Fizjoterapia

Ultradźwięki

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Poznaj dobroczynną moc ultradźwięków

W chirurgii plastycznej prawidłowo przeprowadzony zabieg to 99% sukcesu. O pełni szczęścia stanowi jednak potrzeba zadbania o to, aby blizny będące skutkiem ubocznym zabiegu były jak najmniej widoczne. Dlatego w przestrzeniach naszych klinik oferujemy klientom profesjonalne zabiegi uzupełniające, których głównym celem jest zminimalizowanie skutków interwencji chirurgicznych, jak równie efektywne zarządzanie procesem gojenia. Mamy zaszczyt przedstawić Państwu metodę ultradźwięków, która jest bardzo przydatna w zapobieganiu powstałym nieprawidłowościom, do jakich może dojść podczas tworzenia się blizn pooperacyjnych.

Ultradźwięki to zabieg, który wykorzystuje fale mechaniczne podłużne o częstotliwości 1 MHz i 3 MHz. Poprzez drgania tkanka poddawana jest mikromasażowi. Pojawiający się efekt cieplny wywołuje wzmożoną dyfuzję przestrzeni międzykomórkowych oraz wewnątrz komórki. Regularnie wykonywany zabieg przynosi zaskakujące efekty, które łagodzą wiele dolegliwości. Warto wspomnieć, że jest to terapia całkowicie bezbolesna — nie jest związana z żadnym dyskomfortem. Dochodzi do znacznego nasilenia się procesów utleniania oraz poprawienia ukrwienia, jak również zwiększenia rozciągliwości włókien kolagenowych — dzięki temu rany goją się prawidłowo, a blizny tworzą się w sposób kontrolowany. Stałe poddawanie się zabiegowi ultradźwięków działa rozluźniająco na mięśnie, jak również przyśpiesza gojenie się ran — pobudza tkanki do regeneracji.

Zabieg z wykorzystaniem metody ultradźwięków pozwala na złagodzenie lub całkowite usunięcie wielu dolegliwości, dlatego warto z nich skorzystać podczas: leczenia obrzęków o charakterze limfatycznym, chorób reumatycznych, stanów pourazowych czy choroby zwyrodnienia kręgosłupa i stawów. Aby uniknąć wszelakich działań ubocznych, należy skonsultować się ze specjalistą, który ustali, czy dane schorzenie zostanie złagodzone po terapii ultradźwiękiem. Kobiety w ciąży, osoby z czynną gruźlicą, z chorobą nowotworową, zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz zmianami skórnymi nie mogą zostać poddane opisywanemu zabiegowi.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 5-20 minut
Wymagane badania -------
Znieczulenie -------
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja -------
Zdjęcie szwów -------
Zmiana opatrunków -------
Przeciwwskazania ciąża, choroby autoimmulogiczne, zaburzenia krążenia tętniczego, zaburzenia czucia, ostre zapalenia, gruźlica płuc, rozstrzeń oskrzeli, gorączka, zaburzenia krzepnięcia krwi

Ultradźwięki - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Ultradźwięki 30 PLN 50 PLN
2 Sesja terapeutyczna (z wykorzystaniem indywidualnie dobranych zabiegów fizykalnych) 150 PLN 250 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności