28 października 2022

Jak schudnąć z twarzy? - zobacz zabiegi na twarz w klinice dr Szczyt

Redukcja tkanki tłuszczowej, wygładzenie i ujędrnienie skóry twarzy – jeśli chcesz osiągnąć takie efekty, powinny zainteresować Cię poniższe zabiegi, które oferujemy
w naszej klinice.

Na twarzy szybko obserwujemy każdy pojawiający się nadmiar tłuszczu, natomiast jego pozbycie się nie należy do najłatwiejszych, a niekiedy jest wręcz niemożliwe przy zastosowaniu wyłącznie diety i ćwiczeń. Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają na wyszczuplenie i wymodelowanie twarzy. Dzięki nim można pozbyć się uciążliwej tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów twarzy, nadać twarzy odpowiednich kształtów i zadbać o jej jędrność. Wszystko to sprawi, że będzie wyglądała zdrowiej, piękniej i młodziej.

Usunięcie poduszeczek tłuszczowych Bichata

Mowa o poduszeczkach tłuszczowych umiejscowionych pod skórą między mięśniami policzków. Choć uwydatnione są one przede wszystkich u małych dzieci, a z czasem stają się mniej widoczne, to jednak u niektórych osób pozostają w niezmienionej formie przez całe życie sprawiając, że twarzy wygląda na pełniejszą. Zabieg usunięcia poduszeczek sprawia, że twarz staje się wyszczuplona i zyskuje wyraźne, szlachetne rysy. Co więcej, efekt ten jest trwały. Zabieg polecany jest przede wszystkim kobietom o uwydatnionych, pucołowatych policzkach. Odbywa się on w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 60 minut. Niewielkie cięcia wykonywane są po wewnętrznej stronie policzków, dzięki czemu nie są widoczne żadne blizny.

Liposukcja podbródka

Twarz wygląda na pełniejszą i większą także wtedy, gdy występuje tzw. drugi podbródek. Jest to defekt powstały na skutek nadmiaru tkanki tłuszczowej pod brodą, co nie wygląda estetycznie. Przyczyną tego zwykle jest nadwaga, ale mogą to być także skłonności genetyczne bądź upływ czasu. W łatwy i szybki sposób można pozbyć się tego problemu, decydując się na liposukcję podbródka. To zabieg polegający na równomiernym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z podbródka. Przeprowadzany jest on w znieczuleniu ogólnym dożylnym i trwa ok. 60 minut. Przy pomocy metalowej kaniuli ze światłowodem lasera, wprowadzonej przez niewielkie nacięcia w okolicach uszu i szyi, tłuszcz jest rozbijany a następnie usuwany specjalnym urządzeniem. Dzięki temu modeluje się podbródek, co daje efekt wysmuklenia twarzy i szyi.

Zabieg Ulthera

To propozycja, dzięki której skutecznie można walczyć z upływającym czasem i grawitacją, które negatywnie wpływają na wygląd naszej twarzy. Zabieg Ulthera pozwala odmłodzić twarz – pozbyć się zwiotczeń, nieestetycznych nawisów skórnych, przywrócić utraconą jędrność, podnieść górne powieki, poprawić opadające policzki, wygładzić zbyt głębokie fałdy nosowo-wargowe czy unieść opadające kąciki ust. Zabieg rozpoczyna dokładne zbadanie struktur poszczególnych tkanek, dzięki czemu możliwe jest określenie przebiegu dalszych działań. W zabiegu tym wykorzystuje się ultradźwięki – fale dźwiękowe pomijają naskórek i przecinają się w odpowiednich miejscach, tworząc punkty koagulacji termalnej, pobudzając organizm do produkcji kolagenu. W efekcie skóra twarzy jest stopniowo unoszona, poprawia się owal i wygląd twarzy.

Endermologia LPG Alliance

Endermologia jest to kolejna bezinwazyjna i skuteczna metoda, pozwalająca na regenerację i stymulację tkanek, a w efekcie poprawę estetyki i wyglądu twarzy. Dzięki niej można m.in. zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, wyszczuplić, wygładzić cellulit oraz ujędrnić skórę. Podczas zabiegu wykorzystuje się nowoczesny sprzęt, który pozwala na indywidualne dopasowanie przebiegu zabiegów, biorąc pod uwagę właściwości i specyfikę danych tkanek – ich jakości, włóknistości, elastyczności. Zabieg w zależności od obszaru, trwa od 15 do 60 minut.

Oferowane w naszej klinice zabiegi pozwolą skutecznie wyszczuplić twarz, pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz poprawiając parametry skóry.