Plastyka wciągniętych brodawek sutkowych

Plastyka wciągniętych brodawek sutkowych to chirurgiczna procedura mająca na celu przywrócenie prawidłowego kształtu brodawek, które zostały wciągnięte do wnętrza piersi. Zabieg nie tylko poprawia estetykę, ale może także przywrócić funkcję brodawek, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w kontekście karmienia piersią. Jak przebiega operacja, jak się do niej przygotować i jakie są wskazania do jej wykonania.

Cena

od 4 000 zł

Czas zabiegu

30-90 min

Znieczulenie

Tak

Obszar

Ciało

Na czym polega plastyka wciągniętych brodawek sutkowych i jak przebiega zabieg?

Plastyka wciągniętych brodawek sutkowych to zabieg chirurgiczny mający na celu korektę brodawek, które zostały wciągnięte w głąb piersi. Tego typu deformacja może być wrodzona lub nabyta, a zabieg pozwala na przywrócenie brodawkom prawidłowego kształtu i funkcji.

Przeprowadzany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, chociaż w niektórych przypadkach może być wymagane znieczulenie ogólne. W trakcie operacji chirurg wykonuje niewielkie nacięcia wokół brodawki, umożliwiając jej wyciągnięcie na właściwe miejsce. W razie potrzeby lekarz specjalista może również wykonać drobne korekty w strukturze tkanki piersiowej, aby zapobiec ponownemu wciąganiu brodawki. Po zakończeniu zabiegu zakładane są szwy i opatrunek.

Jak przygotować się do zabiegu plastyki wciągniętych brodawek sutkowych?

Przed zabiegiem niezbędna jest szczegółowa konsultacja z chirurgiem, który oceni stan zdrowia pacjentki oraz ustali zakres zabiegu. Wymagane jest wykonanie badań przedoperacyjnych, jak morfologia, badania układu krzepnięcia (APTT, INR), EKG i RTG klatki piersiowej.

Na tydzień przed operacją należy odstawić leki, które mogą wpływać na krzepliwość krwi (np. aspiryna, niesteroidowe leki przeciwzapalne). W dniu zabiegu pacjentka powinna być na czczo.

Rekonwalescencja po plastyce wciągniętych brodawek sutkowych

Po zabiegu pacjentka może odczuwać ból, widoczny jest też obrzęk i zasinienia w obrębie piersi, które są naturalnymi efektami operacji. Zwykle stosuje się środki przeciwbólowe, które pomagają w łagodzeniu dyskomfortu. W ciągu pierwszych kilku dni należy unikać dużego wysiłku fizycznego, a także nie przegrzewać obszaru operowanego (np. unikać sauny, opalania).

W pierwszych tygodniach po operacji pacjentka powinna nosić specjalistyczny biustonosz, który wspomaga proces gojenia. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne po kilku tygodniach, ale pełny rezultat ocenia się dopiero po 3–6 miesiącach.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg nie jest wskazany w przypadkach: ciąży i karmienia piersią, aktywnych infekcji skórnych, nieuregulowanej cukrzycy, zaburzeń krzepliwości, chorób autoimmunologicznych lub nowotworowych, nadciśnienia tętniczego.

Decyzję o przeprowadzeniu zabiegu podejmuje lekarz na podstawie konsultacji i wyników badań.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu

15-90 min (w zależności od powierzchni)

Wymagane badania

-

Znieczulenie

miejscowe

Pobyt w klinice

wyjście od razu po zabiegu

Rekonwalescencja

Pełna rekonwalescencja trwa około tydzień, ale do aktywności zawodowej można wrócić zazwyczaj już po 2 dniach. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. Później mogą pojawić się strupki, które odpadną po kilku dniach, nie należy ich ścierać czy zdrapywać. Makijaż jest przeciwskazany przez dobę po zabiegu. Filtr UV 50.

Zdjęcie szwów

-

Zmiana opatrunków

-

Przeciwwskazania

ciąża, świeża opalenizna, stosowanie samoopalacza leki przeciwkrzepliwe aktywne zmiany chorobowe skóry padaczka aktywna choroba nowotworowa wszczepiony rozrusznik serca skłonności do powstawania bliznowców bielactwo podrażnienie skóry w miejscu zabiegu stosowanie środków fotouczulających (pochodne witaminy A, antybiotyki z grupy tetracyklin, dziurawiec, nagietek)

Cennik

Rodzaj zabiegu

Cena od

Cena do

DyeVl (rozjaśnienie, drobne zmarszczki, wygładzenie skóry) - 1 zabieg

600 zł

2 000 zł

DyeVl - twarz

700 zł

DyeVl - szyja

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dłonie

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dekolt

700 zł

DyeVl (przebarwienia) - pojedyncza zmiana barwnikowa

350 zł

DyeVl - naczynia

300 zł

1 500 zł

Opinie naszych pacjentów

"Polecam Panią Doktor, zabieg wykonała delikatnie, rezultaty świetne, do tego jest bardzo komunikatywna i mila osoba. Jeśli kiedyś zajdzie ponowna potrzeba na pewno zgłoszę się do doktor Rymszy."

KK

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty. Wskazania Pani doktor dały nam poczucie że zna się na swoim fachu, że dobiera dobre leczenie. Dziecko było bardzo zadowolone z wizyty. Mamy nadzieję że leczenie będzie skuteczne. Na pewno nie mam obaw do stosowania przepisanych zaleceń."

Mama

"Była to pierwsza wizyta. Postawiona została diagnoza i określono dalsze postępowanie. Wszystko OK. Mi"

Roman

"Bardzo polecam Panią Doktor. Pani Doktor najpierw bardzo dokładnie mnie wysłuchała a następnie wyjaśniła jak mam postępować. Mimo że to była wizyta online, to mój problem został rozwiązany"

Adam

"Kuracja przepisana przez p.doktor dała efekt już po tygodniu. Bardzo dziękuję."

J.K.

"Pani doktor szczegółowo opowiedziała nam sposób leczenia trądziku córki na najbliższe miesiące, dopiero zaczynamy leczenie u pani doktor, dlatego jeszcze nie wiemy, jakie będą efekty, ale mamy dużo nadziei, że stan skóry poprawi się."

A.M.

"Bardzo, bardzo polecam wizyty u doktora. Super specjalista z ogromnym zaangażowaniem. Wiedza widoczna w efektach. Zawsze miło, na luzie a przede wszystkim rzetelnie i profesjonalnie. Wszystko co cenie sobie najbardziej... :)"

Pacjentka

"Chyba lepiej nie mogłam trafić. Pan dr Kochan to profesjonalizm w każdym calu. Wiedza medyczna i podejście do pacjenta pozwala na bezpieczeństwo i komfort. To niezwykły człowiek i świetny specjalista. Lekarz najwyższej klasy. Zabieg przebieg bez żadnych komplikacji. Jestem wdzięczna i szczęśliwa. Panie Konradzie dziękuje!"

Aleksandra

"Rozmowa lekarska dostosowana do Dziecka i do Rodzica. Pani Doktor zwróciła również uwagę na inne schorzenie niż to, z którym przyszliśmy i doradziła odpowiednie leczenie na wczesnym etapie. Rzetelna i uprzejma porada lekarska."

Renata

"Profesjonalna konsultacja, wszystko jasno i szczegółowo wyjaśnione. Polecam"

Izabela

"Bardzo pomocna Pani Doktor wszystko szczegółowo wyjaśniła i wytłumaczyła."

M.D.

"Cudowna Pani Doktor. Rzeczowa, skuteczna, jestem po raz kolejny i zawsze wychodzę zadowolony. Polecam."

Piotr

"Bardzo komunikatywny pan doktór, uzyskałam wiedzę o moim przypadku w zakresie mi potrzebnym"

Joanna J.

"Lekarz posiadający ogromną wiedzę i empatię, potrafiący wszystko wytłumaczyć cierpliwie i dokładnie, odpowiedzieć na 1000 pytań ( trudny ze mnie pacjent). W końcu trafiłam na lekarza, który potrafił postawić odpowiednią diagnozę i przeprowadził zabieg operacyjny z zakresu chirurgii plastycznej. Polecam z całego serca ja i moja ręka."

Patrycja

"Wspaniały lekarz z przeogromną wiedzą i z profesjonalnym podejściem do pacjenta. 100/10 :) Najlepszy chirurg w Warszawie."

Pacjentka

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące różnorodnych zabiegów i procedur.

Czy plastyka wciągniętych brodawek sutkowych jest bezpieczna?

Tak, plastyka wciągniętych brodawek sutkowych to bezpieczny zabieg chirurgiczny, pod warunkiem odpowiedniego zakwalifikowania pacjentki i przeprowadzenia operacji w odpowiednich warunkach medycznych.

Czy zabieg boli?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, więc pacjentka nie odczuwa bólu w trakcie operacji. Po zabiegu może występować dyskomfort, który jest kontrolowany za pomocą leków przeciwbólowych przepisanych przez lekarza.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Rekonwalescencja trwa od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od indywidualnych uwarunkowań. W pierwszych dniach po operacji zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego. Pełny efekt zabiegu można ocenić po kilku miesiącach.

Czy plastyka wciągniętych brodawek może wpłynąć na karmienie piersią?

Zabieg nie wpływa negatywnie na zdolność karmienia piersią, jeśli wykonany jest w odpowiedni sposób. Chirurg powinien wykonać zabieg w taki sposób, aby nie uszkodzić przewodów mlekowych.

Jak wygląda wciągnięcie brodawki?

Wciągnięcie brodawki sutkowej to stan, w którym brodawka jest wciągnięta do wnętrza piersi i nie wystaje na zewnątrz, jak w przypadku zdrowej piersi. Może to wynikać z czynników wrodzonych lub jako skutek niektórych procesów fizjologicznych, np. ciąży i karmienie piersią. W niektórych przypadkach wciągnięcie może występować także po urazach lub infekcjach. Zabieg ma na celu przywrócenie brodawkom prawidłowej pozycji, co poprawia ich wygląd oraz funkcjonalność.