24 marca 2021

Jakie są rodzaje masażów? Zobacz propozycje Kliniki dr Szczyt

Masaż to pojęcie o bardzo szerokim zastosowaniu, odnoszącym się zarówno do technik pracy z ciałem, jak i tych związanych z wieloma rytuałami. Stosowany jest na całym świecie, stąd też występuje pod wieloma postaciami i wyróżnić możemy wiele jego rodzajów. Myślę że nie będzie przesadą twierdzenie, że właściwie dobrany oraz odpowiednio wykonany masaż może zdziałać cuda. Przyjrzyjmy się propozycjom masaży, z których można skorzystać w renomowanej Klinice dr Szczyta. Jakie rodzaje masażów dostępne są w ofercie oraz kiedy warto z nich skorzystać- o tym w niniejszym artykule.

Masaż to dobrodziejstwo dla naszego ciała. Przynosi wiele korzyści, dzięki którym czujemy się zdecydowanie lepiej - uelastycznia tkanki, rozluźnia bądź pobudza mięśnie, poprawia ruchomość stawów, wpływa pozytywnie na ukrwienie, dotlenienie i odżywienie tkanek, działa przeciwobrzękowo, przeciwbólowo, relaksująco i uspokajająco. Nieraz jest przyjemnością, niekiedy koniecznością. Nasze ciało z pewnością da nam wyraźny sygnał, że potrzebuje tego typu ukojenia. Niemniej warto poznać poszczególne rodzaje masażów, by mieć świadomość, jak najlepiej odpowiedzieć na tą potrzebę. Poniżej przedstawiamy ofertę masaży stosowanych przez specjalistów w Klinice dr Szczyta.

Masaż ciśnieniowy

To propozycja dla tych, którzy mają problem z krążeniem a tym samym borykają się z obrzękami nóg, cellulitem bądź utracili elastyczność skóry. Masaż ciśnieniowy w formie drenażu limfatycznego, poprzez właściwe uciski i pocieranie skóry w okolicach węzłów chłonnych, usprawnia przepływ krwi i limfy, dzięki czemu przeciwdziała obrzękom, usuwa toksyny z organizmu, dotlenia i odżywia tkanki, przyśpiesza metabolizm, pomaga pozbyć się niechcianego cellulitu oraz wpływa pozytywnie na jędrność i elastyczność skóry.

W Klinice masaż ten wykonywany jest z użyciem nowoczesnego aparatu Lymphastim, który działa na zasadzie sekwencyjnego masażu uciskowego. Dzięki temu stosuje się go zarówno w celach rehabilitacyjnych czy ze względów medycznych, jak również w ramach zabiegów kosmetycznych.  Masaż ciśnieniowy to także doskonałe uzupełnienie opieki pooperacyjnej, pozwalające na szybszą rekonwalescencję. Co ważne, efekty widoczne są natychmiastowo.

Masaż limfatyczny

To masaż wykonywany w tradycyjnej, manualnej formie, podczas którego naczynia limfatyczne stymulowane są do kurczenia się. Dzięki temu nadmiar limfy transportowany jest do węzłów chłonnych, w których jest filtrowany, co pozwala na znaczne zmniejszenie obrzęków i stymulację układu odpornościowego,  usunięcia toksyn i napływ natlenionej krwi tętniczej. Tego typu masaż limfatyczny znacznie skraca czas rekonwalescencji a także ma wiele innych zalet zarówno terapeutycznych, jak i medycznych. W zależności od potrzeb, może to być masaż limfatyczny kończyn górnych lub dolnych, twarzy lub brzucha.

Masaż antycellulitowy

Ten rodzaj masażu to skuteczna metoda na pozbycie się cellulitu, a więc nieprawidłowego, grudkowatego rozłożenia tłuszczu w podskórnej tkance łącznej, czego efektem jest tzw. skórka pomarańczowa. Masaż antycellulitowy polega na właściwym uciskaniu poszczególnych części ciała tak, by polepszyć ukrwienie skóry i mięśni, zwiększyć jędrność skóry, przyśpieszyć metabolizm i naprawę komórek. Całościowo wpływa pozytywnie na redukcję cellulitu, utratę tkanki tłuszczowej, sylwetkę ale również wspomaga usuwanie toksyn i innych, zalegających pod skórą produktów przemiany materii. W tym przypadku efekt również widoczny jest natychmiastowo.

