Depilacja

Usuwanie owłosienia metodą elektrolizy

Umów się na konsultację

+48 22 654 90 60

+48 22 654 12 98

Depilacja do zadań specjalnych

Usuwanie owłosienia metodą elektrolizy jest metodą trwałego usuwania włosów, która została zatwierdzona przez FDA – Amerykańską Instytucję Zdrowia. Nie potrzeba wielu sesji, aby osiągnąć zadowalające rezultaty! Nie każdy rodzaj owłosienia można poddać trwałej depilacji laserowej oraz fotodepilacji IPL, ponieważ obie metody działają na włosy zawierające melaninę. Jest to problemem w przypadku włosów bardzo jasnych oraz siwych, które nie posiadają tego barwnika.

Do takiego typu owłosienia zalecamy wykonanie elektrolizy. Do zabiegu stosujemy specjalny aparat elektrochirurgiczny, który wykorzystuje przepływ prądu wysokiej częstotliwości. Cały zabieg polega na wprowadzeniu do mieszka włosowego cienkiej elektrody w kształcie igły lub metalowej sondy, która emituje prąd elektryczny niszcząc korzeń mieszka włosowego. Prezentowana metoda może być w bezpieczny sposób stosowana na każdym kolorze skóry, nawet na tych mniejszych obszarach ciała tj.: szyi, brodzie. Ponieważ włosy nie rosną w jednakowym tempie (faza wzrostu, spoczynku oraz wydalania), efekt trwałego usunięcia włosa następuje po powtórzeniu zabiegu w różnych cyklach wzrostu włosa.

Metoda elektrolizy jest znacznie skuteczniejszym zabiegiem od depilacji laserowej – spośród wszystkich sposobów usuwania zbędnego owłosienia ma najlepsze wyniki. Należy pamiętać, że koniecznym warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest zapuszczenie włosów na długość ok. 0.5 cm. Po zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie lub obrzęk, który zwykle znika w przeciągu kilku godzin. W miejscach ukłuć igłą mogą pojawić się niewielkie strupki. W tym czasie należy unikać nadmiernego słońca oraz stosować kremy z filtrem UV.

Elektroliza jest idealnym sposobem na usunięcie pojedynczy włosków z ciała lub z obrębu twarzy. Rozważać ją mogą kobiety, którym włosy wyrastają w niepożądanych miejscach – górna warga lub broda, jak również okolice bikini. Prądem stałym należy potraktować każdy mieszek włosowy z osobna, przez co zabieg ten staje się dość czasochłonny. Natężenie prądu stałego stosowane podczas zabiegu jest na tyle wysokie, że powoduje niszczenie cebulki włosa oraz na tyle niskie, że jest bezpieczne dla naszego zdrowia.

Na dzień przed wizytą zaleca się odstawienie przyjmowanych leków przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych, jak również zrezygnowanie z ekspozycji skóry na słońce.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu uzależniony od wielkości obszaru (30 – 60 min)
Wymagane badania --------
Znieczulenie --------
Pobyt w Centrum wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja --------
Zdjęcie szwów --------
Przeciwwskazania ciąża, karmienie piersią, choroby serca (arytmie, zastawkowe wady serca, rozrusznik), choroby neurologiczne (padaczka), infekcje skórne w okolicach przeznaczonych do zabiegu

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności