Specjalista dermatolog drugiego stopnia. Jest ekspertem w zabiegach z zakresu dermatologii estetycznej (wypełniacze, Botox, Sculptra, pilingi, mezoterapia) i laserowej. Swoje doświadczenie zdobywała na Oddziałach Dermatologii, Chirurgii Dermatologicznej i Immunologii w Scripps Clinic and Research Foundation (La Jolla), Klinice Dermatologicznej University of California, USF College of Medicine (San Diego) oraz Ain Shams Hospital (Kair). Obecnie prowadzi prywatną praktykę lekarską, a od wielu lat uczestniczy w badaniach klinicznych leków.

Studia ukończyła na Akademii Medycznej w Warszawie. Stopień doktora nauk medycznych oraz specjalizację pierwszego i drugiego stopnia z dermatologii-wenerologii uzyskała w Klinice Dermatologicznej Akademii Medycznej w Warszawie. Dr Kamila Padlewska prowadziła liczne badania naukowe w Instytucie Pasteura (Paryż).Jest autorką wielu publikacji naukowych i współautorką książek w dziedzinie dermatologii estetycznej.

Od 2005 roku jest profesorem Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, w której pełniła funkcję kierownika pionu kosmetologicznego, a obecnie kierownika studiów podyplomowych SPA i Wellness. Dzięki wiedzy i doświadczeniu jest w zarządzie Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL oraz Polskiego Towarzystwa Mezoterapii. Należy również do Stowarzyszenia Dermatologów Estetycznych, Polskiego Towarzystwa Kosmetologicznego i Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. W styczniu 2004 roku została kierownikiem Laboratorium Badań Kosmetyków i Chemii Gospodarczej KLSP IZIS.