Chirurgia naczyniowa

Miniflebektomia

Statystyki pokazują, że na problemy z żylakami w szczególności narażone są kobiety, choć i mężczyźni z nimi walczą. Najlepszym wyborem może okazać się miniflebektomia, czyli skuteczny, nieinwazyjny oraz bezbolesnym zabieg, który wykonywany jest w naszej klinice przez najlepszych specjalistów, co daje gwarancję bezpieczeństwa i bardzo dobrych efektów.

Miniflebektomia - co to jest?

Miniflebektomia jest nowoczesnym i mało inwazyjnym zabiegiem często wykonywanym w warunkach ambulatoryjnych, bez konieczności stosowania znieczulenia ogólnego. Polega na usuwaniu żylaków kończyn dolnych poprzez kilkumilimetrowe nacięcia lub nakłucia skóry w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu specjalnych narzędzi chirurgicznych. Zabieg z uwagi na swoją małą inwazyjność pozwala na pozbycie się dużych żylaków i jednoczesne uzyskanie bardzo dobrego efektu estetycznego w krótkim czasie.

Często przeprowadza się ją łącznie z innymi technikami wykorzystywanymi w walce z żylakami, czyli: laseroterapią czy klejeniem żylaków. Jak przebiega ten zabieg? Miniflebektomia, jak już wspomnieliśmy, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Podawane jest ono w okolicy usuwanych żylaków. Do przeprowadzenia zabiegu stosowane są specjalne haczyki i inne delikatne narzędzia chirurgiczne. Wykonuje się kilkumilimetrowe nacięcia skóry, a żyły wyciąga się ponad powierzchnię. Następnie wiąże się ich końce i wycina. Niewielkie nacięcia goją się samoistnie lub wymagają założenia pojedynczych szwów. Po wykonaniu miniflebektomii można szybko powrócić do codziennych aktywności zawodowych. Zazwyczaj jest to możliwe już po jednym dniu od zabiegu. Zaraz po wykonaniu miniflebektomii nie jest zalecane prowadzenie auta. Bezpośrednio po zabiegu należy chodzić. Czy miniflebektomia wymaga specjalnego przygotowania? Powinno się zadbać jedynie o to, aby w miejscu poddawanym zabiegowi skóra była czysta i gładka. Depilacja nie może być jednak przeprowadzana w dniu zabiegu, ponieważ to wiąże się z większym ryzykiem podrażnienia skóry. Najlepiej wykonać ją ok. 2 dni wcześniej.

Przeciwwskazania do zabiegu

Istnieją też przypadki, w których to wykonanie miniflebektomii nie jest zalecane. Przeciwwskazaniem do jej przeprowadzenia są m.in. stany zapalne skóry w miejscu, które ma być poddane zabiegowi. Miniflebektomia nie jest też przeznaczona dla osób ze świeżą zakrzepicą żył powierzchownych i problemami z krzepnięciem krwi. Zabieg nie może być wykonywany u kobiet w ciąży i w trakcie połogu.

Jakie efekty zapewnia miniflebektomia?

Zdecydowanie poprawia wygląd nóg i można to zauważyć niemal zaraz po zabiegu - na skórze nie ma już uwypukleń, które jeszcze do niedawna zwracały uwagę. Jednocześnie trzeba być świadomym tego, że minifelbektomi nie leczy niewydolności naczyń żylnych, ale usuwa jej skutki. Czas utrzymywania się efektów zabiegu zależy od odpowiedniej profilaktyki, stosowania się do zaleceń lekarza, a także indywidualnych uwarunkowań.

 

Miniflebektomia - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Miniflebektomia 3 000 PLN 7 000 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności