Chirurgia plastyczna piersi

Zmniejszenie piersi

Zabieg zmniejszenia piersi - jak wygląda?

Redukcja piersi wykonywana jest zarówno ze wskazań estetycznych jak i zdrowotnych.  Duże, nieproporcjonalne piersi często są przyczyną dyskomfortu pacjentki oraz utrudniają jej wykonywanie codziennych czynności czy uprawianie sportu. Powodują również wady postawy. W przypadku kobiet, które cierpią na gigantomastię, jedna pierś może ważyć nawet 2.5 do 3 kg. Skóra oraz mięśnie klatki piersiowej nie są w stanie utrzymać takiego ciężaru, przez co całe zadanie spoczywa na kręgosłupie. Zmniejszenie piersi ma znaczenie zdrowotne w opozycji do zabiegu powiększania piersi, który głównie wykonywany jest ze względów estetycznych.

Zabieg zmniejszania piersi (mammoplastyka) to operacja, podczas której następuje redukcja tkanki tłuszczowej części gruczołu piersiowego oraz usunięcie nadmiaru skóry i tkanki podskórnej. Pozostałą część modeluje się tak, aby pierś stała się jędrniejsza i wyżej usytuowana. W zależności od metody zmniejszenia piersi  cięcie i blizna są wkoło otoczki i pionowo od otoczki do bruzdy pod piersią lub tzw. inverted T czyli wokół otoczki, pionowo i w fałdzie.

Mammoplastykę najlepiej wykonać w pierwszym tygodniu po miesiączce, ponieważ piersi są relatywnie mniej ukrwione — dodatkowo poziom hormonów jest dużo niższy. Operacja zmniejszenia wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Po operacji pacjentka powinna zostać w szpitalu przez 1-2 dni — w tym czasie powinna również przyjmować silne leki przeciwbólowe. Bezpośrednio po operacji pacjentka ma zakładany stanik, który ma na celu prawidłowe podtrzymanie i końcowe ukształtowanie ostatecznego wyglądu biustu. Stanik powinien być noszony całodobowo przez miesiąc. Po raz pierwszy jest zdejmowany w szpitalu w celu usunięcia szwów (7-14 doba po zabiegu). Dodatkowo pomiędzy pierwszą a trzecią dobą należy udać się do szpitala, aby usunąć dreny.

Przez kilka dni po operacji piersi pacjentki będą nieco twardsze oraz obrzęknięte. Pełny okres rekonwalescencji trwa nawet rok, dopiero po tym czasie można w pełni zobaczyć oraz ocenić efekty zabiegu.

ZOBACZ WIDEO

Najczęściej zadawane pytania

Przez pierwsze kilka tygodni piersi są nabrzmiałe i opuchnięte. Z upływem czasu z efektem grawitacji wszystko się normuje.

Przez pierwsze kilka tygodni piersi są nabrzmiałe i opuchnięte. Z upływem czasu z efektem grawitacji wszystko się normuje.

Efekt zabiegu jest stały, wyjątkiem są drastyczne wahania wagi.

W celach estetycznych NIE, w szpitalach z oddziałem chirurgii plastycznej, natomiast w naszym szpitalu oferujemy usługi komercyjne.

Operacja zmniejszenia przeprowadzana jest w celach zdrowotnych oraz estetycznych. Zabieg przeprowadzany jest w sterylnych warunkach przez wyspecjalizowanych lekarzy specjalistów po wykonanych uprzednio badaniach i przebytych konsultacjach z dr prowadzącym.

Wszystko zależy od organizmu i jego regeneracji, w razie potrzeby podawane są środki przeciwbólowe.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 150 - 240 minut
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG, USG piersi
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja ok. 14 dni
Usunięcie drenów w 1-3 dobie
Zdjęcie szwów w 12 - 14 dobie
Zmiana opatrunków codziennie w domu (ostateczne postępowanie ustala operator)
Przeciwwskazania skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Zalecenia przed zabiegiem Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Zmniejszenie piersi przed i po

Zmniejszenie piersi - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Zmniejszenie piersi 22 000 PLN 27 000 PLN
2 Symetryzacja piersi zdrowej 11 000 PLN 13 000 PLN