Warto wiedzieć

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Zastanawiam się nad zabiegiem,
od czego zacząć?

Najpierw zapraszamy na konsultację lekarską do odpowiedniego specjalisty. Następnie, jeśli Pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, ustalamy jego termin. Nie wyznaczamy terminu zabiegu bez odbycia konsultacji lekarskiej.

Dostępne terminy konsultacji

(stan na 02.12.2021)

dr Marek Szczyt chirurgia plastyczna kwiecień 2023
dr Krzysztof Potocki chirurgia plastyczna styczeń 2022
dr Maciej Kulicki chirurgia plastyczna styczeń 2022 Zapisz
dr Michał Charytonowicz chirurgia plastyczna sierpień 2022 Zapisz
dr Grażyna Nasińska-Jurek chirurgia plastyczna grudzień 2021
dr Zofia Bochen chriurgia plastyczna grudzień 2021 Zapisz
dr n. med. Daria Charytonowicz chirurgia plastyczna styczeń 2022 Zapisz
dr Magdalena Eberhardt chirurgia plastyczna, chirurgia ogólna -
dr n. med. Marek Najdecki chirurgia naczyniowa grudzień 2021 Zapisz
dr Paweł Siastała chirurgia plastyczna grudzień 2021
dr n. med. Karolina Donocik chirurgia onkologiczna, chirurgia ogólna - Zapisz
dr n. med. Rafał Kuźlik ginekologia estetyczna grudzień 2021
dr Dawid Serafin ginekologia estetyczna styczeń 2022
dr n. med. Piotr Stabryła chirurgia plastyczna styczeń 2022 Zapisz
dr Krzysztof Biegański chirurgia plastyczna styczeń 2022
dr Konrad Kochan chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna grudzień 2021 Zapisz
dr Jakub Miszczyk medycyna estetyczna, przeszczepy włosów grudzień 2021 Zapisz
dr Jakub Kulesza chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna grudzień 2021 Zapisz
dr Maciej Ferenc chirurgia plastyczna grudzień 2021
dr n. med. Aleksandra Rymsza medycyna estetyczna grudzień 2021 Zapisz
dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska ginekologia estetyczna, medycyna estetyczna grudzień 2021 Zapisz
dr Marta Sar-Pomian dermatologia grudzień 2021
dr Beata Kosiorek-Nalewajek dermatologia, trychologia -
dr Antonina Lisowska radiologia, USG grudzień 2021
dr Jacek Szwedo fizjoterapia grudzień 2021
mgr Damian Zwoliński fizjoterapia grudzień 2021
mgr inż. Agata Wenta kosmetologia grudzień 2021
mgr Magda Suchan kosmetologia grudzień 2021
mgr Elżbieta Zganiacz kosmetologia grudzień 2021
dr Karolina Gajda dietetyka -

Pytania i odpowiedzi

Listę potrzebnych badań wręczy lekarz na konsultacji. Standardowo zlecane są: grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, poziom glukozy, kreatynina, EKG, badanie ogólne moczu.

Zachęcamy do realizacji badań za pośrednictwem naszego Partnera, firmy uPacjenta, która oferuje badania krwi z dojazdem do domu lub pod dowolny adres. Podczas składania zamówienia prosimy o podanie kodu DRSZCZYT.

Tutaj możesz umówić swoje badanie - https://upacjenta.pl/?utm_source=drszczyt.pl&utm_medium=faq 

W celu rezerwacji terminu prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny z recepcją pod numerem 226549060 lub 226541298, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 20.00.
Nie umawiamy terminów poprzez email.

Tak. SMS-y przypominające wysyłamy w tygodniu poprzedzającym termin wizyty. W przypadku rezygnacji z terminu prosimy o odpowiedź o treści „NIE” na wskazany w sms nr telefonu lub kontakt telefoniczny z recepcją, tel. 226549060 lub 226541298.

Czas oczekiwania na zabieg jest uzależniony od lekarza – operatora. Średnio jest to od 3 do 6 miesięcy. Czasy oczekiwania mogą ulec zmianie.

Gotówką, kartą płatniczą lub przelewem. Opłatę należy uiścić najpóźniej w dniu zabiegu. W przypadku płatności przelewem, prosimy o dostarczenie potwierdzenia wykonania transakcji. Można skorzystać z płatności ratalnej (MediRaty).

Tak

Na konsultacji nie będą one potrzebne, chyba że pacjent choruje przewlekle. Wówczas powinien mieć ze sobą posiadaną dokumentację medyczną. Listę potrzebnych badań wręczy lekarz po badaniu (standardowo zlecane są: grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, poziom glukozy, kreatynina, EKG, badanie ogólne moczu).

Do każdego zabiegu z zakresu chirurgii estetycznej należy podejść w pełni zdrowia, co potwierdzą wyniki badań laboratoryjnych. Powinno się je wykonać kilka tygodni przed operacją choć będą one ważne 3 miesiące. W tym czasie trzeba również odbyć ewentualne konsultacje zlecone przez chirurga. Czasami wskazane jest szczególne zadbanie o stan skóry w czym mogą pomóc zabiegi kosmetologiczne. Dwa tygodnie przed operacją należy zaprzestać palenia tytoniu oraz nie można przyjmować leków zawierających kwas acetylosalicylowy np. Aspiryny czy Polopiryny, które upośledzają krzepnięcie. W przeddzień operacji powinno się wziąć kąpiel, a emocje jakie mogą się ujawnić można opanować łagodnymi, najlepiej ziołowymi lekami uspokajającymi. Na 6 godzin przed operacją nie wolno nic jeść ani pić, jedynie leki przyjmowane na stałe można połknąć popijając niewielką ilością wody. W dniu operacji nie można mieć krwawienia miesięcznego. Do zabiegu należy się zgłosić bez makijażu z wynikami badań. Najlepiej nałożyć luźny strój, który pozwoli ukryć opatrunki. Można mieć pomalowane paznokcie. Nie przeszkadzają również tipsy ani stały aparat ortodontyczny.

W klinice Chirurgii Plastycznej pacjent powinien się stawić rano, tj. ok. 8.00. Kolejność zabiegów i przybliżona godzina rozpoczęcia są ustalane po zbadaniu wszystkich pacjentów przez chirurga i anestezjologa. Jednego dnia odbywa się kilka operacji, najczęściej 3-5. Wszyscy pacjenci podpisują zgody na zabieg i są przyjmowani na oddział, gdzie przebywają w jedno lub dwuosobowych salach. Tu wykonywane są zdjęcia i otrzymują leki uspokajające w ramach przygotowania do znieczulenia.

Pierwsze 2 godziny po zabiegu pacjent spędza w sali wybudzeń, na bloku operacyjnym, a następne w swojej sali na oddziale. Po zabiegach wykonywanych w znieczuleniu miejscowym, może opuścić szpital zaraz po operacji. W przypadku znieczuleń ogólnych lub dożylnych pacjent pozostaje u nas do dnia następnego, do godz 9.00, będąc przez cały czas pod opieką lekarza anestezjologa i pielęgniarek.

Wyniki badań laboratoryjnych, gotówkę lub potwierdzenie przelewu oraz szczoteczkę do zębów i kosmetyki. Wszystko poza tym zapewnia szpital.

To zależy od rodzaju operacji i intensywności wysiłku. Najczęściej po 3 miesiącach nie ma już ograniczeń w tym względzie, choć są takie zabiegi jak np. plastyka uszu, powiek czy odsysanie tłuszczu kiedy po miesiącu już nie ma przeciwwskazań.

Najczęściej z kąpieli słonecznych można korzystać już po 3 miesiącach, choć blizny najlepiej ukrywać przez co najmniej pół roku, aby nie uległy przebarwieniu.

Po usunięciu szwów wskazane jest natłuszczanie blizn i delikatny masaż tłustym kremem lub maścią (może być Linomag, Alantan lub wazelina), po 2 tyg. można stosować silikon w żelu lub plastrach (Veraderm, Dermatix lub inny), a w szczególnych przypadkach blizn przerostowych Contractubex, Tointex lub Cepan przez kilka miesięcy.

W związku z pandemią Sars-Cov-2, odwiedziny zostały wstrzymane. 

Tak, pacjentom przyjętym na oddział zapewniamy stały dostęp do internetu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności