12 czerwca 2023

Dieta przed i po operacji plastycznej – co warto wiedzieć?

Zastosowanie diety – zarówno przed, jak i po operacyjnej – jest niezwykle ważne dla przebiegu zabiegu, leczenia oraz rekonwalescencji. Dlatego dietetyka stanowi uzupełnienie stworzonej przez nas oferty kompleksowej opieki okołooperacyjnej. Nasi specjaliści przeprowadzają pacjenta przez proces redukcji masy ciała i poprawy stanu zdrowia, które to są niezbędne do uzyskania trwałych efektów operacji plastycznych.

Odpowiednie odżywianie przed operacją plastyczną - czy jest konieczne

Prawidłowe odżywianie jest jednym z najważniejszych elementów, które mają realny wpływ na życie i zdrowie każdego człowieka. Przestrzeganie określonych wytycznych w tym zakresie przed operacją jest konieczne i niezwykle ważne, gdyż jest jednym z działań przygotowujących ciało i organizm do wzmożonej regeneracji. Odpowiednio skomponowana dieta przedoperacyjna ma realny wpływ zarówno na zdrowie, jak i efekty wykonanego zabiegu.

Czy redukcja masy ciała przed operacją liposukcji, zmniejszenia piersi czy plastyki brzucha jest konieczna?

Masa ciała to jeden z wielu parametrów, który może być brany pod uwagę przy kwalifikacji do operacji z zakresu chirurgii plastycznej. Gdy pacjent boryka się z nadwagą lub otyłością, przeprowadzenie zabiegu może stanowić obciążenie dla jego organizmu oraz wpłynąć na zadowolenie z efekt zabiegu.

Liposukcja a redukcja masy ciała

Liposukcja jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych. Polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z poszczególnych obszarów ciała – zwykle brzucha, bioder, ud – w celu wymodelowania sylwetki. Stosowana jest wówczas, gdy inne sposoby, takie jak dieta i aktywność fizyczna nie przynoszą oczekiwanych efektów. Podkreślić trzeba natomiast, że liposukcja nie jest metodą odchudzania.

Redukcja masy ciała a zmniejszenie piersi

Redukcja masy minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań związanych z operacją oraz wpływa na uzyskanie lepszych i trwalszych efektów estetycznych po operacji.

Dieta przed plastyką brzucha

Pacjent przystępując do operacji plastycznej oczekuje poprawy estetyki swojego wyglądu, zaś żywienie przedoperacyjne stanowi ważny element rehabilitacji. Zbilansowana dieta może pozytywnie wpłynąć na wyniki operacji, skrócić czas rekonwalescencji oraz przyspieszyć proces gojenia się ran po zabiegu. Należy mieć na uwadze także to, że znaczna nadwaga może być przeciwskazaniem do wykonania abdaminoplastyki.

Wsparcie dietetyka po operacji plastyki brzucha, liposukcji lub zmniejszenia piersi

Zachowanie zdrowego trybu życia i prawidłowego odżywiania jest równie ważne po operacji – zarówno w celu lepszej i szybszej rekonwalescencji, jak i zachowania efektów operacji. Co prawda usunięta tkanka tłuszczowa nie odnawia się w tym samym obszarze, natomiast może nagromadzić się gdzie indziej, wpływając na uzyskany rezultat.

W Klinice Dr Szczyt przywiązujemy dużą wagę to opieki dietetycznej, która stanowi uzupełnienie oferty kompleksowej opieki pooperacyjnej. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że współpraca z doświadczonym dietetykiem jest kluczowa dla powrotu do zdrowia i utrzymania efektów zabiegów chirurgicznych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności