Chirurgia plastyczna sylwetki

Plastyka ud

Sposób na zgrabne i szczupłe uda

Plastyka ud przeznaczona jest dla pacjentów, którzy utracili jędrność skóry, na skutek dużych zmian masy ciała, „z wiekiem” lub skóra nie obkurczyła się wystarczająco po liposukcji. Uda są jedną z tych partii ciała, które niechętnie wybaczają nasze dietetyczne grzechy oraz brak aktywności fizycznej. Jednakże nawet wtedy, gdy poświęcamy im dużo czasu i uwagi, trudno wymodelować je w taki sposób, jakbyśmy sobie tego życzyli — niektóre osoby pomimo stosowania diety i regularnych ćwiczeń mają tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicy ud. Dzięki wykonaniu zabiegu plastyki ud możemy w krótkim czasie osiągnąć to, co nie udawało się całymi latami!

Plastyka ud jest zabiegiem chirurgicznym, który polega na wymodelowaniu kształtu ud poprzez odessanie tkanki tłuszczowej oraz usunięcie nadmiaru pozostałej skóry. Przed operacją przeprowadzona jest konsultacja lekarska, podczas której chirurg dokonuje pomiarów uda, a także zapoznaje pacjenta z możliwymi nacięciami skóry. Jeżeli plastyka ud ma obejmować jedynie niewielki odcinek skóry, blizna pojawi się tylko w okolicy pachwiny. Zabieg może być wykonany zarówno w znieczuleniu ogólnym, jak i miejscowym. Cięcie o długości od kilku do 20 cm (w zależności od zakresu zabiegu) zlokalizowane jest tak, aby nie było widoczne przy normalnym ułożeniu nogi — wykonuje się je najczęściej w pachwinie wzdłuż bocznej krawędzi obszaru włosów łonowych i dalej po wewnętrznej stronie uda. Pod skórą pozostawione są dreny. Operacja kończy się na założeniu opatrunku uciskającego, który zapobiega powstawaniu krwiaków. Zdjęcie szwów następuje po 14 dniach. Uda stają się smukłe, kształtne oraz jędrne.

W ciągu kilku dni po zabiegu pacjent może skarżyć się na dyskomfort oraz ból wymagający stosowania doustnych leków przeciwbólowych. Większość zasinień ustępuje w ciągu 10-14 dni, natomiast obrzęki utrzymują się od 1 do 3 miesięcy. Zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej przez ok dwa miesiące. Szybką i sprawną rekonwalescencję wspomaga nasz autorski program Kompleksowej Opieki Okołooperacyjnej.

ZOBACZ WIDEO

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu około 60-120 min
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 1 dzień
Rekonwalescencja około 7 dni
Zdjęcie szwów po 7-14 dniach
Zmiana opatrunków według zaleceń operatora
Przeciwwskazania niestabilne nadciśnienie tętnicze, skazy naczyniowe i zaburzenia krzepnięcia, duszności w wywiadzie, stany zapalne żył, cukrzyca, nadczynność tarczycy, infekcja ropna skóry
Zalecenia przed zabiegiem Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Plastyka ud - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Plastyka ud 25 000 PLN 30 000 PLN

Zabiegi uzupełniające