11 stycznia 2024

Co to jest plastyka brzucha 360 stopni? Wyjaśniamy!

Chirurgia plastyczna to dziedzina medycyny, która nieustannie ewoluuje, dążąc do jak najlepszych efektów w poprawie wyglądu pacjentów. Oczywiście nic nie jest w stanie zastąpić zdrowego trybu życia, prawidłowej diety oraz regularnej aktywności fizycznej, natomiast zdarza się, że mimo największych wysiłków pacjenta, osiągnięcie satysfakcjonujących wyników nie do końca jest możliwe w ten sposób. Weźmy pod uwagę osobę, która w celu poprawy zdrowia, dzięki dyscyplinie, diecie i ćwiczeniom w krótkim czasie traci sporo kilogramów, natomiast pozostaje po tym nadmiar skóry w okolicach brzucha, bioder, dolnej części grzbietu, pośladków czy ud, który nie pozwala w pełni cieszyć się z efektów. W takich momentach pomóc mogą zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – w tym przypadku plastyka brzucha 360 stopni, będąca kompleksowym podejściem, które rewolucjonizuje standardy estetyki i daje pacjentom szansę na całkowitą metamorfozę swojej sylwetki.

Plastyka brzucha 360 stopni – czym jest?

Plastyka brzucha 360 stopni, znana również jako lower body lift oraz okrężna abdominoplastyka, to skuteczna metoda usuwania nadmiaru skóry oraz zbędnej tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, takich jak okolice brzucha, bioder, dolnej części grzbietu, pośladków i uda. Jest kompleksowym zabiegiem chirurgicznym, do którego często dołączana jest liposukcja, pozwalając trwale pozbyć się zbędnego tłuszczu i fałdu skóry, a tym samym wymodelować sylwetkę – między innymi wysmuklić brzuch oraz podnieść pośladki.

Lower body lift - komu dedykowana jest ta procedura?

Pierwszym najczęstszym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu plastycznego abdominoplastyki 360 stopni jest duża i szybka utrata wagi. Osoby, które doświadczyły znaczącej utraty wagi, często borykają się z pozostałościami w postaci nadmiaru luźnej skóry w niektórych miejscach, takich jak okolice brzucha, bioder, dolnej części grzbietu, pośladków i uda. W takim przypadku lower body lift może stanowić skuteczne rozwiązanie, pomagając usunąć nadmiar skóry oraz zbędnej tkanki tłuszczowej i przywrócić sylwetce utraconą harmonię.

Kolejnym aspektem jest proces starzenia się skóry, który prowadzi do utraty elastyczności i jędrności. Plastyka brzucha 360 stopni ma zatem zastosowanie w przypadku osób, które chcą skutecznie zwalczyć efekty starzenia, poprawiając sylwetkę i przywracając jej młodzieńczy wygląd.

Lower body lift stanowi również opcję dla kobiet po przebytej ciąży, gdy zmagają się z nadmiarem skóry i utratą jędrności. Zabieg ten może być skutecznym narzędziem w poprawieniu formy naszego ciała po okresie ciąży.

Zobacz jak wygląda zabieg platyki 360 stopni na naszym kanale YouTube

Jak wygląda zabieg i rekonwalescencja?

Zabieg wymaga kwalifikacji, która odbywa się podczas wstępnej konsultacji ze specjalistą. Podczas tego spotkania analizowane są potrzeby i oczekiwania pacjenta, a także przedstawiane dostępne możliwości zabiegowe. Określa się obszary ciała, które będą poddane ingerencji, a także planuje ewentualne dodatkowe procedury, takie jak liposukcja, mająca na celu wymodelowanie sylwetki.

Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 3 do 4 godzin, w zależności od rozległości obszaru, który podlega ingerencji chirurgicznej. Procedura, w zależności od potrzeb i ustaleń, obejmuje cięcie dookoła dolnej części tułowia, przy czym wykonuje się je tak, by powstała po zabiegu blizna, była jak najmniej widoczna i łatwa do ukrycia pod bielizną. W konsekwencji blizna znajduje się w okolicy podbrzusza, dookoła pępka, wokół kości biodrowych i nad pośladkami. Po usunięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej, chirurg może podciągnąć skórę pośladków i bioder ku górze nadając sylwetce nowe proporcje. Gdy występuje taka potrzeba wykonywana jest również korekcja rozstępu mięśni prostych brzucha. Operacja może obejmować także wewnętrzną część ud oraz rekonstrukcje wzgórka łonowego.

W pierwszych dniach po operacji występuje obrzęk, posiniaczenia i zaczerwienienie, które powinny ustąpić w przeciągu 1 do 3 tygodni. Usunięcie drenów następuje w zależności od stanu zdrowia pacjenta, najczęściej od 3 do 4 dni po zabiegu. Noszenie specjalnego ubrania uciskowego wspomaga proces gojenia.

W zależności od stanu zdrowia pierwsze kroki pacjent może postawić już 4 godziny po zabiegu. W zależności od wykonywanej pracy można do niej wrócić po 2-3 tygodniach, natomiast codzienne aktywności należy ograniczać przez 4 do 6 tygodni. Jednak intensywniejsze ćwiczenia powinny być rozpoczęte po upływie od 6 do 8 tygodni. Długość procesu rekonwalescencji może być zróżnicowana, w zależności od czynników takich jak wiek, stan zdrowia i zakres przeprowadzonego zabiegu. Regularne wizyty kontrolne oraz przestrzeganie zaleceń lekarza są kluczowe dla uzyskania optymalnych rezultatów i minimalizacji ryzyka powikłań.

Jakie są efekty zabiegu?

Plastyka brzucha 360 stopni stanowi kompleksowe podejście do kształtowania sylwetki. Ten zabieg pozwala pacjentom na osiągnięcie znaczącej poprawy wyglądu, uwzględniając poszczególne obszary ciała. Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, zaś na końcowe należy poczekać zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy. Warto natomiast wykazać się cierpliwością, gdyż osiągnięte rezultaty są długotrwałe, stanowiąc nie tylko poprawę estetyczną, ale także zdrowotną rozwiązując problem powstających w fałdach skórnych odparzeń. Zabieg wpływa także na samopoczucie pacjenta, wzrost pewności siebie oraz poprawę jakości życia.

Plastyka brzucha 360 stopni staje się niekwestionowanym wsparciem dla osób, które, mimo największych wysiłków, zmagają się z uporczywym tłuszczem i nadmiarem skóry w newralgicznych obszarach ciała. Podczas gdy zdrowy tryb życia, dieta i aktywność fizyczna pozostają fundamentem dobrego samopoczucia, lower body lift staje się wsparciem dla tych, którzy pragną więcej. To nie tylko rewolucja w chirurgii plastycznej, ale również w życiu pacjentów, otwierając przed nimi nowe możliwości i nową jakość życia.