Masaż segmentarny

Masaż segmentarny

Wsparcie w diagnostyce i leczeniu narządów wewnętrznych

Nie od dziś wiadomo, że masaż ma wiele zalet. Odpowiednio wykonany przynosi ulgę fizyczną i psychiczną, odciąża kręgosłup, pomaga w szybszym powrocie do zdrowia i regeneracji organizmu. Może także doskonale przysłużyć się w diagnostyce i terapii chorób.

Do tego celu służy tzw. masaż segmentarny, składający się z szeregu chwytów i opracowań, których określona technika oraz kolejność wykonywania pozawala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych w narządach wewnętrznych.

W masażu tego typu istotne są strefy skórne i mięśniowe, dzięki którym można zdiagnozować stan tkanek. Wskazaniami do tego zabiegu są: czynnościowe i przewlekłe choroby narządów wewnętrznych, zaburzenia krążenia, czynnościowe, zwyrodnieniowe i gośćcowe choroby kręgosłupa, stawów i tkanek miękkich, stany pourazowe oraz zaburzenia w funkcjonowaniu gruczołów wewnętrznych.

Ważne informacje
Czas trwania zabieguok. 30 min/segment
Wymagane badania-------
Znieczulenie-------
Pobyt w Centrumwyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja-------
Zdjęcie szwów-------
Zmiana opatrunków-------
Przeciwwskazaniaostre bakteryjne zapalenia tkanek i narządów wymagające interwencji chirurgicznej, wszystkie zakażenia ogólne przebiegające z wysoką temperaturą, choroby nowotworowe oraz krwawienia, krwotoki i gruźlica