Implanty łydek

Implanty łydek

Implanty łydek

Implanty łydek - przepis na zgrabne nogi

Nie wszystkie partie ciała jesteśmy w stanie wyrzeźbić odpowiednimi ćwiczeniami. Wygląd sylwetki jest w dużej mierze uwarunkowany genetycznie, dlatego kształtu niektórych jej części, na przykład łydek, po prostu nie da się zmienić konwencjonalnymi metodami.

Zabieg wszczepienia implantów poprawia kształt łydek, czego efektem jest proporcjonalna różnica pomiędzy dolną a górną partią nóg. Wkładki wykonane są z silikonu, ich kształt jest podłużny, a tekstura zupełnie gładka. Dobór rozmiaru odbywa się podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej. Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym (pełnej narkozie). Nacięcia, przez które umieszczane są wkładki, wykonywane są poniżej dołu podkolanowego.

Bezpośrednio po operacji należy unikać przebywania w pozycji stojącej, zalecane jest natomiast leżenie bądź siedzenie z nogami uniesionymi. Powrót do codziennego funkcjonowania możliwy jest po upływie 2-3 tygodni od zabiegu, a ewentualne zajęcia sportowe można uprawiać po co najmniej 6-8 tygodniach.

Implanty łydek - ważne informacje
Czas trwania zabieguok. 90-120 minut
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, OB, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B
Znieczulenieogólne
Pobyt w Centrum1 doba
Rekonwalescencja14 dni
Zdjęcie szwóww 12–14 dobie
Zmiana opatrunkóww 1 dobie oraz przy zdjęciu szwów
Przeciwwskazaniaskazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża