Komunikat dla pacjentów w związku z pandemią koronawirusa

Umów się na konsultację

+48 22 654 90 60

+48 22 654 12 98

Komunikat dla pacjentów Szpitali Chirurgii Plastycznej dr Marka Szczyta w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 z dnia 13.03.2020.

Szanowni Państwo,

od kilkunastu tygodni świat zmaga się z wzrastającą ilością zachorowań spowodowanych nowym szczepem wirusa. W związku z licznymi pytaniami z Państwa strony informujemy, że wprowadziliśmy zalecane przez Światową Organizację Zdrowia procedury, których celem jest zminimalizowanie ryzyka zakażenia. Na bieżąco monitorujemy też sytuację epidemiologiczną i wdrażamy zalecane przez państwowe instytucje zalecenia.

Dostępność dla Pacjentów.

Zachowanie jak najwyższych standardów opieki od lat jest naszym priorytetem. Kluczowe jest dla nas zdrowie wszystkich pacjentów, szczególnie tych którzy są w trakcie leczenia lub właśnie przeszli operację. W takich przypadkach konsultacje oraz wizyty kontrolne są niezbędne dla zachowania ciągłości procesu leczenia. Dlatego na chwilę obecną nie mamy w planach zamknięcia naszych placówek dla tych pacjentów.

Jednak z uwagi na obecną sytuacje epidemiologiczną w Polsce i na świecie wstrzymaliśy konsultacje dla nowych pacjentów na okres najbliższych dwóch tygodni oraz ograniczyliśmy wykonywanie procedur medycznych do niezbędnych. Wszyscy oczekujący na konsultacje i zabiegi będą na bieżąco informowani o prowadzonych działaniach.

Higiena i środki ostrożności

Główny Inspektor Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia regularnie publikują informacje na temat rekomendowanych środków ostrożności, które ograniczają ryzyko zakażenia koronawirusem. Do podstawowych należy zachowanie zasad bezpiecznego podróżowania, w tym ograniczenie wyjazdów, unikanie miejsc zatłoczonych, kontaktu z chorymi zwierzętami, a także zachowanie bezpiecznej odległości w kontaktach z innymi ludźmi. Dodatkowe zalecane środki ostrożności dotyczą codziennej higieny, w tym konieczności częstego mycia rąk i stosowania chusteczek oraz płynów dezynfekujących na bazie alkoholu. Zapewniamy, że w obu Szpitalach zawsze dostępne są środki, które pozwalają zachować zasady higieny.

Ze swojej strony zachęcamy Państwa do uważnego ale i roztropnego śledzenia bieżącej sytuacji epidemiologicznej, szczególnie na stronach internetowych World Health Organisation (WHO), Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Są to źródła rzetelnych informacji, gdzie znajda Państwo wiele wytycznych i wskazówek dotyczących postępowania ograniczającego rozprzestrzenianie koronawirusa.

Jednocześnie zachęcamy Państwa do kontaktów z naszymi pracownikami, szczególnie w sytuacjach wątpliwości związanych z planowaniem wizyt w Szpitalach.

Będziemy Państwa na bieżąco informować na naszych mediach społecznościowych 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności