Medycyna estetyczna

Ulthera

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Na przekór grawitacji

Z upływem lat grawitacja wyraźnie nam nie sprzyja, zwłaszcza gdy chodzi o wygląd. Niektóre części twarzy zaczynają ciążyć ku ziemi, stając się obwisłe i nieatrakcyjne. To naturalny proces i naturalnie możesz go powstrzymać.

Ulthera™ to nasz „agent specjalny” do przeciwdziała siłom grawitacji. Zabieg zmniejsza narastające z wiekiem nawisy skórne i zwiotczenia, czego rezultatem jest na przykład wyraźne uniesienie górnych powiek. Spojrzenie staje się dzięki temu bardziej otwarte, a twarz nabiera odświeżonego, młodszego wyrazu. Efekt liftingu w postaci podniesienia i zwiększenia napięcia skóry można także osiągnąć w innych newralgicznych obszarach, kluczowych dla kształtu twarzy i wyglądu szyi, takich jak: policzki, linia żuchwy czy podbródek.

Modelowanie twarzy aparatem Ulthera™ jest wyjątkowo precyzyjne, a odmłodzenie skóry spektakularne. Zabieg ten polecamy osobom o obniżonych brwiach, nadmiarze skóry górnej powieki, opadających powiekach, opadającej skórze policzków (spłaszczonych środkach policzków), głębokich fałdach nosowo-wargowych, opadającym zwiotczałym podbródku, zaniku linii żuchwy czy opadającym kąciku ust.

 

Przebieg terapii

Terapia rozpoczyna się od diagnostyki polegającej na wizualizacji tkanki podskórnej. Umożliwia to unikalna technologia obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE™, w którą wyposażony jest aparat Ulthera™. Jest to pierwsze urządzenie na rynku, które daje możliwość obejrzenia struktury tkanki skórnej do głębokości aż 8 mm. Dzięki temu lekarz może dokładnie ocenić stan skóry i precyzyjnie określić głębokość, na której będzie przeprowadzany zabieg.

Następnie lekarz przystępuje do fazy terapeutycznej, polegającej na kierowaniu do wybranych obszarów skóry specjalnie dobranych (pod względem częstotliwości i głębokości działania) strumieni ultradźwięków. Wyjątkowość technologii Ulthera™ polega na naturze tych strumieni, które bezinwazyjnie przechodzą przez zewnętrzne warstwy skóry i działają dopiero w jej głębszych partiach. Tam, gdzie spotykają się fale ultradźwiękowe, dochodzi do miejscowego zdeponowania energii i powstają tzw. punkty koagulacji termalnej. Inicjują one natychmiastową, naturalną odpowiedź organizmu – produkcję nowego, ulepszonego kolagenu, co skutkuje stopniowym podniesieniem, ujędrnieniem i poprawą napięcia skóry.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i można po nim od razu wrócić do codziennej aktywności. Łagodny rumień, który może wystąpić na skórze, utrzymuje się nie dłużej niż jedną, dwie godziny. Niewielki obrzęk, obserwowany u niektórych pacjentów, znika po 1-2 dniach. Przez kilka dni obszar poddany zabiegowi może być delikatniejszy i wrażliwszy na dotyk.

Efekt w postaci liftingu i lepszego napięcia skóry ujawnia się stopniowo do 90 dni po zabiegu (tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu) i utrzymuje od jednego roku w górę – w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta i właściwości jego skóry.
Jeden zabieg wystarcza, aby osiągnąć zadowalające rezultaty. W zależności od stanu skóry i celów terapii można go przeprowadzić na jednym lub dwóch poziomach. Jeśli skóra wymaga tylko uniesienia, wykonujemy zabieg na większej głębokości, oddziałując wektorowo na powięź skórną. Gdy skóra potrzebuje również ujędrnienia, działamy dodatkowo na mniejszej głębokości – w wymagających tego obszarach.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 30-45 min
Wymagane badania --------
Znieczulenie miejscowe, ew. tabletka przeciwbólowa
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja --------
Zdjęcie szwów --------
Zmiana opatrunków --------
Przeciwwskazania otwarte rany lub zmiany chorobowe twarzy, zmiany trądzikowe, stenty metalowe oraz implanty, bioabsorbowalne implanty mechaniczne, wszczepione urządzenia elektryczne, aktywne systemowo lub lokalnie choroby skóry, terapia przeciwzakrzepowa, aktywna choroba systemowa lub skórna, która może powstrzymywać regenerację, zaburzenia krwotoczne lub inne dysfunkcje hemostatyczne

Ulthera ™ - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Ulthera - twarz 3 000 PLN 11 000 PLN
2 Ulthera - szyja 4 000 PLN 5 000 PLN
3 Ulthera - dekolt 5 000 PLN 7 000 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności