Laserowe usuwanie żylakow

Laserowe usuwanie żylakow

Najnowsze osiągnięcie medycyny w leczeniu żylaków

Krosektomia uważana jest obecnie za najnowocześniejszą i jedną z najskuteczniejszych metod leczenia żylaków nóg. Jeżeli chcesz się ich pozbyć raz a dobrze, poważnie pomyśl o tym zabiegu, ponieważ takiego efektu leczniczego, a zwłaszcza estetycznego nie osiągniesz żadnymi innymi metodami.

Laserowe usuwanie żylakow jest małoinwazyjne i praktycznie bezbolesne. Polega na tym, że do żyły odpiszczelowej wprowadza się światłowód i za pomocą energii cieplnej emitowanej przez laser dokonuje się ablacji czyli zamknięcia niewydolnej żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej. Podczas jednej sesji można zoperować obie nogi.

Po zabiegu na operowaną nogę zakładana jest pończocha uciskowa. Przy rozległych żylakach, współistnieniu żylaków siatkowatych i „pajączków”, dobre efekty daje skojarzenie zabiegu ze skleroterapią „piankową”. Co szczególnie istotne dla osób pracujących zawodowo, metoda ta pozwala na szybki powrót do pełnej aktywności życiowej.

Ważne informacje
Czas trwania zabieguokoło 60-120 minut
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), elektrolity (Na, K)
Znieczuleniew zależności od decyzji lekarza prowadzącego
Pobyt w Centrumw zależności od decyzji lekarza prowadzącego (max. 1 doba)
Rekonwalescencjaokoło 10-14 dni
Zdjęcie szwóww 7-10 dobie
Zmiana opatrunków--------
Przeciwwskazaniaskazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża