Medycyna estetyczna

Miękki lifting

Mała ingerencja – duża zmiana

Duże zmiany często zaczynają się od małych kroków. Nadanie właściwego owalu twarzy nie zawsze musi oznaczać konieczność poddania się zabiegom chirurgicznym. Czasem aby osiągnąć zamierzony efekt, wystarczy tylko niewielka ingerencja. Jest to możliwe dzięki najnowszym metodom medycyny estetycznej, takim jak miękki lifting, umożliwiający modelowanie twarzy bez użycia skalpela.

Miękki lifting pozwala na podciągnięcie owalu, spłycenie bruzd nosowo – wargowych, nadanie miękkości i prawidłowych wypukłości twarzy. Skóra staje się nawilżona, napięta i wypoczęta, wymodelowana i odmłodzona.

Miękki lifting polecamy osobom pragnącym:

  • odtworzyć prawidłowe proporcje i symetrię twarzy
  • wymodelować policzki lub podbródek
  • wymodelować owal twarzy, zlikwidować tzw. „chomiki”

Zabieg, poprzedzony dokładną oceną proporcji twarzy, trwa około 30 minut. Polega na przywróceniu właściwej objętości i położenia tkanek miękkich (czyli ich wolumetrycznym wypełnieniu) oraz korekcji owalu twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Kwas wprowadza się za pomocą specjalnej, miękkiej, tępo zakończonej igły – kaniuli. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom kwas hialuronowy działa jak gąbka – pobiera wodę z otaczającego środowiska zwiększając swoją objętość.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są natychmiast, a pełny rezultat ujawnia się stopniowo w ciągu miesiąca i utrzymuje od 1 do 2 lat.

ZOBACZ WIDEO

Najczęściej zadawane pytania

Efekt objętościowy utrzymuje się przez około rok. Z czasem dochodzi do powolnego rozkładu usieciowanego kwasu hialuronowego przez naturalne enzymy produkowane przez organizm, dlatego objętość preparatu zmniejsza się. Produkty rozkładu dodatkowo stymulują i rewitalizują skórę, poprawiając jej jakość. Zazwyczaj zabieg uzupełniać można po około roku, często mniejszą objętością preparatu niż za pierwszym razem.

Efekty widoczne są od razu po zabiegu, obrzęk pozabiegowy utrzymuje się przez kilka dni, a skóra ulega stymulacji i rewitalizacji przez kilka miesięcy po zabiegu.

Efekty pojedynczego zabiegu utrzymują się około roku, powoli dochodzi do zanikania objętości podanego preparatu. Zabieg można też dzielić na etapy i stopniowo podawać mniejsze objętości w kilku sesjach.

Z czasem dochodzi do powolnego rozkładu usieciowanego kwasu hialuronowego przez naturalne enzymy produkowane przez organizm, dlatego objętość preparatu zmniejsza się. Produkty rozkładu dodatkowo stymulują i rewitalizują skórę, poprawiając jej jakość. Zazwyczaj zabieg uzupełniać można po około roku, często mniejszą objętością preparatu niż za pierwszym razem.

Miękki lifting preparatami wypełniającymi jest zabiegiem, który nie znajduje się w koszyku świadczeń gwarantowanych przez NFZ.  Jest to zabieg, którego nadrzędnym celem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta, a nie leczenie konkretnej jednostki chorobowej.

Podczas zabiegu odczuwalny może być dyskomfort podczas przekłucia skóry bardzo cienką igłą, w czasie podawania preparatu wypełniającego może być odczuwalne delikatne rozpieranie.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu ok. 60 minut
Wymagane badania --------
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja --------
Zdjęcie szwów --------
Zmiana opatrunków --------
Przeciwwskazania ciąża i karmienie, czynna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze, choroby nowotworowe w trakcie leczenia, przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew, alergia na którykolwiek ze składników preparatu, skłonność do tworzenia się bliznowców (kleoidów) i blizn przerosłych, zakażenie lub stan zapalny skóry

Miękki lifting - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Miękki lifting twarzy 4 500 PLN
2 Miękki lifting szyi 2 500 PLN