Chirurgia plastyczna piersi

Podniesienie piersi

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Podniesienie piersi - mastopeksja

Do opadnięcia piersi najczęściej przyczyniają się: przebyte ciąże i karmienie piersią oraz utrata masy ciała. Również starzenie się nie sprzyja naszym piersią  - z  wiekiem stopniowo spada poziom elastyny i kolagenu w skórze, zmniejsza się również gęstość tkanek. To powoduje, że piersi stają się wiotkie i opadają, poddając się sile grawitacji. Nierzadko staje się to źródłem poważnych kompleksów i braku samoakceptacji. Rozwiązaniem tego problemu jest mastopeksja.

Mastopeksja to operacja, na który mogą zdecydować się kobiety w każdym wieku, niezadowolone z wyglądu swoich piersi. To skuteczny sposób na podniesienie biustu i szybkie uzyskanie oczekiwanego efektu. Polega na wymodelowaniu piersi w taki sposób, aby ponownie stały się jędrne i uniesione. Kształt gruczołu piersiowego ulega zmianie, a nadmiar skóry zostaje usunięty, możliwe jest również zmniejszenie wielkości kompleksu brodawka-otoczka. Mastopeksja może być połączona z zabiegiem powiększania piersi poprzez wszczepienie implantów piersiowych.

Operacja podniesienia piersi wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Trwa około 2-3 h. Po jego przeprowadzeniu pacjentce zakładany jest specjalny stanik pooperacyjny podtrzymujący biust, który powinna nosić przez 2 miesiące. Po mastopeksji konieczny jest dobowy pobyt w klinice. Okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj kilka dni, a do aktywności fizycznej można powrócić po upływie 6-8 tygodni.

Po operacji piersi mogą być obrzęknięte i bolesne. W celu złagodzenia nieprzyjemnych dolegliwości można stosować leki przeciwbólowe, z czasem będą one ustępować. Ostateczne efekty zabiegu zazwyczaj uzyskuje się po upływie 3-6 miesięcy.

Operacje podniesienia piersi w naszej klinice są wykonywane przez specjalistów mających wieloletnie doświadczenie, co gwarantuje pacjentkom bezpieczeństwo oraz zadowolenie z efektów estetycznych.

Najczęściej zadawane pytania

Ostateczny efekt zabiegu jest widoczny po upłynięciu około trzech miesięcy od zabiegu.

Ostateczny efekt zabiegu jest widoczny po upłynięciu około trzech miesięcy od zabiegu.

Piersi również po podniesieniu stopniowo opadają. Wiek, zmiana wagi lub kolejna ciąża, mogą sprawić że niezbędna będzie kolejna operacja.

Podniesienie  piersi jest bezpieczne jeśli pacjentka stosuje się do zaleceń lekarza. Zabieg  wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym po uprzedniej kwalifikacji lekarza do operacji oraz do znieczulenia.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu około 120-180 minut
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG, USG piersi
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja ok. 14 dni
Zdjęcie szwów w 8-10 dobie
Zmiana opatrunków w 3-10 dobie
Przeciwwskazania skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

Podniesienie piersi przed i po

podniesienie biustu przed i po - zabieg
podniesienie biustu przed i po - zabieg
podniesienie biustu przed i po - zabieg
podniesienie piersi przed i po - zabieg
podniesienie piersi przed i po - zabieg
podniesienie piersi przed i po - zabieg
podniesienie piersi przed i po - zabieg

Podniesienie piersi - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Podniesienie piersi 17 000 PLN 21 000 PLN
2 Podniesienie piersi + implanty piersi 26 000 PLN 31 000 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności