Chirurgia plastyczna piersi

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową

Biust, o jakim zawsze marzyłaś

Lipofilling, czyli powiększanie piersi tkanką tłuszczową to coraz bardziej popularna metoda augmentacji biustu. Prezentowana procedura chirurgiczna polega na powiększeniu piersi poprzez uzupełnienie ich własną tkanką tłuszczową. Lipofilling polecany jest jako alternatywa nieco bardziej inwazyjnego zabiegu powiększania piersi poprzez wszczepienie implantów, u pań które chcą nieznacznie powiększyć i wymodelować piersi. Jest również dobrą metodą do wyrównywania asymetrii piersi.

Zaletą procedury jest jednoczesne rzeźbienie wybranych okolic ciała – podczas liposukcji pobieramy tkankę tłuszczową z „problematycznych” okolic (brzuch, biodra, uda). Następnie odpowiednio przygotowany tłuszczyk jest przeszczepiony  do piersi. Metoda ta pozwala na ujędrnienie skóry piersi, poprawę ich kształtu oraz zwiększenie objętości. Efekt jest naturalny. Jeśli pacjentka chce bardziej zwiększyć objętość zabieg można powtarzać.

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, pacjentka zostaje w klinice 1 dobę. Przez 3-6 tygodni należy nosić stanik bez fiszbin oraz ubranko uciskowe na odsysane okolice.

Dyskomfort jest mniejszy niż po powiększeniu implantami – piersi przez pierwszy tydzień są obrzęknięte, ale nie bolą. Tłuszcz podawany jest małą kaniulą z wielu wkłuć, ślady po nich po tygodniu są niewidoczne.  Po liposukcji pozostają minimalne blizny ( nacięcia na kaniulę).

Tkanka tłuszczowa która się wgoi pozostaje na stałe. Jest to zwykle 40-60% przeszczepionego tłuszczu.

Okres rekonwalescencji jest krótki – po dwóch tygodniach zdejmujemy szwy z nacięć do liposukcji, po 3-4 tygodniach można wrócić do aktywności fizycznej.

Najczęściej zadawane pytania

Efekty zabiegu są praktycznie natychmiastowe, jednak podczas procesu gojenia organizm wchłania ok. 30%-40% przeszczepionej tkanki, pozostałe komórki zostają na stałe w nowym miejscu. Ostateczny efekt widoczny jest po ok 3 miesiącach.

Efekty zabiegu są praktycznie natychmiastowe, jednak podczas procesu gojenia organizm wchłania ok. 30%-40% przeszczepionej tkanki, pozostałe komórki zostają na stałe w nowym miejscu.

Ćwiczenia na powiększenie biustu nie zmienią jego rozmiaru, ale dzięki wzmocnieniu mięśni klatki piersiowej piersi uniosą się i będą wyglądać na pełniejsze.

Trwałość zabiegu uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Są nimi sprzęt,technika poboru i obróbki tłuszczu,technika jego podania oraz utrzymanie stałej masy ciała przez pacjentkę. Efekty zabiegu są praktycznie natychmiastowe, jednak podczas procesu gojenia organizm wchłania ok. 30%-40% przeszczepionej tkanki, pozostałe komórki zostają na stałe w nowym miejscu.

Zaletą przeszczepiania tkanki tłuszczowej do piersi jest mniejsza inwazyjność zabiegu od operacji wszczepienia implantu. Jest to metoda całkowicie bezpieczna.

Dyskomfort jest mniejszy niż po powiększeniu implantami – piersi przez pierwszy tydzień są obrzęknięte, ale nie bolą.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu około 120 minut
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG, USG piersi
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja ok. 10 dni
Zdjęcie szwów w 7 dobie
Zmiana opatrunków przy zdjęciu szwów
Przeciwwskazania obciążający wywiad onkologiczny, skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcje ropne skóry okolicy operowanej
Zalecenia przed zabiegiem Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową przed i po

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Powiększenie piersi tkanką tłuszczową 17 000 PLN 20 000 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności