Maciej Waś jest magistrem fizjoterapii, absolwentem wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dodatkowo ukończył specjalizację z fizjoterapii sportowej, oraz dwuletnią szkołę masażu. Wiedzę i umiejętności praktyczne zdobywał na  oddziałach Warszawskich szpitali jak i licznych kursach czy szkoleniach zawodowych.

Posiada dziesięcioletnie doświadczenie pracy z pacjentami w chirurgii plastycznej, z czego sześć ostatnich lat pracował u boku czołowych chirurgów plastycznych.

Jest autorem wielu publikacji wykorzystywanych do szkoleń personelu z zakresu obsługi urządzeń medycznych, a także pionierem w tworzeniu protokołów postępowania terapeutycznego
z pacjentami po zabiegach.

Prywatnie jest międzynarodowym instruktorem kitesurfingu. Od lat uprawia sztuki walki, a ich elementy wykorzystuje w rehabilitacyjnym treningu funkcjonalnym, w leczeniu otyłości u swoich Pacjentów. Uprawia sporty sezonowe: surfing, wakeboarding, kitesurfing, snowboard. W wolnym czasie uwielbia malować, grać na pianinie oraz podróżować na motocyklu.