Chirurgia plastyczna piersi

Podniesienie piersi

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Odzyskaj ich młodzieńczy wygląd

Piersi to atrybut kobiecości. W każdym wieku staramy się dbać o ich estetyczny wygląd. W miarę upływu czasu ćwiczenia fizyczne i codzienna pielęgnacja nie wystarczają. Utrata elastyczności skóry piersi to problem, z którym często zmagają się kobiety po przebytej ciąży, karmieniu, czy utracie masy ciała. Niestety napięcie naszej skóry zmniejsza się również w miarę upływu lat -  piersi tracą młody, jędrny wygląd, a co za tym idzie przestajemy się akceptować i obniża się nasza samoocena. Dzięki zabiegowi podniesienia piersi (czyli mastopeksji) nasze piersi odzyskają młodzieńczy turgor a nasze kompleksy znikną. 

Podniesienie piersi polega na „wymodelowaniu” od nowa kształtu gruczołu piersiowego i usunięciu nadmiaru skóry. Jeśli istnieje taka potrzeba możemy również skorygować kształt i wielkość kompleksu brodawka – otoczka. Blizny zlokalizowane są wokół otoczki, pionowo oraz w fałdzie podpiersiowym. Możliwe jest również jednoczasowe powiększenie piersi przy użyciu implantu, na którym następnie „układamy” skórę wycinając jej nadmiar. Zarówno mastopeksja jak i mastopeksja z powiększeniem wykonywane są w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka zostaje w klinice dobę. Po operacji zostaje ubrana w profesjonalny stanik pooperacyjny, w którym chodzi przez dwa miesiące, aby piersi się odpowiednio ukształtowały. Pierwsza wizyta kontrolna odbywa się po tygodniu od operacji.

W początkowej fazie gojenia piersi są  bolesne oraz obrzęknięte – pacjentka w razie potrzeby może zażywać leki przeciwbólowe. W miarę upływu czasu obrzęk ustępuj, a piersi stają się co raz bardziej „naturalne”.  Ostateczny efekt uzyskujemy zwykle 3- 6 miesięcy po operacji. 

Najczęściej zadawane pytania

Ostateczny efekt zabiegu jest widoczny po upłynięciu około trzech miesięcy od zabiegu.

Ostateczny efekt zabiegu jest widoczny po upłynięciu około trzech miesięcy od zabiegu.

Piersi również po podniesieniu stopniowo opadają. Wiek, zmiana wagi lub kolejna ciąża, mogą sprawić że niezbędna będzie kolejna operacja.

Podniesienie  piersi jest bezpieczne jeśli pacjentka stosuje się do zaleceń lekarza. Zabieg  wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym po uprzedniej kwalifikacji lekarza do operacji oraz do znieczulenia.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu około 120-180 minut
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG, USG piersi
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja ok. 14 dni
Zdjęcie szwów w 8-10 dobie
Zmiana opatrunków w 3-10 dobie
Przeciwwskazania skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

Podniesienie piersi przed i po

podniesienie biustu przed i po - zabieg
podniesienie biustu przed i po - zabieg
podniesienie biustu przed i po - zabieg
podniesienie piersi przed i po - zabieg
podniesienie piersi przed i po - zabieg
podniesienie piersi przed i po - zabieg
podniesienie piersi przed i po - zabieg

Podniesienie piersi - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Podniesienie piersi 17 000 PLN 21 000 PLN
2 Podniesienie piersi + implanty piersi 26 000 PLN 31 000 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności