14 sierpnia 2019

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o plastyce brzucha, ale boicie się zapytać

Do nowego sezonu wakacyjnego zaczynamy przygotowania często chwile po zakończeniu poprzedniego urlopu. Marząc o tym, że w czasie następnego pobytu na plaży zachwycimy towarzyszy zgrabną sylwetką. Nawet jeżeli postanowienie jest silne, a motywacja nie słabnie nie zawsze możliwe jest wypracowanie wymarzonej sylwetki wyłącznie ćwiczeniami, masażami i przy wsparciu odpowiedniej diety. Największym wyzwaniem jest bezdyskusyjnie płaski i jędrny brzuch. Zdarza się, że w niektórych sytuacjach nawet intensywne i regularne ćwiczenia nie wystarczają, aby uzyskać pożądany efekt.

Nadmiar wiotkiej skóry brzucha po ciąży czy odchudzaniu często nie obkurcza się samoistnie. Tym bardziej jeżeli przez kilka lat nie przywiązywaliśmy większej wagi do jędrności skóry w tej części ciała. Co więcej, po przebytej ciąży pacjentki zauważają u siebie, tzw. rozstęp mięśni prostych brzucha, którego nie zlikwidujemy ćwiczeniami. Ta przypadłość wymaga operacji plastycznej. Powodów, które finalnie doprowadzają nas do drzwi kliniki chirurgii plastycznej jest wiele. Każdy indywidualny, przypisany do danej osoby i jej historii. W klinikach Dr Szczyta niemal codziennie spotykamy osoby, które zainteresowane są zabiegiem abdominoplastyki. W tekście poniżej znajdziecie praktyczny przewodnik, który pomoże odpowiedzieć na najważniejsze pytania związane z tym zabiegiem.

Od lat sukcesywnie rośnie zainteresowanie plastyką brzucha, co sprawia, że w Klinice dr Szczyt jest to już od lat jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Decyzję o wyborze metody należy podjąć wspólnie z lekarzem, który oceni stan naszego brzucha i przeprowadzi wywiad na temat naszych oczekiwań.

plastyka brzucha

Plastyka brzucha - Dr Szczyt - Zobacz więcej informacji 

Na konsultacji oceniany jest również ogólny stan zdrowia. Jeśli borykamy się z problemami, takimi jak skazy naczyniowe, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepliwości, niekontrolowana cukrzyca czy infekcja ropna skóry i śluzówek prawdopodobnie decyzje o zabiegu będziemy musieli odłożyć na później. Podobnie, gdy jesteśmy w ciąży. Kolejnym krokiem w drodze do zabiegu są badania. Lekarz prowadzący poprosi o dostarczenie aktualnych wyników związanych z: grupą krwi, morfologią, wskaźnikami krzepnięcia (APTT i INR), kreatyniną, poziomem glukozy, elektrolitami (Na, K), badania ogólnego moczu, szczepień - WZW B, EKG. Wykonując zabieg z klinice Dr Szczyta wszystkie możemy zrobić w dwóch naszych centrach tj. w nowo otwartej placówce przy ul. Waflowej 7a w Warszawie lub w klinice na ul. Królewicza Jakuba 37, na warszawskim Wilanowie.

Decydując się na plastykę brzucha warto pamiętać, że choć pierwsze efekty zauważymy stosunkowo szybko, to na finalny efekt operacji plastycznej poczekamy od 6 do 12 miesięcy.

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Usuwany jest nadmiar skóry i tkanki podskórnej, a pępek przesuwany w nowe miejsce. Blizna jest długa od jednego do drugiego kolca biodrowego — ale projektowana tak, aby była schowana w bieliźnie. Najczęściej podczas zabiegu koryguje się również mięśnie proste brzucha, dzięki czemu uzyskamy efekt podkreślonej talii. Okres rekonwalescencji trwa przez kilka tygodni. Przez pierwsze dni po zabiegu pacjent musi przebywać w pozycji lekko pochylonej. Brzuch jest mocno obrzęknięty i tkliwy.

Ważnym i dającym komfort pacjentom elementem przy operacji plastycznej  brzucha jest indywidualny program Kompleksowej Opieki Okołooperacyjnej Kliniki Dr Szczyta. Na czym polega? Przed operacją pacjenci uczeni są przez ekspertów sposobów poruszania się po zabiegu, wypoczynku oraz stosowania kinezyterapii. Wiedza ta pozwala im lepiej radzić sobie po powrocie do domu. Pacjenci zostają w klinice przez około 2-3 dni. Po 2-3 tygodniach mogą wrócić do pracy, pod warunkiem że nie jest to praca fizyczna.

Bez wątpienia, zabieg plastyki brzucha pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów u osób, które od lat zmagają się z nadmiarem tkanek brzucha np. po utracie zbędnych kilogramów czy ciąży.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności