Chirurgia naczyniowa

Operacja żylaków metodą Venaseal (nieinwazyjny system zamykania żylaków)

Metoda VenaSeal to jedna z najnowocześniejszych technik leczenia żylaków, która należy do grupy zabiegów nieoperacyjnych. Polega na sklejaniu naczyń żylnych za pomocą specjalnego kleju tkankowego. Zaletą metody VenaSeal jest szybka rekonwalescencja oraz widoczne efekty. Po przeprowadzonym zabiegu nie ma konieczności długotrwałego noszenia specjalnych pończoch uciskowych, ponadto wykorzystanie metody VenaSeal nie wymaga zastosowania terapii cieplnych. Cały zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, a jego skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach, między innymi na terenie Stanów Zjednoczonych.

Dla kogo sprawdzi się zabieg VenaSeal?

Metoda klejenia naczyń żylnych jest skierowana głównie do osób z żylakami, które odczuwają ciężkość nóg, mają nocne kurcze, zespół niespokojnych nóg, świąd lub obrzęki. Duże, nabrzmiałe żylaki są powodem do wykonania zabiegu z wykorzystaniem kleju tkankowego. Pacjenci są kwalifikowani do niego na podstawie wywiadu lekarskiego oraz po przeprowadzeniu badania USG Doppler.

Przebieg zabiegu VenaSeal

Klejenie naczyń żylnych może odbywać się w znieczuleniem miejscowym. O sposobie przeprowadzenia zabiegu decyduje lekarz. Środek znieczulający może być wykorzystany tylko do wprowadzenia pod skórę cewnika. Gdy znajdzie się on już w naczyniu żylnym, wprowadzana jest niewielka ilość medycznego kleju tkankowego. Następnie ucisk z zewnątrz powoduje zasklepianie się ścian żyły. Naczynie żylne staje się niedrożne, a w efekcie krew jest przekierowywana do zdrowych naczyń. Po wprowadzeniu kleju wyjmuje się cewnik, a miejsce ukłucia zabezpiecza się niewielkim opatrunkiem. Nie ma potrzeby przebywania w klinice po zakończonym zabiegu. Cała procedura trwa kilkadziesiąt minut i oprócz momentu wkłucia  jest bezbolesna.

Efekty po VenaSeal

Po zabiegu z wykorzystaniem metody VenaSeal nie ma potrzeby długotrwałego noszenia pończochy uciskowej, dlatego zaklejenie żyły można przeprowadzić nawet w okresie letnim. Główne pnie żylne zostają zamknięte specjalnym klejem, co sprawia, że część żylaków znika samoczynnie. Pozostałe zmiany żylne można usunąć inną metodą, na przykład podczas skleroterapii piankowej. Pierwsze efekty pojawiają się krótko po zabiegu. Wprowadzenie substancji klejącej do naczyń żylnych nie ogranicza mobilności, w tym samym dniu można powrócić do stałych aktywności. Nieduże ograniczenia mogą dotyczyć jedynie pacjentów, którzy uprawiają sport.

Przeciwwskazania do VenaSeal

Zabiegu z wykorzystaniem metody klejenia naczyń żylnych VenaSeal nie można przeprowadzać u osób, które mają powierzchniową lub głęboką zakrzepicę żylną. Przeciwwskazaniem może być także alergia na środki znieczulające. Zabiegu nie powinno się wykonywać u kobiet w ciąży i z miejscowymi infekcjami. Ponadto miażdżyca może być przeciwwskazaniem do zaklejenia żyły metodą VenaSeal, podobnie jak zakrzepy i zrosty oraz obrzęk chłonny. Bezwzględnie nie można przeprowadzać zabiegu, jeśli pojawiają się problemy z krzepnięciem, między innymi trombofilia, a także astma oskrzelowa, choroby alergiczne oraz niewydolność żylna. 

 

 

Operacja żylaków metodą Venaseal (nieinwazyjny system zamykania żylaków) - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Operacja żylaków metodą Venaseal (nieinwazyjny system zamykania żylaków) - 1 noga 9 000 PLN
2 Operacja żylaków metodą Venaseal (nieinwazyjny system zamykania żylaków) - 2 nogi 11 000 PLN