rekonstrukcja ucha

Rekonstrukcja ucha

Rekonstrukcja ucha

Rekonstrukcja ucha - Możesz wyglądać jak inni

Chirurgia plastyczna to nie tylko poprawianie urody. W niektórych przypadkach można wręcz mówić o „budowaniu” pewnych części ciała od nowa, aby przywrócić im normalny wygląd. Tak właśnie jest z rekonstrukcją ucha. Niewykształcone w trakcie rozwoju płodowego dziecka czy zniekształcone lub utracone w wyniku urazu ucho jesteśmy w stanie odtworzyć praktycznie od zera. Jest to zabieg bardzo precyzyjny i wymagający dużego doświadczenia, dlatego warto zdecydować się na sprawdzone Centrum – takie jak nasze, gdzie efekty zabiegów mówią same za siebie.

Tego typu operacje przeprowadzane są u pacjentów powyżej 6. roku życia, kiedy można już pobrać odpowiednią ilość materiału chrzęstnego niezbędnego do rekonstrukcji. Proces odbudowy przebiega dwuetapowo:

  • Najpierw pobiera się chrząstkę własną pacjenta z łuku żebrowego, rzeźbi się z niej chrząstkę ucha i wszywa pod skórę w okolicy brakującej małżowiny usznej.
  • Po upływie 6 miesięcy oddziela się ukształtowane ucho od czaszki za pomocą przeszczepu skóry.
Oba etapy odbywają się w znieczuleniu ogólnym, dlatego za każdym razem wymagany jest jednodniowy pobyt w Centrum.
Rekonstrukcja ucha - Ważne informacje
Czas trwania zabieguokoło 180 minut
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, OB, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B
Znieczulenieogólne
Pobyt w Centrum1 doba w pierwszym i drugim etapie
Rekonwalescencjaok 10 dni
Zdjęcie szwóww 10 dobie (w zależności od decyzji lekarza prowadzącego)
Zmiana opatrunkóww 3-10 dobie
Oddzielenie ucha od czaszkipo 6 miesiącach
Przeciwwskazaniaskazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Galeria zdjęć