Chirurgia plastyczna piersi

Chirurgia plastyczna piersi - operacja piersi

Kobiety zwracają dużą uwagę na swoje piersi i chcą, żeby jak najdłużej pozostały jędrne oraz zadbane. Nierzadko biust jest źródłem kompleksów, a jego wygląd może zmienić się nie tylko ze względu na upływ czasu, ale i chorobę. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Nasza klinika specjalizuje się m.in. w wykonywaniu zabiegów z  tego zakresu.  Bezpieczeństwo pacjentów gwarantuje wykwalifikowany personel medyczny, nowoczesny sprzęt, a także innowacyjne rozwiązania technologiczne. Wykonujemy między innymi operacje – powiększenia piersi, podniesienie  i redukcję piersi, mastektomię profilaktyczną  oraz rekonstrukcje.

Oferujemy Państwu zabiegi:

  • Powiększanie piersi implantami - to najczęściej wykonywana operacja z zakresu chirurgii plastycznej piersi, mająca na celu nie tylko powiększenie, ale też odpowiednie wymodelowanie biustu. Wykorzystywane są do tego głównie implanty silikonowe. Ich rozmiar dobierany jest indywidualnie w czasie konsultacji, pod uwagę brane są preferencje pacjentki i jej warunki anatomiczne. Operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, a implanty umieszczane są pod mięśniem piersiowym lub gruczołem piersiowym. Po upływie 2 tygodni od przeprowadzonej operacji możliwe jest rozpoczęcie zabiegów PSM (programu eliminowania blizn). Końcowy efekt widoczny jest po upływie 3 miesięcy od zabiegu.

  • Powiększanie piersi tkanką tłuszczową - inaczej lipofilling, to zabieg polegający na uzupełnianiu piersi własną tkanką tłuszczową. Jest on polecany w szczególności pacjentkom, które chcą nieznacznie wymodelować i powiększyć biust. Istotną zaletą lipofillingu jest to, że pozwala na wyrzeźbienie wybranej części ciała: ud, bioder lub brzucha. Pobrana tkanka tłuszczowa jest odpowiednio przygotowywana, a później wszczepiana do piersi. Na stałe wgaja się zwykle 40-60% pobranego materiału. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Po 2 tygodniach zdejmowane są szwy z nacięć po liposukcji, a po 3-4 tygodniach możliwy jest powrót do aktywności fizycznej.

  • Podniesienie piersi z powiększeniem piersi implantami - to zabieg chirurgiczny, wykonywany ze wskazań estetycznych, którego celem jest nadanie piersiom odpowiedniego kształtu i wielkości, a także przywrócenie im jędrności. Przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i polega na powiększeniu piersi implantami oraz właściwym ich wymodelowaniu i podniesieniu poprzez odpowiednie wycięcie nadmiaru skóry.

  • Wymiana implantów piersiowych to zabieg chirurgiczny, który ma na celu zastąpienie istniejących implantów piersiowych nowymi. Przeprowadza się go u kobiet, które wcześniej poddały się zabiegowi powiększenia piersi i teraz chcą dostosować implanty do zmieniających się preferencji lub potrzeb. Nowe implanty są starannie dobierane, biorąc pod uwagę budowę ciała oraz oczekiwania pacjentki. Mogą różnić się rozmiarem, kształtem, materiałem oraz profilem wypukłości.

  • Podniesienie piersi - to inaczej zabieg mastopeksji, polegający na usunięciu nadmiaru skóry z okolic piersi i wymodelowaniu kształtu gruczołu piersiowego. Umożliwia on również skorygowanie kompleksu  brodawka - otoczka, a także jednoczesne powiększenie piersi z wykorzystaniem implantów. To zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Podobnie jak w przypadku lipofillingu, pacjentka na dobę pozostaje w klinice. Po tygodniu odbywa się pierwsza wizyta kontrolna, a przez dwa miesiące należy nosić stanik pooperacyjny, umożliwiający właściwe ukształtowanie piersi. Końcowy efekt mastopeksji widoczny jest zazwyczaj po 3-6 miesiącach od jej wykonania.

  • Zmniejszenie piersi - redukcja piersi może być wykonana ze względów zdrowotnych, jak również estetycznych. Polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz gruczołowej piersi, wymodelowaniu ich oraz umieszczeniu kompleksu brodawka otoczka na właściwym poziomie. Operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, pacjentka pozostaje w klinice przez 1-2 dni. Całodobowo przez 4-8 tygodni należy nosić stanik pooperacyjny. Efekt operacji oceniamy po 3- 6 miesiącach, blizny osiągają ostateczny wygląd po roku od operacji.

  • Rekonstrukcja piersi – może być wykonywana jednoczasowo ( u nas w klinice w przypadku mastektomii profilaktycznej) lub wtórnie – jako ostatni etap, po zakończonym leczeniu onkologicznym. Piersi mogą być odtworzone z wykorzystaniem implantów lub własnych tkanek. Metoda rekonstrukcji piersi uzależniona jest od preferencji pacjentki i rodzaju podjętego leczenia onkologicznego.

  • Profilaktyczna mastektomia - zabieg jest przeznaczony dla pacjentek należących do grupy wysokiego i bardzo wysokiego ryzyka zachorowania na raka piersi. Zwykle są to pacjentki z potwierdzoną badaniem genetycznym mutacją genu BRCA1 lub BRCA2 oraz dodatnim wywiadem rodzinnym w kierunku nowotworów piersi. Mastektomia jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka pozostaje w klinice przez 1-2 doby, a okres rekonwalescencji to ok 1-2 miesiące w zależności od rodzaju podjętego leczenia.