Liposukcja

Liposukcja

Liposukcja

Liposukcja - błyskawiczna poprawa sylwetki

Odchudzanie to proces żmudny i wymagający wytrwałości, ale nieodzowny, gdy chcemy pozbyć się nadwagi. Niestety, na rezultaty trzeba długo czekać, a to bywa demotywujące, zwłaszcza że niektóre partie ciała ciężko wysmuklić dietą czy ćwiczeniami. Dzięki liposukcji możesz poprawić figurę, błyskawicznie pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej z najbardziej „opornych” części ciała.

Liposukcja to nie jest zabieg stricte odchudzający (chociaż traci się tłuszcz i wagę), a jedynie niwelujący niedostatki figury. Doskonale nadaje się do podkreślenia talii lub zaokrąglenia pośladków. Polega na równomiernym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z konkretnych okolic ciała, na przykład: brzucha, bioder, pośladków, ud, kolan czy podbródka.

Liposukcja odbywa się najczęściej w znieczuleniu dożylnym lub ogólnym. Poprzez kilka drobnych nacięć na skórze nastrzykuje się tkankę tłuszczową roztworem znieczulającym, następnie rozbija się ją specjalnym aparatem, po czym odsysa się jej nadmiar dbając, by pozostawić gładką powierzchnię. W trakcie jednego zabiegu można bezpiecznie usunąć około 3 – 4 litry tłuszczu. Po zabiegu nakłada się specjalne ubranko uciskowe, dzięki któremu zmniejszają się obrzęki i łatwiej obkurcza się skóra. Dodatkowym elementem sprzyjającym szybkości gojenia a także mogącym poprawić efekty estetyczne zabiegu jest Kompleksowa Opieka Okołooperacyjna – nasz autorski program wspomagania procesów gojenia.

Zastosowanie urządzenia Vaser-Lipo, wykorzystującego fale ultradźwiękowe pozwala na mniej inwazyjne przeprowadzenie zabiegu oraz skraca okres pozabiegowej rekonwalescencji. Dodatkową zaletą urządzenia jest fakt nieuszkadzania odsysanych komórek tłuszczowych, co w niektórych sytuacjach pozwala na jednoczasowy przeszczep odessanego tłuszczu np. do piersi, twarzy czy pośladków pozwalając na modyfikację kształtu ww. okolic.

Dowiedz się więcej o metodzie Vaser Lipo >>

Liposukcja - ważne informacje
Czas trwania zabieguokoło 2-5 godzin
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, OB, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B
Znieczuleniedożylne lub ogólne
Pobyt w Centrum1 doba
Rekonwalescencjaokoło 14 dni
Zdjęcie szwóww 7-8 dobie (jeżeli są zakładane)
Zmiana opatrunkóww drugiej dobie (kąpiel) oraz przy zdjęciu szwów
Przeciwwskazaniaskazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Galeria zdjęć