Andrologia

Operacje prącia

Operacje prącia - obejmują szeroki zakres zabiegów chirurgicznych męskich narządów płciowych. Wykonywane są w celu przywrócenia zdrowia, jak również poprawy jakości życia seksualnego i zwiększenia pewności siebie. To przede wszystkim operacje rekonstrukcyjne wykonywane po wcześniejszych, nieudanych zabiegach pourazowych bądź powypadkowych, a także konieczne ze względu na występowanie wad wrodzonych lub nabytych oraz zdiagnozowane choroby - przede wszystkim nowotwory. Poszczególne zabiegi chirurgiczne mają na celu przywrócenie lub nadanie właściwych funkcjonalności oraz pożądanego wyglądu męskiemu prąciu. Wykonywane są z wykorzystaniem najlepszych, sprawdzonych i bezpiecznych technik, dzięki czemu można liczyć na wysoką ich skuteczność oraz zyskać pełną satysfakcję, przypisaną już na lata.

Implant półsztywny w falloplastyce FtM

W celu przywrócenia funkcjonalności penisa po falloplastyce, stosuje się implanty prącia, których odpowiedni rodzaj i rozmiar oraz prawidłowa czynność, mają ogromny wpływ na męską pewność siebie oraz pozwalają na aktywność seksualną. Półsztywny implant prącia to implant zbudowany z utwardzonego rdzenia i obojętnego dla organizmu powlekającego go silikonu. W przypadku zastosowania tego rodzaju protezy, penis można odginać do góry lub do dołu, zaś do stosunku prostować. Dzięki specjalnej budowie oddaje wiernie anatomiczny kształtu członka, zapewnia komfort i dyskrecję. 

Implant hydrauliczny w falloplastyce FtM

W celu przywrócenia funkcjonalności penisa po falloplastyce, innym stosowanym rodzajem protezy ciał jamistych prącia jest implant hydrauliczny. To innowacyjny implant, który pozwala zachować naturalną budowę członka zarówno w trakcie zwiotczenia, jak i wzwodu, dzięki czemu oprócz anatomicznego kształtu, zapewnia pełną funkcjonalność nowego prącia. Pompa do inflacji implantu ma kształt jądra i umieszczana jest w mosznie lub wardze sromowej.

Korekta skrzywienia prącia metodą plikacji

Leczenie wrodzonego lub nabytego skrzywienia prącia możliwie jest poprzez korektę skrzywienia prącia metodą plikacji. Polega ona na odpowiednim założeniu szwów na błonę białawą po stronie wypukłej tak, by w trakcie wzwodu skrzywienie zostało zniwelowane. Ten rodzaj korekty skrzywienie może minimalnie skrócić prącia, ale ryzyko zaburzeń erekcji jest niskie.   

Korekta skrzywienia prącia metodą elongacji z łatą

Korekta skrzywienia prącia metodą elongacji z wycięciem płytki i wszyciem łaty błony białawej to podobna metoda, stosowana w leczeniu nabytego skrzywienia prącia. W tym celu wykonuje się nacięcie błony białawej po stronie wklęsłej oraz wszycia odpowiedniej łaty tak aby zachować szczelność hydrauliczną ciał jamistych. Ten rodzaj korekty zwykle przywraca początkową długość prącia, ale wiąże się z wyższym ryzykiem zaburzeń erekcji.

Operacje plastyczne prącia

To cały szereg zabiegów, mających na celu przywrócenie prawidłowych funkcji oraz wyglądu prąciu. Zaliczamy do nich podstawowe zabiegi, m.in. usunięcie zmiany skórnej prącia, plastyka wędzidełka, obrzezanie częściowe lub całkowite, plastyka napletka. Są to także zabiegi estetyczne, m.in. powiększanie penisa przy użyciu kwasu hialuronowego, tkanką tłuszczową pacjenta lub chirurgiczne powiększenie prącia.

Operacje plastyczne prącia z graftami skórnymi

Są to zabiegi dedykowane dla mężczyzn, którzy w wyniku nadmiernego obrzezania, urazów lub innych schorzeń penisa utracili nadmiernie skórę prącia. Przeszczepy skóry pozwalają na odzyskanie pełnej długości prącia i bezbolesnych erekcji oraz reaktywację życia seksualnego. Operacje te są także wykorzystywane w przypadku wstrzyknięć podskórnych ciał obcych (np. wazeliny, oliwki, parafiny, itd.). Dlatego szczerze odradzamy powiększanie prącia domowymi sposobami – to zawsze kończy się źle dla mężczyzny i jego penisa.

Operacje prącia - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Implant prącia półsztywny 30 000 PLN
2 Implant hydrauliczny w falloplastyce FtM 50 000 PLN
3 Korekta skrzywienia prącia metodą plikacji 12 000 PLN
4 Korekta skrzywienia prącia metodą elongacji z łatą 16 000 PLN
5 Operacje plastyczne prącia 2 000 PLN
6 Operacje plastyczne prącia z graftami skórnymi 12 000 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności