Zmniejszenie piersi

Zmniejszenie piersi

Zmniejszenie piersi

Zmniejszenie piersi - wyglądaj piękniej, czuj się komfortowo

Duży biust nie zawsze jest ozdobą. Zbyt duży zaburza proporcje sylwetki, a także powoduje dyskomfort w wykonywaniu codziennych czynności, na przykład uprawianiu sportu czy doborze odzieży. Duże, ciążące do przodu piersi mogą też przyczyniać się do wad postawy. Dlatego zabieg ich redukcji często wykonywany jest ze wskazań zdrowotnych w celu poprawy nie tyle wyglądu, co jakości życia pacjentki.

Zmniejszenie piersi w naszym Centrum najczęściej wykonuje się metodą Lejour, bez pozostawiania długiej blizny w fałdzie podpiersiowym. Zmniejszenie piersi polega na usunięciu części skóry oraz gruczołu piersiowego. Pozostałą jego część natomiast modeluje się tak, aby stał się jędrniejszy i wyżej usytuowany.

Bezpośrednio po operacji pacjentka otrzymuje specjalny biustonosz, który ma na celu ukształtowanie ostatecznego wyglądu biustu. Powinien on być noszony całodobowo przez miesiąc. Po raz pierwszy zdejmuje się go w Centrum w celu zdjęcia szwów w 8-10 dobie po zabiegu. Od tego momentu pacjentka może już zdejmować go sama do prania czy do kąpieli. Dodatkowo między pierwszą a trzecią dobą po zabiegu należy udać się do Centrum na usunięcie drenów.

W pierwszych dniach po operacji piersi są nieco obrzęknięte, twardsze i nienaturalnie sterczące. Z czasem jednak stają się naturalne w wyglądzie, dotyku i odczuwaniu. Finalny efekt widoczny jest po około 3 miesiącach.

Zmniejszenie piersi - ważne informacje
Czas trwania zabieguokoło 180 minut
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, OB, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG, USG piersi
Znieczulenieogólne
Pobyt w Centrum1 doba
Rekonwalescencjaok. 14 dni
Usunięcie drenóww 1-3 dobie
Zdjęcie szwóww 8-10 dobie
Zmiana opatrunkówprzy zdjęciu szwów
Przeciwwskazaniaskazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Galeria zdjęć