14 grudnia 2020

Jak wyszczuplić twarz? Jak schudnąć na twarzy?

Szczupła twarz o odpowiednich proporcjach jest marzeniem niejednej osoby. Nie wszystko da się osiągnąć dietą i zmianą nawyków, dlatego coraz większą popularność zyskują zabiegi medycyny estetycznej. Istnieje kilka sposobów na bezpieczne wysmuklenie twarzy. Oto co można zrobić, aby osiągnąć oczekiwany efekt.

Usunięcie poduszeczek tłuszczowych Bichata

Poduszki Bichata to poduszki tłuszczowe znajdujące się pod skórą między mięśniami policzków. Są one duże szczególnie u małych dzieci, a z czasem stają się mniej wydatne. Nie dzieje się tak jednak u każdej dorosłej osoby. U niektórych więc można zauważyć wydatniejsze policzki sprawiające, że buzia wygląda na bardziej okrągłą. Dla części osób są one problemem, którego chcieliby się pozbyć. Skutecznym rozwiązaniem jest zabieg usunięcia poduszeczek tłuszczowych Bichata. W trakcie jego przeprowadzania delikatnie nacina się policzek od wewnątrz. Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu ogólnym. Znacznie rzadziej korzysta się ze znieczulenia miejscowego, ponieważ wiąże się to z dużym dyskomfortem po stronie pacjenta. Zabieg operacyjny trwa przeciętnie 30 minut, więc jest stosunkowo krótki. Zazwyczaj nie pojawiają się po nim znaczne dolegliwości bólowe, a okres rekonwalescencji wynosi około tygodnia. W tym czasie należy szczególnie dbać o to, jakie posiłki się spożywa. Konieczne jest też regularne płukanie jamy ustnej przy użyciu preparatów antyseptycznych. Efekt jest widoczny po około 2-3 tygodniach. Z uwagi na to, że usuwanie poduszek Bichata to procedura chirurgiczna, niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego specjalisty o potwierdzonym doświadczeniu.

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa, znana pod nazwą botoks, jest chętnie wykorzystywana do zabiegów medycyny estetycznej. Kojarzona jest ona głównie z działaniem przeciwzmarszczkowym, ale możliwości jej zastosowania są znacznie szersze. Może być ona wykorzystana m.in. do leczenia przykurczy mięśni, coraz częściej stosuje się ją też w przypadku występowania nadpotliwości.

Toksyna botulinowa podana w mięśnie żwacze okazuje się skuteczna w leczeniu bruksizmu. Jaki ma to związek z wyszczuplaniem twarzy? Warto zacząć od początku. Bruksizm to nic innego jak nadmierna aktywność mięśni żwaczy, która przejawia się zgrzytaniem zębami. Najczęściej ma to miejsce w nocy, ale występuje też w ciągu dnia. Problem ten dotyczy osób narażonych na spory stres. Bruksizm pojawia się też u pacjentów z wadami zgryzu i przyczynia się do rozbudowy mięśni żwaczy, a tym samym zmiany rysów twarzy. Staje się ona bardziej kwadratowa i wygląda na większą. Zastosowanie toksyny botulinowej na wskazane mięśnie skutkuje tym, że ich napięcie maleje, objawy bruksizmu się zmniejszają, a w konsekwencji twarz się wyszczupla (wraca do poprzedniego stanu).

Modelowanie twarzy za pomocą kwasu hialuronowego

Słysząc o kwasie hialuronowym, wiele osób myśli od razu o powiększaniu ust lub zabiegach przeciwzmarszczkowych. Owszem, substancja ta jest wykorzystywana do wymienionych celów, ale nie tylko. Kwas hialuronowy znajduje zastosowanie także do modelowania twarzy. Dzięki temu zabiegowi wygląda ona szczuplej i zyskuje odpowiednie rysy. Przy wykorzystaniu kwasu można przywrócić proporcje twarzy, uzyskać efekt podniesionych policzków, pozbyć się drugiego podbródka i wyszczuplić nos. Wolumetria twarzy pozwala na wyrównanie konturu i przywrócenie właściwego owalu. Wyszczuplanie twarzy kwasem hialuronowym wygląda w ten sposób, że wprowadza się wypełniacz w odpowiednie rejony skóry. Do tego wykorzystuje się bardzo cienką igłę, więc osoba decydująca się na zabieg może niemal od razu wrócić do zwykłej aktywności. Modelowanie twarzy trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut i nie wymaga szczególnego przygotowania.

Warto przy okazji wspomnieć, że kwas hialuronowy to substancja dobrze tolerowana przez organizm. Zabieg z jego użyciem jest bezpieczny, tym bardziej, jeśli przeprowadza go osoba z dużym doświadczeniem. Kwas działa niemal od razu, a efekty zabiegu utrzymują się przez kilka do kilkunastu miesięcy.