Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to zabieg, który warto podarować swojej skórze, idealnie sprawdza się, gdy cera jest sucha i zmęczona, ma ziemisty kolor, pojawiają się na niej przebarwienia lub zmiany potrądzikowe.

Cena

od 1000 zł

Czas zabiegu

30-60 min

Znieczulenie

Tak

Obszar

Twarz, ciało

Drogocenne witaminy

Zabieg przeznaczony jest również dla osób, u których pojawił się cellulit czy wiotczenie niektórych warstw skórnych. Mezoterapię igłową można przeprowadzać na różnych obszarach ciała, przede wszystkim na twarzy, szyi, dekolcie, po wewnętrznej stronie ramion lub ud, na brzuchu, a także na grzbietach dłoni. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest również problem z wypadaniem włosów lub ogólne pogorszenie ich kondycji. Mezoterapia pomaga w zmniejszeniu ilości gromadzącej się w różnych miejscach tkanki tłuszczowej, na przykład w okolicach podbródka.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

W zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty zawierające sam kwas hialuronowy lub połączony z koktajlem witaminowym, solami nieorganicznymi, kofeiną, gliceryną czy śladowymi pierwiastkami. Mezoterapia polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą, ale jedynie w powierzchownych warstwach skóry. Do komórek wstrzykiwany jest odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta preparat. Same nakłucia są mało bolesne, ale ok. 30 minut przed planowanym zabiegiem osoby wrażliwe na ból są dodatkowo znieczulane specjalnym kremem. Dzięki temu zabieg mezoterapii igłowej może być niemal nieodczuwalny. Nakłuwanie może trwać 30 - 60 minut, w zależności od obszaru zabiegowego, po zakończeniu zabiegu lekarz zabezpiecza skórę krem ochronnym z filtrem UV. Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.

Przygotowanie do zabiegu

Przed planowanym zabiegiem mezoterapii igłowej nie zaleca się korzystania z solarium lub sauny. Największą skuteczność zapewniają serie zabiegów, których częstotliwość powinna być dopasowana do kondycji skóry pacjenta oraz zamierzonego rezultatu. Skuteczność mezoterapii igłowej jest widoczna już po pierwszych zabiegach. Skóra staje się wyraźnie wygładzona i dotleniona, odzyskuje utraconą jędrność.

Co robić po zabiegu mezoterapii

Po mezoterapii igłowej, przez kilka dni należy unikać opalania obszaru poddanego zabiegowi oraz stosować preparaty ochronne z filtrem UV. Oprócz tego warto pamiętać o standardowej pielęgnacji, skupionej przede wszystkim na nawilżeniu.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania mezoterapii igłowej. Zabiegu nie stosuje się u osób z alergiami na składniki wstrzykiwanego preparatu. Mezoterapii nie powinno się przeprowadzać również u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem jest: opryszczka, wszelkiego rodzaju stany zapalne pojawiające się na skórze, choroby nowotworowe, a także stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu

30 – 60 minut (z reguły zaleca się wykonanie 3 sesji co 2 tygodnie, następnie 3 kolejnych co miesiąc, a potem podtrzymująco 1–2 razy
w roku)

Znieczulenie

miejscowe

Pobyt w klinice

wyjście od razu po zabiegu

Rekonwalescencja

1-2 dni

Kto wykonuje zabieg

Dr Aleksandra Rymsza,
Dr Daniel Jakubik

Przeciwwskazania

ciąża i karmienie, czynna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze, choroby nowotworowe w trakcie leczenia, przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew

Cennik

Rodzaj zabiegu

Cena od

Cena do

DyeVl (rozjaśnienie, drobne zmarszczki, wygładzenie skóry) - 1 zabieg

600 zł

2 000 zł

DyeVl - twarz

700 zł

DyeVl - szyja

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dłonie

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dekolt

700 zł

DyeVl (przebarwienia) - pojedyncza zmiana barwnikowa

350 zł

DyeVl - naczynia

300 zł

1 500 zł

Opinie naszych pacjentów

"Bardzo komunikatywny pan doktór, uzyskałam wiedzę o moim przypadku w zakresie mi potrzebnym"

Joanna J.

"Szczegółowe omówienie problemu i skuteczne leczenie. Bardzo profesjonalna i miła wizyta."

Ula

"Zależało mi na tym, by trafić do jak najlepszego specjalisty i myślę, że udało mi się to w 100%. To w jak indywidualny sposób Pan Konrad podchodzi do potrzeb pacjenta, przerosło moje wszelkie oczekiwania."

Basia A.

"Doktor Artur to miły i sympatyczny lekarz, ale przede wszystkim solidny profesjonalista, dbający o swoich pacjentów."

Pacjent

"Bardzo dobrzy lekarz, pomaga już nie pierwszy raz."

Jan S.

"Pani Doktor bardzo miła! Wszystko dokładnie wyjaśniła oraz szczegółowo zbadała naszego synka. Postawiła diagnozę,a teraz będziemy wdrażać leczenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kompetencji i podejścia Pani Doktor. Jak najbardziej polecamy"

Natalia

"U Pana Doktora odbyłam poważny zabieg operacyjny. Doktor jest niezastąpiony, nie tylko jest świetnym lekarzem, ale także człowiekiem. Doktor nie tylko widzi problem, schorzenie w konkretnym miejscu, ale patrzy całościowo. Do Kliniki Dr. Szczyt mam pół Polski, ale dla Doktora warty każdy kilometr! Polecam każdej osobie, która zmaga się z problemem i szuka lekarza, który pomoże się go pozbyć i dodać pewności siebie. Jeśli kiedykolwiek ktoś miałby jakieś wątpliwości to proszę je natychmiast rozwiać i umawiać się do Kliniki Dr.Szczyta Artura Pasternaka lekarz z powołaniem!"

Aleksandra M.

"Specjalista godny polecenia.Jest fachowym i skutecznym fizjoterapeuta,ktory wykonuje swoja prace wedlug najwyzszych standartow zarowno diagnostycznych jak i terapeutycznych. W moim odczuciu to pasjonat swojego zawodu posiadajacy bogata wiedze naukowa,ktora umiejetnie laczy z praktyka.Podczas zabiegow wykazuje sie duza inwencja i zaangazowaniem co utwierdza nas w przekonaniu,ze jestesmy w dobrych rekach. Jako lekarz godny polecenia:rzetelny,konkretny,niezwykle pomocny i elastyczny. Jako czlowiek wyjatkowo inteligentny a rownoczesnie cieply,budzacy zaufanie oraz z duzym poczuciem humoru. Dodam tez,ze dr Jacek wytwarza wokol siebie ogromne pole pozytywnej energii.Co wiecej emanuje i zaraza optymizmem,ktory motywuje i znacznie przyspiesza powrot do sprawnosci. Szczerze polecam."

Izabela L.

"Wizyta przebiegła rewelacyjnie, szybki wywiad i diagnoza. Dodatkowo pani Doktor uspokoiła mnie odnośnie mojego kaszlu gdyż nie wiedziałem że będę kaslal dopóki będę bral leki na refluks :)"

Sebastian

"Podczas mojej pierwszej wizyty w gabinecie Pani Doktor ujęła mnie swoją życzliwością i empatycznym podejściem do moich problemów.Ze znajomością rzeczy postawiła diagnozę i wyjaśniła szczegóły zastosowanej terapii.Dała nadzieję na wyleczenie,za co dziękuję z całego serca!"

Barbara

"Pani Doktor Aleksandra Rymsza , bardzo miła i rzeczowa , wszystko dokładnie tłumaczy,najlepszy lekarz dermatolog i lekarz medycyny estetycznej,zabiegi zawsze perfekcyjne i efekty wow , uwielbiam,polecam , dziękuję"

Sylwia

"Pani Magda jest wspaniałym specjalistą. Trafiłam do niej z powracającymi bólami, wynikającymi z niewłaściwej postawy podczas pracy przy komputerze. Wiem to, ponieważ podczas wizyt Pani Magda skupiała się nie tylko na złagodzeniu bólu, ale również za każdym razem przeprowadzała ze mną szczegółowy wywiad, szukała przyczyny i proponowała ćwiczenia w domowym zaciszu. Jest to osoba, która z pasją podchodzi do swojej pracy i dąży do tego by skutecznie pomóc swoim pacjentom. Polecam."

Wioleta

"Szczegółowe wyjaśnienia na temat leczenia. Polecam"

Katarzyna

"Gorąco polecam Pana Jacka - sympatyczny, profesjonalny z dużym poczuciem humoru. Leczy ból i wprowadza człowieka w świetny nastrój. Na wizycie czuje się, że się jest w dobrych rękach. Pointa jest taka, że Pan Jacek ma magię w głowie i rękach ;-) Z czystym sumieniem polecam!"

Małgorzata D

"Lekarz miła i sympatyczna ,dermatolog która dopasowuje lek do schorzenia"

Pacjent

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące różnorodnych zabiegów i procedur.

Jak długo utrzymuje się efekt po mezoterapii?

Efekty mezoterapii utrzymują się zazwyczaj kilka miesięcy, wystarczy wykonać serię zabiegów co pół roku.

Kiedy są widoczne efekty po mezoterapii?

Efekty mezoterapii widoczne są już po kilku dniach, natomiast stan skóry poprawia się jeszcze przez kilka miesięcy.

Jak zlikwidować grudki po mezoterpii?

Grudki po mezoterapii to skupiska podanej substancji czynnej, wchłaniają się samoistnie przez kika godzin do kilku dni, w zależności od preparatu.

Czym smarować twarz po mezoterapii?

W pierszej dobie po zabiegu można użyć preparatów gojąco-ochronnych, następnie można powrócić do codziennej pielęgnacji.

Ile zabiegów mezoterapii igłowej by zauważyć efekty?

Efekty mezoterapii widać już po pierwszym zabiegu, dla osiągnięcia optymalnych efektów należy wykonać serię 3-4 zabiegów.

Mezoterapia mikroigłowa jak często?

Mezoterapię należy wykonywać w serii kilku zabiegów, zazwyczaj co 2-4 tygodnie.

Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje urządzenia z kilkoma bardzo cienkim igłami, którymi wykonywane są liczne nakłucia skóry, następnie w te mikronakłucia wsmarowywaby jest preparat z substancjami aktywnymi.

Różnicę między mezaterapią igłową a bezigłową?

Mezoterapia igłowa to wprowadzanie substancji aktywnych śródskórnie za pomocą iniekcji. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje prąd o niewielkim nasileniu do zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych i penetracji substancji aktywnych.

Czy mezoterapia jest refundowana przez NFZ?

Mezoterapia jest zabiegiem, który nie znajduje się w koszyku świadczeń gwarantowanych przez NFZ. Jest to zabieg, którego nadrzędnym celem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta, a nie leczenie konkretnej jednostki chorobowej.

Czy mezoterapia boli?

Podczas mezoterapii odczuwalny może być niewielki dyskomfort, ale specjalny krem znieczulający minimalizuje doznania bólowe.