Depilacja

Depilacja laserem diodowym LightSheer

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Pozbądź się owłosienia

Laser diodowy LightSheer został wyprodukowany przez amerykańską firmę Lumenis i jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń na rynku bezpiecznym dla pacjenta — posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA oraz certyfikat ISO 9001. Depilacja laserem diodowym powinna być wykonana w serii minimum 4 zabiegów, które są powtarzane w odstępach od 4 do 12 tygodni (w zależności od wybranej partii ciała). Pacjenci, którzy posiadają jasne i cienkie włosy, muszą liczyć się z możliwością wystąpienia słabszych rezultatów. Bez dodatkowych zabiegów depilacja laserem diodowym sprawi, że jasne włoski pozostaną jedynie przerzedzone. Nie zaleca się, aby zabieg wykonywały kobiety w ciąży, osoby przyjmujące hormony światło-uczulające, chorujące na łuszczycę, padaczkę, bielactwo oraz choroby nowotworowe.

Działanie lasera LightSheer oparte jest na zjawisku selektywnej fototermolizy. Światło lasera diodowego pochłaniane jest przez mieszek włosowy zawierający melaninę. Następnie zamieniane jest na ciepło, które niszczy te elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, co przyczynia się do trwałej utraty włosa i destrukcji mieszka. Opisywane zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu włosa (anagen). Wszystkie pozostałe okresy wzrostowe włosa, czyli katagen (faza zaniku) oraz telogen (faza spoczynku) są zazwyczaj obojętne na działanie lasera.

Aby poprawnie przygotować się do zabiegu depilacji laserem diodowym, należy bezpośrednio przed zabiegiem zgolić włosy. Przed zabiegiem włosów nie można wyrywać — pęsetą, woskiem czy depilatorem — przez okres ok.4 tygodni w przypadku twarzy i okres ok.6 tygodni w innych miejscach. Zaleca się golenie, przycinanie lub depilację odpowiednim kremem, którą należy zakończyć co najmniej tydzień przed zabiegiem. Należy odstawić kremy z witaminą A, E, C oraz retinoidami i kwasami owocowymi, jak również leki światłouczulające i zioła o takim działaniu. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem (minimalna przerwa w opalaniu naturalnym lub solarium to 4-6 tygodni).

Naturalnym objawem zabiegu są czasowe obrzęki oraz zaczerwienienia skóry (ustępują do 2-3 dni). W tym czasie należy delikatnie traktować skórę — nie stosować dezodorantów ani antyperspirantów. Po depilacji laserem diodowym należy stosować fotoprotekcję w miejscach, które były poddane zabiegowi. Kolejny można wykonać w odstępach od 4 do 12 tygodni w zależności od wybranej partii ciała, która została poddana depilacji laserem LightSheer.

Przeciwskazania do zabiegów:

 • ciąża,
 • choroby nowotworowe,
 • terapia hormonalna (hormony światłouczulające),
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • padaczka,
 • skłonność do bliznowców,
 • aktywne infekcje skórne.

 

Przygotowanie do zabiegu:

 • Skóra w obrębie powierzchni depilowanej nie powinna być sucha, podrażniona. Stosuj emolienty kilka dni wcześniej.
 • Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy. W miejscu depilacji, zostaw mały obszar z włoskami (będzie zgolony w gabinecie) umożliwi to ocenę jakości włosa podczas każdej wizyty.
 • Przed każdym zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęsetą, woskiem, depilatorem) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach. Można golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem choć ten ostatni należy zakończyć tydzień wcześniej.
 • Stosowanie kremów lub maści z vit A, E, C, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac , Retin A i inne) i kwasami owocowymi w miejscu depilowanego obszaru wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 • Terapia doustna retinoidami (np. Izotek) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 • Leki światłouczulające i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, figura 1 i 2) wymagają odstawienia na tydzień przed zabiegiem.
 • Aktywne infekcje skórne  (np. opryszczka) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji.
 • Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem, minimalna przerwa w opalaniu naturalnym lub solarium to 4 – 6 tygodni.
 • Opalenizna na skutek stosowania samoopalaczy także jest przeciwwskazaniem. Depilacja możliwa jest po jej ustąpieniu.

 

Postępowanie po zabiegu:

 • Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk lub zaczerwienienie skóry, które ustępują po kilku godzinach maksymalnie do 2 – 3 dni. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie nie stosować antyperspirantów, dezodorantów, nie trzeć ani nie podrażniać skóry.
 • Opalanie naturalne lub w solarium jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie stosujemy fotoprotekcję w miejscach które poddane były zabiegowi.
 • Kolejne zabiegi min 3 należy wykonać w odstępach  od 4 do 12 tygodni w zależności od partii jaka została poddana depilacji.

           

 

Najczęściej zadawane pytania

Efekty depilacji laserowej zauważymy już po pierwszym zabiegu.

Pierwsze efekty są widoczne już po tygodniu od zabiegu, włoski będą przerzedzone a ich odrost znacznie spowolniony.

Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy. Włosów nie należy wyrywać (pęsetą, woskiem, depilatorem) przez minimum 4 tyg. przed zabiegiem.  Unikamy zabiegów i preparatów złuszczających i silnie drażniących. 

Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem, minimalna przerwa w opalaniu naturalnym lub solarium to 4 – 6 tygodni.

Jeżeli zniszczenie włosa nastąpiło w fazie aktywnego jego wzrostu (anagen) taki włos nie wyrasta ponownie.

Światło lasera przy przejściu przez tkanki skórne, jest zatrzymywane przez chromofory (barwnik włosa, skóry)  tym samym nie przenika do krwioobiegu.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg i wykluczenie przeciwskazań gwarantują bezpieczeństwo depilacji laserowej.

Depilacja laserem diodowym LightSheer - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Zabiegi na twarz 250 PLN 350 PLN
2 Zabiegi na nogi 500 PLN 550 PLN
3 Pachy, przedramiona, ramiona, kark (cena za pojedynczy obszar) 450 PLN
4 Klatka piersiowa 450 PLN
5 Plecy 550 PLN
6 Pośladki 350 PLN
7 Brzuch – linia biała 200 PLN
8 Bikini zwykłe lub brazylijskie 350 PLN 450 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności