Ultradźwięki

Ultradźwięki

Cenne wsparcie w prawidłowym gojeniu

W chirurgii plastycznej prawidłowo przeprowadzony zabieg to 99% sukcesu. Do pełni szczęścia brakuje przysłowiowej “kropki na i”, którą to kropkę stanowi potrzeba zadbania o to, aby blizny będące skutkiem ubocznym zabiegu były jak najmniej widoczne. Dlatego w naszym Centrum oferujemy pacjentom profesjonalne zabiegi uzupełniające, pomagające zminimalizować skutki interwencji chirurgicznych i efektywnie zarządzać procesem gojenia.

Ultradźwięki to metoda, która jest bardzo przydatna w zapobieganiu ewentualnym nieprawidłowościom, do jakich może dojść podczas tworzenia się blizn pooperacyjnych. Zabieg wykonuje się za pomocą podłużnej fali akustycznej o częstotliwości 1MHz i 3MHz. Poprzez drgania tkanka poddawana jest mikro masażowi. Ultradźwięki poprawiają utlenowanie tkanek, transport substratów i produktów energetycznych, działa rozluźniająco i przeciwbólowo, a także zwiększa rozciągliwość włókien kolagenowych. Dzięki temu rany goją się prawidłowo, a blizny tworzą się w kontrolowany sposób.

Ważne informacje
Czas trwania zabiegu5-20 minut
Wymagane badania-------
Znieczulenie-------
Pobyt w Centrumwyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja-------
Zdjęcie szwów-------
Zmiana opatrunków-------
Przeciwwskazaniaciąża, choroby autoimmulogiczne, zaburzenia krążenia tętniczego, zaburzenia czucia, ostre zapalenia, gruźlica płuc, rozstrzeń oskrzeli, gorączka, zaburzenia krzepnięcia krwi