Plastyka powiek

Plastyka powiek

Plastyka powiek

Plastyka powiek - Przywróć blask swojemu spojrzeniu

Jednym z najbardziej efektownych sposobów chirurgicznego odmładzania twarzy jest plastyka powiek. To właśnie na cienkiej i delikatnej skórze wokół oczu najszybciej zaznacza się proces starzenia. Zmarszczki, obwisła skóra czy tzw. worki pod oczami odbierają młodzieńczy blask twojemu spojrzeniu. Plastyka powiek umożliwia chirurgiczne poprawienie ich wyglądu, a co za tym idzie odmłodzenie swoich oczu. Zabieg może dotyczyć powiek górnych, dolnych lub obu jednocześnie.

W przypadku powiek górnych najczęstszym powodem jest namiar luźnej, rozciągniętej, nieładnie marszczącej się skóry, która może również powodować ograniczenie widzenia. Jej usunięcie w takim przypadku daje efekt zarówno estetyczny jak i praktyczny. W przypadku powiek dolnych najczęstszym wskazaniem do zabiegu są tzw. worki pod oczami. Jest to uwypuklający się z oczodołu tłuszczyk. Zwykle stan taki związany jest z wiekiem. Jednak defekt ten może dotyczyć również ludzi młodych, u których spowodowany jest po prostu budową anatomiczną.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym dożylnym. W pierwszym przypadku prowadzi się cięcie w fałdzie powieki górnej usuwając zbędny fragment skóry i nadmiar tłuszczyku. Czasami redukuje się również ilość uwypuklającego się tłuszczyku oczodołowego. Blizna usytuowana jest w fałdzie powiekowej, czyli w miejscu niewidocznym przy otwartych oczach. Po kilku tygodniach blednie i trudno jest ją dostrzec. Na powiece dolnej cięcie prowadzi się pod rzęsami. Wycina się trochę skóry, modeluje lub wycina tłuszczyk oczodołowy oraz koryguje ułożenie mięśnia okrężnego oka. Nadmiar skóry i mięśnia okrężnego usuwa się delikatnie, a następnie zszywa ranę.

W obu przypadkach pacjent może wrócić do domu już kilka godzin po zabiegu. Jedynym opatrunkiem jest niewielki plasterek na ranie, który nie przeszkadza w widzeniu. Przez kolejne dni należy przykładać na powiekę chłodne kompresy, a po zabiegu powieki dolnej również delikatnie ją masować. Szwy usuwa się w 4-5 dobie po operacji. Gojenie przebiega bezboleśnie, a pacjenci nie przyjmują żadnych szczególnych leków. Jakości i szybkości gojenia sprzyjają zabiegi Kompleksowej Opieki Okołooperacyjnej, przeprowadzane w naszym Centrum standardowo.

Do pracy można wrócić zwykle po 7-10 dniach (powieka górna) lub po około 14 dniach (powieka dolna). Okres ten wydłuża się nieco, gdy jednocześnie operowane są obie powieki. Odsetek powikłań jest niewielki, nieco większy w przypadku operacji powiek dolnych.

Zabieg korekcji powiek może być łączony z innymi zabiegami, na przykład z liftingiem twarzy czy czoła.

Plastyka powiek - Ważne informacje
Czas trwania zabieguokoło 60 minut
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, OB, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B
Znieczuleniemiejscowe lub krótkotrwałe dożylne
Pobyt w Centrumprzy znieczuleniu ogólnym - 1 doba przy znieczuleniu miejscowym – wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja7-14 dni
Zdjęcie szwóww 4-5 dobie
Opatrunkiprzy zdjęciu szwów
Przeciwwskazaniaskazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Galeria zdjęć