Lifting twarzy

Lifting twarzy

Lifting twarzy

Lifting twarzy - wyglądaj młodziej

Chirurgia plastyczna nie od dziś zna sposoby, jak wygrać wyścig z czasem. Jednym z nich jest sprawdzony i chętnie stosowany przez pacjentów lifting twarzy i szyi. Ma on przede wszystkim działanie odmładzające, ale można też dzięki niemu delikatnie skorygować rysy twarzy. Niekwestionowaną zaletą liftingu jest fakt, że po zabiegu twarz wygląda zdecydowanie młodziej, a przy tym naturalnie, a ingerencja chirurgiczna jest praktycznie niezauważalna.

Zabieg polega na zredukowaniu tkanki w środkowych oraz dolnych partiach twarzy i szyi. Tkanka, która z wiekiem opada, powoduje marszczenie się skóry. Podczas zabiegu lekarz nie tylko naciąga skórę, lecz ingeruje głębiej. Nacina i delikatnie przesuwa osłaniającą mięśnie powięź w tych partiach twarzy, gdzie skóra straciła sprężystość. Nacięcie prowadzone jest w mało widocznych miejscach: w skroni, uchu i za uchem. Po takiej rekonstrukcji skóra lepiej układa się na mięśniach, a jednocześnie twarz nie traci swojej mimiki, nadal wyglądając naturalnie. Lifting spłyca nieznacznie linie między nosem a ustami, jednak dla lepszego efektu można je dodatkowo retuszować zastrzykami z wypełniaczem.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu dożylnym lub ogólnym, więc konieczny jest jednodniowy pobyt w Centrum. Przez kilka pierwszych dni twarz może być wyraźnie opuchnięta i zasiniona, natomiast z biegiem czasu objawy te będą ustępować. Zabiegi w ramach programu Kompleksowej Opieki Okołooperacyjnej są w stanie skrócić ten czas. Poprawiają jakość i szybkość gojenia oraz eliminują uczucie napięcia tkanek. Zalecamy również korzystanie z programu eliminacji blizn (PSM).
Po operacji należy unikać schylania się i podnoszenia ciężkich rzeczy przez co najmniej miesiąc.

Lifting twarzy - ważne informacje
Czas trwania zabieguokoło 3 godzin
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, OB, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B EKG, RTG płuc
Znieczuleniedożylne lub ogólne
Pobyt w Centrum1 doba
Rekonwalescencjado 14 dni
Zdjęcie szwówpierwsze w 5 dobie, kolejne w 10-14 dobie
Opatrunkiprzy zdjęciu szwów
Przeciwwskazaniaskazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Galeria zdjęć