Fizjoterapia

Laser-biostymulujący

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Efektywne przyśpieszenie regeneracji pozabiegowej

Każdemu pacjentowi zależy na tym, aby po przebytym zabiegu jak najszybciej wrócić do normalnej aktywności i sprawności fizycznej. Dlatego ważne jest, aby pooperacyjna terapia była wspomagana zabiegami uzupełniającymi, tj.: przyśpieszającymi gojenie się ran oraz uśmierzającymi odczuwany ból. Opisane działanie ma między innymi laseroterapia zachowawcza, zwana również biostymulacją.

Laser biostymulujacy jest specjalnym urządzeniem, które emituje skoncentrowaną wiązkę światła o parametrach biostymulujących. Przyczynia się do przyśpieszenia przemiany materii oraz stymulacji komórek skóry do formowania włókien kolagenowych i elastynowych. Dodatkowo wzmaga przepływ krwi i pomaga w szybszym odprowadzaniu szkodliwych produktów. Podczerwone promieniowanie lasera dostarczają energię bezpośrednio do tkanek, co pozwala na uzyskanie efektu przeciwzapalnego przyśpieszającego gojenie. Po zabiegu laserowym układ odpornościowy jest pobudzony, dzięki czemu produkcja przeciwciał jest zwiększona. 

Terapię laserem biostymulującym przeprowadza się po uprzednim oczyszczeniu skóry. Zabieg przebiega bezboleśnie, jednakże w określonych przypadkach można zastosować miejscowe znieczulenie z użyciem specjalnego kremu. Ryzyko skutków ubocznych jest zmniejszone do minimum, jeżeli zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo. Efekty można zauważyć już po kilku dniach od biostymulacji. Skóra wygląda na bardziej jednolitą, elastyczną oraz przede wszystkim zdrowszą. Optymalne rezultaty mogą Państwo zobaczyć po wykonaniu serii zabiegów laserowych. Najważniejszymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu laserem biostymulacyjnym jest ciąża, miesiączka, gorączka lub choroba bakteryjna. Zabieg nie jest wykonywany również, kiedy pacjent zmaga się z cukrzycą, nowotworami oraz nadczynnością tarczycy. Ponadto jednym z przeciwwskazań do wykonania zabiegu laserowego jest posiadanie rozrusznika serca. Oprócz wykorzystania w dziedzinie dermatologii oraz kosmetyce laser biostymulacyjny stosowany jest w stomatologii, oraz rehabilitacji — działa przeciwzapalnie oraz leczy zespoły bólowe.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 5-20 minut
Wymagane badania -------
Znieczulenie -------
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja -------
Zdjęcie szwów -------
Zmiana opatrunków -------
Przeciwwskazania ciąża, miesiączka, rozrusznik serca, choroby bakteryjne, gorączka, padaczka, uczulenia na światło, nowotwory, nadczynność tarczycy, cukrzyca

Laser-biostymulujący - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Laser biostymulujący 30 PLN 50 PLN
2 Sesja terapeutyczna (z wykorzystaniem indywidualnie dobranych zabiegów fizykalnych) 150 PLN 250 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności