Trichoskopia

Trichoskopia

Rozpoznaj wroga

Badanie włosów i skóry głowy – Trichoskopia – nieinwazyjny i nowoczesny sposób diagnozy

Badanie włosów Trichoskopia to bezinwazyjny i nowoczesny sposób diagnozy włosów bez konieczności ich pobierania. Badanie jest bezbolesne i może być przeprowadzane również u dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią. Trichoskopia pozwala ocenić stan łodyg włosów, ujść mieszków włosowych i otaczającej ich skóry głowy.  Badanie pomaga zdiagnozować i ocenić stan nasilenia wielu chorób skóry głowy w tym::

  • łysienia telogenowego,   
  • łysienia plackowatego,
  • łysienia androgenowego,
  • innych typów łysienia niebliznowaciejącego i bliznowaciejącego

Badanie włosów Trichoskopia jest także niezastąpione w diagnostyce połamanych i uszkodzonych mechanicznie włosów.

Badanie włosów Trichoskopia – niezastąpione narzędzie monitorowania leczenia wypadania włosów

Cyfrowe badanie włosów i skóry głowy to nie tylko narzędzie służące diagnozie schorzeń. Trichoskopia pomaga również monitorować postępy leczenia. Dzięki niej dowiesz się czy metoda leczenia, którą stosujesz przynosi zaplanowane efekty.

Jak wygląda badanie włosów Trichoskopia?

Podczas badania lekarz dermatolog ogląda w powiększeniu  włosy i skórę głowy z okolic czołowej, skroniowej i potylicznej w powiększeniu 20- krotnym.

Jak przygotować się do badania włosów i skóry głowy?

Na kilka dni przed badaniem włosów nie należy farbować włosów ani wykonywać trwałej ondulacji. Na około dobę przed badaniem należy umyć włosy i nie używać kosmetyków do pielęgnacji takich jak: pianki do włosów, żele, lakiery, odżywki.

Jakie są wskazania do wykonania Trichoskopii?

Badanie włosów Trichoskopia powinieneś wykonać jeśli od dłuższego czasu obserwujesz u siebie wzmożone wypadanie włosów, ich łamliwość oraz inne niepokojące objawy w postaci, np. świądu, wyprysków czy też łuszczenia się skóry głowy.

Zalecenia po zabiegu Trichoskopia

Brak

Przeciwwskazania do zabiegu Trichoskopia

Brak