Chirurgia plastyczna twarzy

Plastyka powiek

Przywróć blask swojemu spojrzeniu

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów chirurgicznego odmłodzenia twarzy jest plastyka powiek. To właśnie na tej cienkiej i delikatnej skórze wokół oczu najszybciej odznaczają się procesy nieustannego upływu czasu. Głębokie zmarszczki, obwisła skóra oraz tzw. worki pod oczami odbierają młodzieńczy blask Twojemu spojrzeniu. Plastyka powiek umożliwi poprawienie ich wyglądu, a co za tym idzie odmłodzenie Twoich oczu! Prezentowany zabieg może dotyczyć powiek górnych, powiek dolnych lub obydwu jednocześnie.

Najczęściej  operujemy powieki górne, ponieważ to w ich obrębie widoczny jest nadmiar luźnej, rozciągniętej lub nieładnie marszczącej się skóry. W skrajnych przypadkach obwisła skóra może ograniczać pole widzenia.  W takich przypadkach plastyka powiek  daje korzyści zarówno estetyczne, jak i czynnościowe. W przypadku powiek dolnych najczęstszym wskazaniem do zabiegu są tzw. worki pod oczami, czyli uwypuklający się z oczodołu tłuszcz.

Plastyka powiek jest wykonywana  w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym znieczuleniem dożylnym. Podczas plastyki powiek górnych cięcie znajduje się w fałdzie górnej powieki, usuwamy fragment skóry wraz z fragmentem mięśnia okrężnego. Jeśli są do tego wskazania wycinamy również przepukliny tłuszczowe. Blizna jest usytuowana w fałdzie powieki, jest praktycznie niewidoczna. Na powiece dolnej, cięcie prowadzone jest pod rzęsami. Nadmiar skóry oraz mięśnia okrężnego jest delikatnie usuwany, przepukliny tłuszczowe zostają usunięte lub przemieszczone w tzw. dolinę łez.

W obydwu opisanych przypadkach pacjent może wrócić do domu już po kilku godzinach. Jedynym pozostałym opatrunkiem, jest niewielki plaster na ranie, który nie upośledza widzenia. Po operacji powiek należy przykładać do nich chłodne okłady. Szwy zostają usunięte w 4-5 dobie po operacji. Gojenie przyspieszają zabiegi Kompleksowej Opieki Okołooperacyjnej, które są standardowo przeprowadzane w naszych szpitalach. Odsetek powikłań jest niewielki, nieco większy w przypadku operacji powiek dolnych. Do pracy można zazwyczaj powrócić po 5-8 dniach (powieka górna) lub po 14 dniach (powieka dolna). Zabieg korekcji powiek może być połączony z innymi zabiegami, np.: liftingiem twarzy.

Najczęściej zadawane pytania

Po plastyce powiek obrzęk schodzi całkowicie po kilku tygodniach.

Z ostatecznych efektów zabiegu chirurgicznej plastyki powiek górnych możemy się cieszyć po kilku tygodniach, po całkowitym zniknięciu opuchlizny.

Plastyka powiek jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym znieczuleniem dożylnym.  Pacjent może wrócić do domu już po kilku godzinach. Jeśli pacjent jest odpowiednio przygotowany i zakwalifikowany jest operacją bezpieczną.

Plastyka powiek jest wykonywana  w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym znieczuleniem dożylnym. Nie jest operacją bolesną.

Wszystkie zabiegi mające na celu poprawę zewnętrznego wyglądu, które nie są zagrożeniem dla zdrowia pacjenta wiążą się z pełną odpłatnością ponoszoną przez pacjenta. Operacja plastyki powiek górnych jest refundowana w przypadku występowania opadania powiek które upośledza pole widzenia.

Podczas plastyki powiek górnych cięcie znajduje się w załamku powieki, usuwamy fragment skóry wraz z fragmentem mięśnia okrężnego. Jeśli są do tego wskazania wycinamy również przepukliny tłuszczowe. Blizna jest usytuowana tak, aby była praktycznie niewidoczna. Na powiece dolnej, cięcie prowadzone jest pod rzęsami. Nadmiar skóry oraz mięśnia okrężnego jest delikatnie usuwany, przepukliny tłuszczowe zostają usunięte lub przemieszczone w tzw. dolinę łez.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu około 60 minut
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG
Znieczulenie miejscowe lub krótkotrwałe dożylne
Pobyt w klinice przy znieczuleniu ogólnym - 1 doba przy znieczuleniu miejscowym – wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja 7-14 dni
Zdjęcie szwów w 4-5 dobie
Opatrunki przy zdjęciu szwów
Przeciwwskazania skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Zalecenia przed zabiegiem Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Plastyka powiek - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Plastyka powiek górnych 6 000 PLN 10 000 PLN
2 Wtórna plastyka powiek górnych 9 000 PLN 11 000 PLN
3 Plastyka powiek dolnych 8 000 PLN 12 000 PLN
4 Wtórna plastyka powiek dolnych 11 000 PLN 13 000 PLN

Zabiegi uzupełniające

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności