Chirurgia plastyczna sylwetki

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Wykorzystaj możliwości, które daje Ci własne ciało

Lipotransfer to zabieg polegający na odessaniu tkanki tłuszczowej z wybranych okolic ciała i przeniesieniu jej w inne. Dzięki temu modelujemy i pozbywamy się tłuszczyku z miejsc takich jak bryczesy, brzuch czy tzw. love handles, a jednocześnie wykorzystujemy go jako naturalny wypełniacz do powiększenia piersi, pośladków czy odmłodzenia twarzy.

W pierwszym etapie zabiegu w miejsce pobierania tłuszczu podaje się specjalny płyn, który służy do obkurczenia naczyń krwionośnych oraz znieczulenie. Następnie przez małe nacięcia odsysa się tłuszcz za pomocą kaniul. Potem przygotowujemy tłuszcz do przeszczepu – np. poprzez odwirowanie. Gotowy materiał zostaje przeszczepiony w wybrane przez pacjenta miejsce. Na sam koniec zakłada się szwy oraz opatrunki. Odsysane okolice wymagają noszenia przez trzy tygodnie ubranka uciskowego.

Przeszczep tkanki tłuszczowej to nie tylko perfekcyjna metoda modelowania oraz wyszczuplenia sylwetki, ale również metoda rewitalizacji i wyraźnej poprawy kondycji skóry — zwiększenie jędrności oraz elastyczności. Zdecydowaną zaletą zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej jest szybka rekonwalescencja — już po kilku dniach po przebytym zabiegu można powrócić do codziennych zajęć.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 30 - 90 minut
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B
Znieczulenie miejscowe, dożylne, ogólne (w zależności od decyzji lekarza)
Pobyt w klinice do 1 doby
Rekonwalescencja 7-14 dni
Zdjęcie szwów w 7 dobie
Zmiana opatrunków codziennie w domu (ostateczne postępowanie ustala operator)
Przeciwwskazania skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Zalecenia przed zabiegiem Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Przeszczep tkanki tłuszczowej - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Przeszczep tkanki tłuszczowej 8 000 PLN 19 000 PLN