Terminy konsultacji

Zastanawiam się nad zabiegiem,
od czego zacząć?

Najpierw zapraszamy na konsultację lekarską do odpowiedniego specjalisty. Następnie, jeśli Pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, ustalamy jego termin. Nie wyznaczamy terminu zabiegu bez odbycia konsultacji lekarskiej.

Dostępne terminy konsultacji

(stan na 22.04.2024)

dr Marek Szczyt chirurgia plastyczna grudzień 2025
dr Krzysztof Potocki chirurgia plastyczna maj 2024 Zapisz
dr Michał Charytonowicz chirurgia plastyczna wrzesień 2025 VIP marzec 2025 Zapisz
dr Maciej Kulicki chirurgia plastyczna maj 2024 Zapisz
dr Grażyna Nasińska-Jurek chirurgia plastyczna maj 2024 Zapisz
dr Zofia Bochen chriurgia plastyczna czerwiec 2024 Zapisz
dr n. med. Daria Charytonowicz chirurgia plastyczna styczeń 2025
VIP październik 2024
Zapisz
dr n. med. Piotr Stabryła chirurgia plastyczna marzec 2025 VIP styczeń 2025 Zapisz
dr Krzysztof Biegański chirurgia plastyczna czerwiec 2024 Zapisz
dr Konrad Kochan chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna maj 2024 Zapisz
dr Maciej Ferenc chirurgia plastyczna maj 2024 Zapisz
dr Jakub Miszczyk chirurgia plastyczna, przeszczepy włosów, medycyna estetyczna maj 2024 Zapisz
dr Jakub Kulesza chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna kwiecień 2024 Zapisz
dr hab. Artur Pasternak chirurgia plastyczna maj 2024 Zapisz
dr n. med. Karolina Donocik chirurgia plastyczna i onkologiczna czerwiec 2024 Zapisz
dr n. med. Paweł Kabata chirurgia onkologiczna, USG kwiecień 2024 Zapisz
dr Antonina Lisowska radiologia, USG maj 2024
dr Dominik Tomasik chirurgia szczękowa kwiecień 2024
dr n. med. Marek Najdecki chirurgia naczyniowa maj 2024 Zapisz
dr n. med. Rafał Kuźlik ginekologia estetyczna kwiecień 2024
dr Dawid Serafin ginekologia estetyczna czerwiec 2024
dr Piotr Paweł Świniarski urologia, medycyna seksualna -
dr n. med. Aleksandra Rymsza medycyna estetyczna maj 2024 Zapisz
dr Martyna Butryn-Panikowska medycyna estetyczna kwiecień 2024 Zapisz
dr Beata Kosiorek-Nalewajek dermatologia, trychologia maj 2024 Zapisz
mgr inż. Agata Wenta kosmetologia kwiecień 2024
mgr Magda Wróbel kosmetologia kwiecień 2024
mgr Elżbieta Zganiacz kosmetologia kwiecień 2024
dr Jacek Szwedo fizjoterapia maj 2024
mgr Damian Zwoliński fizjoterapia kwiecień 2024
mgr Natalia Paryska ScarINK, tatuaż medyczny kwiecień 2024
Aleksandra Barwińska dietetyka
mgr Katarzyna Pryzmont dietetyka maj 2024

Pytania i odpowiedzi

Listę badań niezbędnych do wykonania przekaże lekarz na konsultacji. Standardowo zlecane są: m.in. grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, poziom glukozy, kreatynina oraz badania wirusologiczne w celu wykluczenia zakażenia HIV, HCV i HBV. W niektórych przypadkach zlecamy wykonanie badania radiologicznego klatki piersiowej i badania EKG. Pacjenci leczący się z powodu chorób tarczycy będą poproszeni o dostarczenie wyników badań poziomu hormonów wykonanych do pół roku przed operacją. W przypadku niektórych chorób przewlekłych będziemy oczekiwać dodatkowych konsultacji specjalistycznych lub innych badań dodatkowych. Dlatego ważne jest, aby w czasie konsultacji do operacji przekazać lekarzom wszystkie informacje o stanie własnego zdrowia. Przed niektórymi operacjami trzeba wykonać badania USG.

Zachęcamy do realizacji badań za pośrednictwem naszego Partnera, firmy uPacjenta, która oferuje badania krwi z dojazdem do domu lub pod dowolny adres. Podczas składania zamówienia prosimy o podanie kodu DRSZCZYT. Tutaj możesz umówić swoje badanie - https://upacjenta.pl/?utm_source=drszczyt.pl&utm_medium=faq 

W celu rezerwacji terminu prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją wybranej kliniki:

Dr Szczyt Wilanów pod numerem 22 654 90 60, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 20.00.

Dr Szczyt Konstancin pod numerem 22 602 02 02, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 20.00.

Nie umawiamy terminów poprzez email.

Tak. SMS-y przypominające wysyłamy w tygodniu poprzedzającym termin wizyty. W przypadku rezygnacji z terminu prosimy o odpowiedź o treści „NIE” na wskazany w wiadomości nr telefonu lub kontakt telefoniczny z recepcją wybranej kliniki:

Dr Szczyt Wilanów pod numerem 226549060, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 20.00.

Dr Szczyt Konstancin pod numerem 226020202, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 20.00.

Czas oczekiwania na zabieg jest uzależniony od lekarza – operatora. Średnio jest to od 3 do 6 miesięcy. Czasy oczekiwania mogą ulec zmianie.

Gotówką, kartą płatniczą lub przelewem. Opłatę należy uiścić najpóźniej w dniu zabiegu. W przypadku płatności przelewem, prosimy o dostarczenie potwierdzenia wykonania transakcji. Można skorzystać z płatności ratalnej (MediRaty).

Nie ma konieczności usuwania stylizacji z paznokci (lakierów, hybryd, tipsów itp.).

Na konsultacji nie będą one potrzebne, chyba że pacjent choruje przewlekle. Wówczas powinien mieć ze sobą posiadaną dokumentację medyczną. Listę potrzebnych badań wręczy lekarz po badaniu (standardowo zlecane są: grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, poziom glukozy, kreatynina, EKG, badanie ogólne moczu).

Do każdego zabiegu z zakresu chirurgii estetycznej należy podejść w pełni zdrowia, co potwierdzą wyniki badań laboratoryjnych. Powinno się je wykonać na 2 – 4 tyg. przed operacją i przesłać do weryfikacji na adres mailowy badania@drszczyt.pl. Trzeba również odbyć ewentualne konsultacje zlecone przez chirurga lub anestezjologa. Czasami wskazane jest szczególne zadbanie o stan skóry w czym mogą pomóc zabiegi kosmetologiczne. Pacjenci palący papierosy są narażeni na zwiększone ryzyko powikłań, w szczególności ze strony układu oddechowego i układu krążenia. Na cztery tygodnie przed planowanym znieczuleniem powinno się przestać palić. Optymalnie, palenie powinno się rzucić zupełnie. W okresie 12 godzin przed znieczuleniem obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych. W zniesieniu „głodu nikotynowego” mogą pomóc plastry nikotynowe. 7 dni przed planowanym zabiegiem nie należy przyjmować leków z grupy salicylanów (Polopiryna, Aspiryna, itp.).

7 dni przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania czosnku, miłorzębu japońskiego (Ginko biloba) i żeń-szenia (Panax gingsen) oraz suplementów diety zawierających te zioła. W tym samym okresie nie powinno się także przyjmować niektórych preparatów psychoaktywnych, szczególnie zawierających: amfetaminę, katynon, metylofenidat, kokainę, meskalinę, DOM, LSD, AMT, DMT, psylocybinę, tetrahydrokannabinol. Jeśli wymienione substancje psychoaktywne stosowane są z przyczyn zdrowotnych należy o tym fakcie poinformować lekarza (operatora i anestezjologa).

Na 48 godzin przed operacjami w znieczuleniu ogólnym należy odstawić preparaty zawierające metforminę (np. Metformax, Glucophage, Siofor).
Leki przyjmowane przewlekle trzeba przyjąć jak każdego dnia. Leki przyjmowane rano należy popić niewielką ilością wody. W szczególnych sytuacjach zmiany w przyjmowaniu leków zostaną omówione indywidualnie w czasie wstępnej kwalifikacji anetsezjologicznej. Prosimy o zabranie ze sobą do szpitala leków przyjmowanych przewlekle.

W przeddzień operacji powinno się wziąć kąpiel. Emocje, które mogą się ujawnić przed operacją można opanować łagodnymi, najlepiej ziołowymi lekami uspokajającymi. Od północy w dniu operacji nie wolno spożywać posiłków ani żuć gumy. Można pić niegazowaną wodę do dwóch godzin przed przyjęciem do szpitala (najlepiej do godz. 05:00), do tego czasu należy też przyjąć poranne dawki stosowanych leków.

W dniu operacji nie można mieć krwawienia miesięcznego.

Do zabiegu należy się zgłosić bez makijażu i biżuterii. Przed operacjami w obrębie oczu i twarzy należy usunąć sztuczne rzęsy. Nie ma konieczności usuwania stylizacji z paznokci (lakierów, hybryd, tipsów itp.). Stałe aparaty ortodontyczne również nie stanowią przeszkody. Najlepiej nałożyć luźny strój, który pozwoli ukryć opatrunki.

W okresie około 7 dni poprzedzających operację w znieczuleniu ogólnym, która wykonywana będzie w klinice przy ulicy Waflowej 7A, skontaktuje się z Państwem telefonicznie anestezjolog w celu dokonania wstępnej kwalifikacji do znieczulenia. Dlatego ważne jest, aby do tego czasu były już przesłane wyniki badań. W przypadku niektórych chorób przewlekłych skontaktujemy się z Państwem wcześniej, aby zoptymalizować przygotowanie do operacji. Prosimy o wpisanie do pamięci telefonu naszego numeru +48 602 02 02, aby wiedzieli Państwo, że personel szpitala próbuje nawiązać kontakt w sprawach związanych z planowanym zabiegiem.

W szpitalu pacjent powinien się stawić rano, tj. ok. 8.00. Kolejność zabiegów i przybliżona godzina rozpoczęcia są ustalane po zbadaniu wszystkich pacjentów przez chirurga i anestezjologa. Jednego dnia odbywa się kilka operacji, najczęściej 3-5. Wszyscy pacjenci podpisują zgody na zabieg i są przyjmowani
na oddział, gdzie przebywają w jedno lub dwuosobowych salach. Tu wykonywane są zdjęcia i otrzymują leki uspokajające w ramach przygotowania do znieczulenia.

Pierwsze 2 godziny po zabiegu pacjent spędza w sali wybudzeń, na bloku operacyjnym, a następne w swojej sali na oddziale. Po niektórych zabiegach (wykonywanych w znieczuleniu miejscowym i niektórych w znieczuleniu ogólnym) pacjent może opuścić Szpital w dniu operacji. W przypadku większości zabiegów
w znieczuleniu ogólnym pacjent pozostaje w szpitalu do następnego dnia, będąc przez cały czas pod opieką lekarza i pielęgniarek. Po operacjach plastycznych brzucha (abdominoplastyka) i niekiedy po innych rozległych operacjach pacjenci pozostają w szpitalu minimum przez dwie doby.

W przypadku większości zabiegów w znieczuleniu ogólnym pacjent pozostaje w szpitalu do następnego dnia, będąc przez cały czas pod opieką lekarza i pielęgniarek. Po operacjach plastycznych brzucha (abdominoplastyka) i niekiedy po innych rozległych operacjach pacjenci pozostają w szpitalu minimum przez dwie doby. Jeżeli nie ma wskazań medycznych do wydłużonej opieki lekarskiej, pacjent może pozostać w szpitalu za opłatą od 1000PLN/doba w miarę dostępności miejsc.

Prosimy o zabranie ze sobą do szpitala leków przyjmowanych przewlekle.

To zależy od rodzaju operacji i intensywności wysiłku. Najczęściej po 3 miesiącach nie ma już ograniczeń w tym względzie, choć są takie zabiegi jak np. plastyka uszu, powiek czy odsysanie tłuszczu kiedy po miesiącu już nie ma przeciwwskazań.

Najczęściej z kąpieli słonecznych można korzystać już po 3 miesiącach, choć blizny najlepiej ukrywać przez co najmniej pół roku, aby nie uległy przebarwieniu.

Po usunięciu szwów wskazane jest natłuszczanie blizn i delikatny masaż tłustym kremem lub maścią (może być Linomag, Alantan lub wazelina), po 2 tyg. można stosować silikon w żelu lub plastrach (Veraderm, Dermatix lub inny), a w szczególnych przypadkach blizn przerostowych Contractubex, Tointex lub Cepan przez kilka miesięcy.

Tak, pacjentom przyjętym na oddział zapewniamy stały dostęp do internetu.