozamykane. Po włożeniu wkładki ranę zszywa się warstwowo, a skórę szyje szwem śródskórnym, aby uzyskać jak najmniejszą i najdelikatniejszą bliznę. Zabieg kończy założenie opatrunków oraz specjalnego biustonosza, który ma na celu ukształtowanie ostatecznego wyglądu piersi. Powinien on być noszony przez całą dobę przez okres miesiąca. Pierwszy raz stanik ten zdejmowany jest w Centrum przy okazji zdjęcia szwów w 7 dobie po zabiegu. Od tego momentu można już zdejmować go samemu w celu uprania czy do kąpieli.

W pierwszych dniach po zabiegu piersi są nieco obrzęknięte, twardsze i nienaturalnie sterczące. Z czasem jednak stają się naturalne w wyglądzie, dotyku i odczuwaniu. Na tym etapie, bardzo pomocne mogą okazać się zalecane przez naszego fizjoterapeutę ćwiczenia oraz sposoby poruszania się i wypoczynku. Przynoszą znaczną ulgę gdy wykonuje się je zgodnie z zaleceniami.

Po 2 tygodniach od zabiegu można rozpocząć zbiegi program eliminacji blizn (PSM) co jeszcze bardziej zmniejsza widoczność blizny i zwiększa miękkość piersi.

Finalny efekt zabiegu widoczny jest po około 3 miesiącach.

Powiększanie piersi - ważne informacje
Czas trwania zabieguokoło 120 minut
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, OB, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG, USG piersi
Znieczulenieogólne
Pobyt w Centrum1 doba
Rekonwalescencjaok. 14 dni
Zdjęcie szwóww 8 dobie
Zmiana opatrunkówprzy zdjęciu szwów
Przeciwwskazaniaskazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Galeria zdjęć