Chirurgia plastyczna piersi

Zmniejszenie piersi

Umów się na konsultację

+48 22 654 90 60

+48 22 654 12 98

Piękno i komfort życia 

Redukcja piersi wykonywana jest zarówno ze wskazań estetycznych jak i zdrowotnych.  Duże, nieproporcjonalne piersi często są przyczyną dyskomfortu pacjentki oraz utrudniają jej wykonywanie codziennych czynności czy uprawiania sportu. Powodują również wady postawy. W przypadku kobiet, które cierpią na gigantomastię, jedna pierś może ważyć nawet 2.5 do 3 kg. Skóra oraz mięśnie klatki piersiowej nie są w stanie utrzymać takiego ciężaru, przez co całe zadanie spoczywa na kręgosłupie. Zmniejszenie piersi ma znaczenie zdrowotne w opozycji do zabiegu powiększania piersi, który głównie wykonywany jest ze względów estetycznych.

Zabieg zmniejszania piersi (mammoplastyka) to operacja, podczas której następuje redukcja tkanki tłuszczowej części gruczołu piersiowego oraz usunięcie nadmiaru skóry i tkanki podskórnej. Pozostałą część modeluje się tak, aby pierś stała się jędrniejsza i wyżej usytuowana. W zależności od metody zmniejszenia piersi  cięcie i blizna są wkoło otoczki i pionowo od otoczki do bruzdy pod piersią lub tzw. inverted T czyli wokół otoczki, pionowo i w fałdzie.

Mammoplastykę najlepiej wykonać w pierwszym tygodniu po miesiączce, ponieważ piersi są relatywnie mniej ukrwione — dodatkowo poziom hormonów jest dużo niższy. Operacja zmniejszenia wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Po operacji pacjentka powinna zostać w Centrum przez 1-2 dni — w tym czasie powinna również przyjmować silne leki przeciwbólowe.

Bezpośrednio po operacji pacjentka ma zakładany stanik, który ma na celu prawidłowe podtrzymanie i końcowe ukształtowanie ostatecznego wyglądu biustu. Stanik powinien być noszony całodobowo przez miesiąc. Po raz pierwszy jest zdejmowany w Centrum w celu usunięcia szwów (7-14 doba po zabiegu). Dodatkowo pomiędzy pierwszą a trzecią dobą należy udać się do Centrum, aby usunąć dreny.

Przez kilka dni po operacji piersi pacjentki będą nieco twardsze oraz obrzęknięte. Pełny okres rekonwalescencji trwa nawet rok, dopiero po tym czasie można w pełni zobaczyć oraz ocenić efekty zabiegu.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu około 180 minut
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG, USG piersi
Znieczulenie ogólne
Pobyt w Centrum 1 doba
Rekonwalescencja ok. 14 dni
Usunięcie drenów w 1-3 dobie
Zdjęcie szwów w 8-10 dobie
Zmiana opatrunków przy zdjęciu szwów
Przeciwwskazania skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

Galeria zdjęć

zmniejszenie piersi przed i po - zabieg
zmniejszenie piersi przed i po - zabieg
zmniejszenie piersi przed i po - zabieg
zmniejszenie biustu przed i po - zabieg
zmniejszenie biustu przed i po - zabieg
zmniejszenie biustu przed i po - zabieg

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności