Jestem zainteresowana(y) zabiegiem. Od czego zacząć?

Najpierw zapraszamy na konsultację lekarską do odpowiedniego specjalisty. Następnie, jeśli Pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, ustalamy jego termin. Nie wyznaczamy terminu zabiegu bez odbycia konsultacji lekarskiej.

Pierwsze dostępne terminy konsultacji (stan na 04.02.2019):

LekarzSpecjalizacjaTerminy konsultacji
dr Marek Szczytchirurgia plastycznalipiec 2021
dr Krzysztof Potockichirurgia plastycznamarzec 2019
dr Maciej Kulickichirurgia plastycznamarzec 2019
dr Konrad Januszekchirurgia plastycznamarzec 2019
dr Grażyna Nasińska-Jurekchirurgia plastycznaluty 2019
dr Michał Charytonowiczchirurgia plastycznakwiecień 2019
dr Zofia Bochenchriurgia plastycznamarzec 2019
dr Daria Charytonowiczchirurgia plastycznaluty 2019
dr Rafał Kuźlikginekologia estetycznaluty 2019
dr Emil Jędrzejewskichirurgia naczyniowamarzec 2019
dr Jacek Szwedofizjoterapialuty 2019
mgr Maciej Waśfizjoterapialuty 2019
dr Samir Ibrahimprzeszczepy włosówluty 2019
dr Monika Bujanowskamedycyna estetycznaluty 2019
dr Kamila Padlewskadermatologia, medycyna estetycznaluty 2019
dr Beata Kosiorek-Nalewajekdermatologia, trychologialuty 2019
dr Aleksandra Rymszamedycyna estetycznaluty 2019
Agata Wentadepilacja IPLluty 2019

Jak mogę umówić się na konsultację?

W celu rezerwacji terminu prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny z recepcją Centrum Chirurgii Plastycznej, tel. 226549060 lub 226541298, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 20.00.
Nie umawiamy terminów poprzez email.

Czy otrzymam przypomnienie SMS o terminie konsultacji?

Tak. SMS-y przypominające wysyłamy w tygodniu poprzedzającym termin wizyty. W przypadku rezygnacji z terminu prosimy o odpowiedź o treści „NIE” na wskazany w sms nr telefonu lub kontakt telefoniczny z recepcją, tel. 226549060 lub 226541298.

Jak długo czeka się na zabieg od dnia konsultacji?

Czas oczekiwania na zabieg jest uzależniony od lekarza – operatora. Średnio jest to od 3 do 13 miesięcy. Czasy oczekiwania mogą ulec zmianie.

Jak mogę zapłacić za zabieg?

Gotówką, kartą płatniczą lub przelewem. Opłatę należy uiścić najpóźniej w dniu zabiegu. W przypadku płatności przelewem, prosimy o dostarczenie potwierdzenia wykonania transakcji. Nie ma możliwości płatności ratalnej.

Czy na konsultację należy przynieść wyniki badań laboratoryjnych?

Na konsultacji nie będą one potrzebne, chyba że pacjent choruje przewlekle. Wówczas powinien mieć ze sobą posiadaną dokumentację medyczną. Listę potrzebnych badań wręczy lekarz po badaniu (standardowo zlecane są: grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, poziom glukozy, kreatynina, EKG, ogólne badanie moczu).

Jak przygotować się do operacji?

Do każdego zabiegu z zakresu chirurgii estetycznej należy podejść w pełni zdrowia, co potwierdzą wyniki badań laboratoryjnych. Powinno się je wykonać kilka tygodni przed operacją choć będą one ważne 3 miesiące. W tym czasie trzeba również odbyć ewentualne konsultacje zlecone przez chirurga. Czasami wskazane jest szczególne zadbanie o stan skóry w czym mogą pomóc zabiegi w salonie kosmetycznym. Dwa tygodnie przed operacją należy zaprzestać palenia tytoniu oraz nie można przyjmować leków zawierających kwas acetylosalicylowy np. Aspiryny czy Polopiryny, które upośledzają krzepnięcie. W przeddzień operacji powinno się wziąć kąpiel, a emocje jakie mogą się ujawnić można opanować łagodnymi, najlepiej ziołowymi lekami uspokajającymi. Na 6 godzin przed operacją nie wolno nic jeść ani pić, jedynie leki przyjmowane na stałe można połknąć popijając niewielką ilością wody. W dniu operacji nie można mieć krwawienia miesięcznego. Do zabiegu należy się zgłosić bez makijażu z wynikami badań. Najlepiej nałożyć luźny strój, który pozwoli ukryć opatrunki. Można mieć pomalowane paznokcie. Nie przeszkadzają również tipsy ani stały aparat ortodontyczny.

Na ile czasu przed operacją należy się zgłosić do Centrum?

W Centrum Chirurgii Plastycznej pacjent powinien się stawić rano, tj. ok. 8.00. Kolejność zabiegów i przybliżona godzina rozpoczęcia są ustalane po zbadaniu wszystkich pacjentów przez chirurga i anestezjologa. Jednego dnia odbywa się kilka operacji, najczęściej 3-5. Wszyscy pacjenci podpisują zgody na zabieg i są przyjmowani na oddział gdzie przebywają w jedno lub dwuosobowych salach. Tu wykonywane są zdjęcia i otrzymują leki uspokajające w ramach przygotowania do znieczulenia.

Jak długo pozostaje się w Centrum po operacji?

Pierwsze 2 godziny po zabiegu pacjent spędza w sali wybudzeń, na bloku operacyjnym, a następne w swojej sali na oddziale. Po zabiegach wykonywanych w znieczuleniu miejscowym, może opuścić Centrum zaraz po operacji. W przypadku znieczuleń ogólnych lub dożylnych pacjent pozostaje u nas do dnia następnego, do godz 9.00, będąc przez cały czas pod opieką lekarza anestezjologa i pielęgniarek.

Co należy zabrać ze sobą na operację?

Wyniki badań laboratoryjnych, gotówkę lub potwierdzenie przelewu oraz szczoteczkę do zębów i kosmetyki. Wszystko poza tym zapewnia gabinet.

Po jakim czasie od operacji można uprawiać sport?

To zależy od rodzaju operacji i intensywności wysiłku. Najczęściej po 3 miesiącach nie ma już ograniczeń w tym względzie, choć są takie zabiegi jak np. plastyka uszu, powiek czy odsysanie tłuszczu kiedy po miesiącu już nie ma przeciwwskazań.

Po jakim czasie od operacji można się opalać?

Najczęściej z kąpieli słonecznych można korzystać już po 3 miesiącach, choć blizny najlepiej ukrywać przez co najmniej pół roku, aby nie uległy przebarwieniu.

Jak pielęgnować blizny pooperacyjne?

Po usunięciu szwów wskazane jest natłuszczanie blizn i delikatny masaż tłustym kremem lub maścią (może być Linomag, Alantan lub wazelina), po 2 tyg. można stosować silikon w żelu lub plastrach (Veraderm, Dermatix lub inny), a w szczególnych przypadkach blizn przerostowych Contractubex, Tointex lub Cepan przez kilka miesięcy.

Czy w Centrum można odwiedzać pacjentów?

Tak, odwiedziny odbywają się do godz. 22.00.

Czy w Centrum można korzystać z Internetu?

Tak, pacjentom przyjętym na oddział zapewniamy stały dostęp do internetu.