plastyka brzucha

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha - z nami odzyskasz dobrą figurę

Utrzymanie płaskiego i jędrnego brzucha wymaga z wiekiem coraz więcej wysiłku. Czasem jednak nawet intensywne ćwiczenia nie wystarczą, aby odzyskać utraconą sprężystość brzucha, na przykład po przebytej ciąży czy znacznej utracie wagi.

W przypadkach tych mamy często do czynienia z nadmiarem wiotkiej skóry na brzuchu, która zwisa tworząc luźne fałdy lub uwypuklenie się brzucha ku przodowi. Warto w takiej sytuacji zdecydować się na zabieg, w ramach którego zredukujemy tkankę tłuszczową oraz naciągniemy skórę poprawiając wygląd brzucha i talii.

Plastyka brzucha przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Zwykle robi się cięcie w kształcie litery W, które sięga od jednego do drugiego kolca biodrowego (poniżej linii bielizny). Dodatkowo wykonuje się cięcie wokół pępka. Skórę brzucha wraz z tkanką tłuszczową odwarstwia się od mięśni i napina, a jej nadmiar wycina wytwarzając nowe miejsce na pępek. Najczęściej modeluje się również mięśnie proste brzucha, aby podkreślić talię. Czasami wystarczy miniabdominoplastyka, czyli korekcja jedynie dolnej, usytuowanej poniżej pępka części brzucha.

Bezpośrednio po zabiegu mogą występować bóle i obrzęki okolic brzucha. Przez okres kilku dni po zabiegu pacjent ułożony jest w pozycji lekko pochylonej.

Bardzo istotnym elementem przy zabiegu plastyki brzucha jest program Kompleksowej Opieki Okołooperacyjnej. Przed operacją nasi pacjenci uczeni są optymalnych sposobów poruszania się, wypoczynku oraz stosowania kinezyterapii. Zalecamy również korzystanie z programu eliminacji blizn (PSM).

Plastyka brzucha - ważne informacje
Czas trwania zabieguokoło 3-5 godzin
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, OB, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG
Znieczuleniezewnątrzoponowe (dolędźwiowe) lub ogólne dotchawicze
Pobyt w Centrum2-3 doby
Rekonwalescencja14 dni
Zdjęcie szwóww 6-14 dobie
Zmiana opatrunkóww 3, 6 i 14 dobie
Przeciwwskazaniaskazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Galeria zdjęć