Masaż leczniczy

Jest on podstawą wielu innych rodzajów masażu i oparty jest głównie na technikach masażu klasycznego oraz masażu tkanek głębokich, jednak dokładny jego przebieg dobierany jest indywidualnie, w zależności od problemów zdrowotnych pacjenta. Masaż lecznicy ma bardzo szerokie zastosowanie i jeszcze szerszy wachlarz korzyści- poprawia przepływ tlenu, przyśpiesza regenerację i gojenie, rozluźnia skórę i mięśnie, usuwa toksyny z organizmu, skraca czas rekonwalescencji, działa relaksująco zmniejszając stres fizyczny i emocjonalny i wiele innych. Jak sama nazwa mówi- jego głównym celem jest leczenie poszczególnych zaburzeń organizmu, poprzez zastosowanie odpowiednich zabiegów manualnych bądź z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Masaż segmentarny

Stanowi on uzupełnienie masażu klasycznego, ale także wykorzystuje niektóre jego techniki, takie jak ugniatanie, głaskanie, wałkowanie czy wibracje. Na masaż segmentarny składają się profesjonalne chwyty, w tym śrubowanie, chwyt podłopatkowy, chwyty pośladkowe czy chwyt międzykolczysty, których technika oraz określona kolejność pozwalają na diagnozowanie oraz niwelowanie bądź całkowite usuwanie zmian chorobowych w narządach wewnętrznych. Wśród głównych wskazań do jego wykonania są przede wszystkim choroby narządów wewnętrznych, zaburzenia krążenia, choroby kręgosłupa i stawów czy stany pourazowe, takie jak złamania, zwichnięcia i skręcenia.

Masaż segentarny w znacznym stopniu regeneruje organizm oraz poprawia stan zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Jego przebieg i czas trwania uwarunkowany jest indywidualnymi predyspozycjami i potrzebami pacjenta.

Japoński lifting twarzy

To masaż obszarów twarzy- mięśnie twarzy, głowy, dekoltu, szyi, naramienne, grzbietu- który stanowi alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej. Kobido- bo tak się on dokładnie zwie- ma na celu głównie likwidację napięć twarzy, które mają tendencję do zamrożenia mięśni oraz ich funkcji. Ponadto jest swoistym, naturalnym liftingiem, dzięki zastosowaniu złożonych i intensywnych technik masażu, które działają na głębokie warstwy skóry, mięśni i nerwów. Dodatkowo jest wyjątkowo odprężający i relaksujący. Na japoński lifting twarzy Kobido składa się dokładne oczyszczenie skóry twarzy, masaż właściwy oraz wykończenie odpowiednim serum i kremem pozabiegowym. Już po pierwszym zabiegu widoczny jest efekt, jednak zalecane jest jego cykliczne powtórzenie.

Drenaż limfatyczny twarzy, szyi i dekoltu

To kolejna propozycja ukierunkowana na górne obszary ciała, a więc twarz, szyję i dekolt. Jest to masaż stymulujący układ limfatyczny w obrębie twarzy i podobnie jak w przypadku innych części ciała, polega na uciskaniu oraz pocieraniu skóry poprzez zastosowanie właściwych technik i ruchów. Poprzez masaż tego typu twarz zostaje ujędrniona a zmarszczki spłycone, ponadto niwelowane są obrzęki oraz usuwane toksyny z organizmu. Dzięki niemu można pozbyć się problemów z zatokami, opuchlizny oczu i innych części twarzy oraz ogólnie poprawić kondycję skóry twarzy. Drenaż limfatyczny może być również formą przygotowania skóry do zabiegów wykonywanych w okolicach twarzy, takich jak peelingi, wypełniacze czy zabiegi chirurgiczne.

Poszczególne masaże to prawdziwe wytchnienie zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Muszą być jednak właściwie dobrane oraz prawidłowo i profesjonalnie przeprowadzone. Kolejnymi rodzajami masażu możemy wpływać na ogólny stan poszczególnych części ciała. Aby móc szybko cieszyć się ich rezultatami, należy korzystać wyłącznie z profesjonalnych i sprawdzonych  usług, a do tych z pewnością należy Klinika dr . Szczyta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności