Chirurgia plastyczna sylwetki

Chirurgia plastyczna sylwetki 

Operacje z zakresu chirurgii plastycznej  są odpowiedzią na potrzeby osób, które pomimo diety i ćwiczeń nie czują się dobrze w swoim ciele. Operacje tego typu są przeprowadzane przez wykwalifikowany personel będący gwarancją zarówno bezpieczeństwa, jak i zadowalających efektów. Zabiegi chirurgiczne pozwalają skutecznie pozbyć się kompleksów, które jak wiadomo, negatywnie wpływają na samopoczucie pacjenta i często skutkują obniżoną samooceną. Warto oddać się w ręce specjalistów, którzy wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, są w stanie nam pomóc. Nasze kliniki oferują następujące zabiegi chirurgii plastycznej ciała:

 

  • Plastyka brzucha - polecana dla osób, które nie są zadowolone z wyglądu swojego brzucha i mimo podejmowania różnych, mniej inwazyjnych działań nie są w stanie uzyskać zadowalającego efektu. Problem wiotkiej, wiszącej skóra brzucha dotyczy w szczególności kobiet po ciąży albo osób, które straciły sporo kilogramów. Zabieg plastyki brzucha jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Blizna jest schowana w bieliźnie. Podczas operacji możliwe jest także zeszycie rozstępu mięśni prostych brzucha co gwarantuje efekt płaskiego brzucha i pomaga odzyskać ładną talię. Po zabiegu pacjent musi pozostać w klinice około 2-3 doby w zależności od przebiegu pooperacyjnego. Przez 4-8 tygodni konieczne jest noszenie pasa przepuklinowego. Powrót do aktywności fizycznej możliwy jest po 2 miesiącach.

 

  • Plastyka ud - odpowiednia dla pacjentów, których uda są pozbawione jędrności. Powodem tego może być zarówno wiek, jak i duża utrata masy ciała. Niekiedy przeprowadzenie tego zabiegu jest też konieczne po liposukcji, jeśli skóra dostatecznie się nie obkurczyła. Plastyka ud polega na usunięciu nadmiaru skóry i w konsekwencji wymodelowaniu tego obszaru. Po operacji pacjent chodzi w ubranku uciskowym przez 3-4 tygodnie.

 

  • Plastyka ramion - zabieg, dzięki któremu można skutecznie poprawić wygląd skóry. Ramiona mogą tracić jędrność z wiekiem lub w konsekwencji utraty masy ciała.. Plastyka ramion w razie potrzeby może być też połączona z liposukcją, jeśli występuje problem w postaci gromadzącej się w tym obszarze tkanki tłuszczowej. Po operacji pacjent chodzi w ubranku uciskowym przez 3-4 tygodnie.

 

  • Liposukcja - metoda chirurgiczna umożliwiająca równomierne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych miejsc ciała  (uda, brzuch, „boczki”czy podbródek). Jest to metoda pozwalająca na trwałe usunięcie opornego tłuszczyku. Po u operacji zakładany jest specjalny kombinezon uciskowy na operowane miejsca. Konieczny jest jednodniowy pobyt w szpitalu. Efekt operacji oceniamy po 3-6 miesiącach. Do liposukcji wykorzystujemy ultradźwięki (Vaser Lipo) lub laser (LipoLife). Odessana tkanka tłuszczowa może być przeszczepiona w inne miejsce (twarz, piersi, pośladki).

 

  • Ginekomastia - polega na usunięciu nadmiernie rozwiniętego gruczołu piersiowego u mężczyzn i/lub odessaniu tkanki tłuszczowej nagromadzonej w okolicy piersi. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, a pacjent pozostaje w klinice do następnego dnia. Konieczne jest noszenie kamizelki pooperacyjnej.

 

  • Przeszczep tkanki tłuszczowej - inaczej zwany lipotransferem, umożliwia odessanie tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy ciała, a następnie jej przeniesienie w inne miejsce. Odpowiednio przeprowadzony zabieg przynosi efekty w postaci szczuplejszej sylwetki i lepszego wyglądu skóry. 

 

  • BBL - brazylijski lifting pośladków - to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, znany również jako BBL, za pomocą którego poprawić można wygląd pośladków, nadając im bardziej zaokrąglony i powiększony kształt, jednocześnie ujędrniając skórę tego obszaru ciała. Swoją nazwę zawdzięcza miejscu, w którym został zapoczątkowany, bowiem jego historia sięga lat 60. i Ameryki Południowej. Metoda ta inaczej nazywana jest też lipofillingiem lub gluteoplastyką i jest mniej inwazyjna niż wszczepienie implantów, zapewniając przy tym naturalne efekty.

 

  • Implanty łydek - pomagają nadać odpowiedni kształt tej części ciała. Stosowane podczas zabiegu wkładki są wykonane z bezpiecznego silikonu, mają gładką powierzchnię i podłużny kształt. Wkładki występują w różnych rozmiarach, a ich wielkość dobierana jest podczas konsultacji z lekarzem. 

 

  • Lifting dłoni - pozwala przywrócić utraconą jędrność skóry. Jak wiadomo, patrząc na dłonie, można łatwo zauważyć upływający czas. W celu zwiększenia jędrności tego obszaru skóry, pobierana jest tkanka tłuszczowa pacjenta, a następnie wszczepia się ją na powierzchnię grzbietową rąk.

 

  • Argo Plasma - technologia plazmy argonowej jest uznawana za przełom w dziedzinie chirurgii plastycznej. To jeden ze skuteczniejszych sposobów na pozbycie się nadmiaru oraz wiotkości skóry po operacjach bariatrycznych, zabiegach liposukcji, ciąży czy utracie masy ciała. Argo Plasma szybko poprawia napięcie skóry, obkurczony zostaje też jej nadmiar, dlatego zbędne stają się męczące ćwiczenia czy inne, mniej komfortowe zabiegi ujędrniające. Plazmę argonową w chirurgii plastycznej można wykorzystać do poprawy wyglądu takich części ciała jak ramiona, brzuch czy podbródek. Pierwsze efekty można zauważyć zaraz po wykonaniu zabiegu, a ostateczny rezultat staje się widoczny po upływie kilku tygodni. Co istotne, Argo Plasma nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia skóry.