Leczenie wypadania włosów

Przeszczep włosów

Umów się na konsultację

+48 22 654 90 60

+48 22 654 12 98

Odzyskaj bujną fryzurę

Nadmierne wypadanie włosów to problem nie tylko mężczyzn w średnim wieku. Często łysienie jest powodem zmian chorobowych czy długotrwałych sytuacji stresowych w naszym życiu. Nie zawsze utracone włosy odrastają. Z wiekiem proces ten staje się nieodwracalny. Na szczęście chirurgia plastyczna potrafi doskonale radzić sobie nawet z takimi problemami. To co dla organizmu niewykonalne jest prostym zabiegiem chirurgicznym w naszym Centrum.

Przeszczep włosów polega na pobraniu wycinka skóry owłosionej z tyłu lub z boku głowy, gdzie włosy są stałe (permanentne) i nie podlegają działaniu dehydrotestosteronu (DHT), to znaczy nigdy nie wypadają. Pobrany wycinek dzielony jest na małe części, tzw. jednostki cebulowe (przeszczepy). Mogą one różnić się wielkością i zawierają jeden, dwa, trzy, a czasami cztery pojedyncze włosy. Po przygotowaniu przez lekarza obszaru biorczego, polegającego na mikro nacięciach skóry głowy, następuje wszczepianie przeszczepów.

Czas zabiegu zależy od liczby przeszczepów. Przy 1000 zabieg trwa zwykle około 2-3 godzin, przy 1500 przeszczepach około 3-4 godzin, a przy liczbie wyższej niż 2000 nawet 5-6 godzin. Przeszczepione włosy przechodzą przez fazy gojenia zwykle w okresie 2-3 miesięcy od zabiegu. Po tym czasie zaczynają rosnąć w tym samym tempie co włosy normalne. Średnia wzrostu wynosi około 1-1,5 cm miesięcznie.

 

Przeszczep włosów metodą FUE

FUE to metoda przeszczepu włosów bez pozostawienia widocznej blizny, bez skalpela i bez szwów. Polega na pobraniu pojedynczych kompleksów mieszkowych (skupisko 1–4 mieszków włosowych) urządzeniem o średnicy poniżej milimetra. Włosy najczęściej pobierane są z okolicy potylicznej, ale można też wykorzystać inne miejsca, na przykład brodę. Po pobraniu włosów pozostają niewielkie strupki, które odpadają po kilku dniach. Miejsca pobrania stają się niewidoczne, bez pozostawienia linijnej, szpecącej blizny. Jednorazowo można przeszczepić do około 2500 kompleksów mieszkowych, czyli około 6000 włosów. Zabieg trwa kilka godzin, jest bezbolesny dzięki znieczuleniu miejscowemu, a Pacjent tego samego dnia może opuścić Klinikę. Włosy w przeszczepionym miejscu odrastają ostatecznie po około 9 miesiącach. Przeszczepione włosy są niewrażliwe na androgeny i pozostają w nowym miejscu praktycznie do końca życia.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 1000 przeszczepów/2-3 godziny, 1500 przeszczepów/3-4 godziny, powyżej 2000 przeszczepów/5-6 godzin
Wymagane badania -------
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w Centrum wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja -------
Zdjęcie szwów po 14 dniach
Zmiana opatrunków w 2 i 14 dobie
Przeciwwskazania łysienie plackowate

Przeszczep włosów przed i po

Przeszczep włosów
Przeczep włosów
Przeczep włosów
Przeczep włosów
Przeczep włosów przed i po
Przeczep włosów przed i po
Przeczep włosów przed i po
Przeczep włosów przed i po

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności