implanty twarzowe

Implanty twarzowe

Implanty twarzowe

Implanty twarzowe - Pokochaj swoje odbicie w lustrze

Implanty twarzowe to doskonały sposób aby poprawić kontur twarzy, zapewnić jej proporcjonalny i symetryczny wygląd. Polecamy zabieg wszczepienia implantów, dzięki któremu możesz między innymi:

  • uwypuklić kości policzkowe,
  • skorygować zapadnięte policzki,
  • skorygować cofniętą brodę,
  • skorygować niedorozwój żuchwy.

Dostępne są różne rodzaje implantów. Nasi eksperci podczas konsultacji poprzedzającej zabieg dobiorą rozmiar i kształt najodpowiedniejszy dla ciebie. Sam zabieg przeprowadzany jest w sposób pozwalający uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, bez widocznych śladów ingerencji chirurgicznej. Podczas operacji lekarz wykonuje małe nacięcie w pobliżu miejsca, w którym ma być umieszczony implant. Najczęściej są to: wnętrze jamy ustnej (na linii dziąseł), dolna powieka lub bruzda podbródka. Następnie tworzy się kieszeń, w której umieszczony zostaje implant, po czym zszywa się nacięcie i zakłada opatrunek.

Po zabiegu na twarzy widoczne są zaczerwienia i obrzęk, które mogą utrzymać się maksymalnie do 10 dni. Przez kilka dni utrudnione jest także gryzienie i przeżuwanie. W pierwszym tygodniu po zabiegu nie należy ponadto wykonywać nagłych ruchów mimicznych ani pochylać się.

Dla wzmocnienia efektu można połączyć zabieg wszczepienia implantów na przykład z liftingiem czoła, twarzy czy korektą powiek. Wówczas implanty policzków wprowadza się przez nacięcia wykonane do liftingu.

Implanty twarzowe - Ważne informacje
Czas trwania zabieguokoło 90 minut
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, OB, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG
Znieczuleniemiejscowe lub ogólne
Pobyt w Centrum1 doba
Rekonwalescencja7 dni
Zdjęcie szwóww piątej dobie po zabiegu
Zmiana opatrunkówW piątej dobie
Przeciwwskazaniaskazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, choroby serca, infekcja ropna skóry i śluzówek.

Alternatywną formą do implantacji jest przeszczep tkanki tłuszczowej na twarz (patrz zdjęcie nr 4).

Galeria zdjęć