25 lutego 2022

Małe piersi - czy zabieg powiększania piersi jest dla Ciebie?

Istnieją różne metody powiększania biustu, a do najpopularniejszych należy operacyjne powiększenia przy pomocy implantów oraz powiększanie własnym tłuszczem. Rodzaj zabiegu zawsze dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb oraz budowy anatomicznej pacjentki i musi być wykonywany przez chirurga plastyka.

Wskazania do zabiegu powiększenia piersi

Podstawą do przeprowadzenia zabiegu powiększania piersi - bez względu na wybraną metodę -  jest konsultacja z wybranych chirurgiem plastykiem. Na tej podstawie pacjentka zostaje zakwalifikowana do operacji co oznacza, że nie posiada żadnych zdrowotnych przeciwwskazań do jej przeprowadzenia.

Pamiętajmy jednak, że do gabinetu chirurga zgłaszają się również kobiety posiadające zbyt duży biust, który utrudnia im normalne funkcjonowanie. Ponadto problemem może być także kształt piersi-zwłaszcza ich dysproporcja, opadanie bądź utrata jędrności po ciąży i karmieniu piersią.

Zabiegi powiększania piersi

Powiększanie piersi implantami

Powiększanie biustu implantami to jedna z najczęściej wykonywanych procedur chirurgii plastycznej zarówno na świecie, jak i w Polsce. Dzięki dobraniu odpowiedniego rozmiaru implantu, ale również kształtu i projekcji jesteśmy w stanie wymodelować biust zgodnie z oczekiwaniami pacjentki oraz jej warunkami anatomicznymi. Takie indywidualne podejście gwarantuje nam zmniejszenie możliwości wystąpienia ewentualnych powikłań do minimum.

Operacja powiększania piersi implantami przeprowadzana jest zawsze w znieczuleniu ogólnym. Implanty wszczepiane są pod gruczoły piersiowe lub mięśnie piersiowe poprzez nacięcia wykonane w fałdzie podpiersiowym bądź wokół otoczek sutkowych. Po operacji konieczne jest założenie opatrunków oraz specjalnego stanika formującego, który należy nosić przez 6-8 tygodni.

Pacjentka powinna bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarskich, które obejmują również fizjoterapię i wizyty kontrolne. Ostateczny efekt operacji i wygojenie blizn trwa zwykle rok. Blizny są zwykle mało widoczne, kluczowej jest jednak dbanie o nie, stosowanie zaleconych przez chirurga preparatów, korzystanie z zaleconych zabiegów.

Powiększanie biustu poprzez wszczepienie implantów uważane jest za jedną z najbezpieczniejszych metod zmiany ich wyglądu. Nie ma konieczności wymiany implantów, jeśli nie występują ku temu wskazania medyczne, nie wpływają one również na możliwość zajścia w ciążę, czy karmienia piersią.

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową

Lipofiling, czyli powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową, to kolejna metoda umożliwiająca zmianę rozmiaru piersi. Jest to nieco mniej inwazyjny sposób, będący alternatywą wypełnienia implantami i polecany jest zwłaszcza tym pacjentkom, które chcą nieznacznie powiększyć i wymodelować biust. Wartością dodaną tej metody jest jednoczesne wyrzeźbienie wybranej części ciała, z której pobierana jest tkanka tłuszczowa, jak chociażby brzuch, biodra, uda.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Tkanka tłuszczowa jest pobierana podczas liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. Pobrana tkanka tłuszczowa jest w odpowiedni sposób przygotowywana, a następnie transferowana do piersi. Materiał jest dobrze przyswajany przez organizm-na stałe pozostaje w piersiach około 40-60% tkanki. Pacjentka po zabiegu musi stosować się do zaleceń lekarskich, a całkowity powrót to aktywności fizycznej możliwy jest po 3-4 tygodniach od zabiegu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności