Chirurgia odtwórcza włosów

Regenera Activa

Odzyskaj bujną fryzurę

Łysienie androgenowe należy do jednej z najczęstszych przyczyn utraty włosów. Dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet i jest związane ze zwiększoną wrażliwością mieszków włosowych na męskie hormony – androgeny.  Dotyczy około 70% mężczyzn i 40% kobiet w pewnym okresie ich życia.

REGENERA ACTIVA jest specjalnie zaprojektowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek. Poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację pozwala uzyskać wysoką koncentrację tzw komórek progenitorowych (prekursorowych), zdolnych do regeneracji tkanek.

Podczas zabiegu pobiera się od jednego do trzech wycinków skóry o średnicy 2,5 mm. Miejscem pobrania jest okolica karku, na linii włosów. Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Proces jest bezbolesny, ponieważ miejsce pobrania jest znieczulone za pomocą lidokainy.

Pobrane wycinki umieszcza się w urządzeniu, które przygotowuje zawiesinę komórek. Sporządzony preparat wstrzykuje się w skórę owłosioną za pomocą igły.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 30-45 minut
Wymagane badania -------
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja -------
Przeciwwskazania do zabiegu uczulenie na lidokainę zawartą w preparacie do miejscowego znieczulenia skóry, zaburzenia krzepliwości lub przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. Aspiryna, Sintrom, itp.)

Regenera Activa - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Regenera Activa 6 000 PLN