Elektroterapia

Elektroterapia to zabiegi z zakresu fizjoterapii, których celem jest leczenie bólu oraz wspomaganie regeneracji organizmu.

Cena

od 190 zł

Czas zabiegu

10-60 min

Znieczulenie

Nie

Obszar

-

Lecznicze zastrzyki energii

Elektroterapia to zabiegi z zakresu fizjoterapii, których celem jest leczenie bólu oraz wspomaganie regeneracji organizmu. Do ich przeprowadzenia stosuje się prądy stałe oraz impulsywne o małej i średniej częstotliwości, w wyniku których powstaje elektryczny bodziec leczniczy wspomagający gojenie się tkanek. Prądy lecznicze są bezpieczną metodą fizjoterapeutyczną. Potwierdzona wieloletnim doświadczeniem skuteczność zabiegu sprawia, że lekarze bardzo często zalecają̨ go jako jeden z podstawowych elementów terapii w zwalczaniu wielu dolegliwości. Elektroterapia może być stosowana jednocześnie z innymi metodami z zakresu fizykoterapii.

Rodzaje elektroterapii

Podstawą przystąpienia do elektroterapii jest określenie jaki rodzaj zabiegu będzie odpowiedni dla pacjenta i doskwierających mu dolegliwości. Rodzaje elektroterapii:

  • Prądy TENS (przezskórna elektryczna stymulacja nerwów) to metoda elektrostymulacji wykorzystująca prąd impulsowy o niskiej częstotliwości, jego działanie ma silne zastosowanie przeciwbólowe.Warto wspomnieć, że prądy TENS działają̨ dwutorowo. Po pierwsze stymulują̨ wytwarzanie przez organizm pacjenta substancji zwanych opiatami endogennymi (swoiste leki przeciwbólowe), a po drugie blokują̨ sygnały bólu, które są̨ przesyłane przez układ nerwowy. Ta metoda znajdzie zastosowanie głównie w leczeniu bólów kręgosłupa oraz bólów reumatycznych.
  • Galwanizacja wykorzystuje prąd jednokierunkowy. Dobór odpowiedniego parametru oraz sposób umieszczenia elektrod uśmierza ból oraz wspomaga proces odnowy tkanek. Jest pomocny również podczas dyskopatii i napięć mięśniowych.
  • Elektrostymulacja to zabieg, w którym za pomocą̨ stałego prądu impulsowego wywołuje się kontrolowany skurcz mięśni, by w ten sposób je pobudzić́ i doprowadzić́ do lepszego ukrwienia. Metoda przynosi dobre efekty w przypadku zaburzeń ruchowych — niedowładów czy schorzeń układu nerwowego.

Przebieg zabiegu elektroterapii

W celu przeprowadzenia zabiegu na ciele pacjenta umieszcza się elektrody, przez które przepływa prąd. Warto wspomnieć, że czas trwania jednej sesji jest uzależniony od rodzaju zabiegu, jego miejsca, a także konkretnych dawek i parametrów. Zabieg trwa przeważnie od kilku do kilkudziesięciu minut jednak tak jak wyżej wspomniano, jest on uzależniony od pacjenta.

Efekty elektroterapii

Ze względu na podstawowe przeznaczenie prądu jakim jest działanie przeciwbólowe, efekty są odczuwalne natychmiast po zabiegu. Leczenie prądem przyspiesza gojenie ran oraz odbudowę tkanek, a także działa w sposób przeciwzapalny. Do uzyskania najlepszych efektów zabieg należy powtarzać codziennie przez pięć lub dziesięć dni.

Wskazania do elektroterapii

Zabieg jest przeznaczony dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju dyskopatie, choroby kręgosłupa, nerwobóle, choroby reumatyczne, bóle głowy i migreny. Jest również skuteczny w leczeniu stanów pourazowych, a także wszelkich zapaleń tkanek.

Przeciwskazania do elektroterapii

Elektroterapii nie można przeprowadzać́ w przypadku, gdy pacjent ma wszczepione urządzenie elektroniczne (rozrusznik), endoprotezy, cierpi na choroby nowotworowe, ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich, wypryski, owrzodzenia, miejscowe zaburzenia czucia, porażenia spastyczne, zagrożenie zatorami, zakrzepowe zapalenie żył, miażdżycę zarostową tętnic, ogólne infekcje, miesiączkę lub jest w ciąży.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu

10-60 min

Wymagane badania

-

Znieczulenie

-

Pobyt w klinice

wyjście od razu po zabiegu

Rekonwalescencja

-

Zdjęcie szwów

-

Zmiana opatrunków

-

Przeciwwskazania

ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich, wypryski, owrzodzenia, stany gorączkowe, porażenia spastyczne, miejscowe zaburzenia czucia, nowotwory, rozrusznik serca, zakrzepy, zagrożenie zatorami, zakrzepowe zapalenie żył, endoproteza, miażdżyca zarostowa tętnic, ciąża, miesiączka

Kto wykonuje zabieg

Dr n. med. Jacek Szwedo, Mgr Artur Urbanik, Mgr Anna Dobrzańska, Aleksandra Zawada, Magdalena Makowska

Kto wykonuje zabieg

Fizjoterapia Estetyczna

Cennik

Rodzaj zabiegu

Cena od

Cena do

DyeVl (rozjaśnienie, drobne zmarszczki, wygładzenie skóry) - 1 zabieg

600 zł

2 000 zł

DyeVl - twarz

700 zł

DyeVl - szyja

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dłonie

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dekolt

700 zł

DyeVl (przebarwienia) - pojedyncza zmiana barwnikowa

350 zł

DyeVl - naczynia

300 zł

1 500 zł

Opinie naszych pacjentów

"To nasza kolejna wizyta u pani doktor. Przebiegła jak zwykle w miłej atmosferze, córka zadowolona, a ja otrzymałam konkretne odpowiedzi na wszystkie pytania. Stosowanie leków zostało dobrze wyjaśnione. Dziękujemy!"

Monika

"Profesjonale podejście do klienta, Pani doktor wytłymaczyła czały proces leczenia oraz przekazała wszystkie niezbędne szczegóły leczenia o który nie wszyscy chcą informować. Dziękuje"

D.W.

"Miło, profesjonalnie, konkretnie. Wytłumaczone i opisane wszystkie szczegóły. Polecam !"

Iga

"Bardzo dobra i skuteczna porada chirurgii plastycznej. Zdecydowanie zastosuję zaproponowaną metodę leczenia."

J.K.

"Świetne podejście do pacjenta, wiedza, trafna diagnoza, koncentracja, zaangażowanie w terapię. Zaskakująco dobre efekty."

Michał

"Bardzo dobry chirurg plastyczny. Pani doktor jest bardzo profesjonalna i wie co robi. Pomogła mi uporać się z moimi kompleksami, wspólnie wybrałyśmy najlepsze rozwiązanie, zabieg dostosowany do moim potrzeb, oczekiwani i stanu skóry. Jestem pełna podziwu za zaangażowanie. Dziękuję za pomoc."

Patrycja

"Doskonała specjalistka, bardzo ciepła i wyrozumiała, zwłaszcza dla takich wystraszonych pacjentów, jak ja ;) Pełna opieka, wyjaśnienie wątpliwości, wspaniała, ludzka postawa. I doskonałe efekty zabiegu. Jeśli kiedykolwiek będę chciał skorzystać z pomocy chirurga - to tylko u pani doktor Zosi :)"

Krzysztof

"Był to mój pierwszy zabieg i jestem mega zadowolona z efektów.Od samego początku Dr.Artur Pasternak wszystko mi dokładnie wyjaśnił i rozwiał wszelkie moje wątpliwości.Jest to świetny chirurg i bardzo jeszcze raz dziękuję za wszystko co dla mnie zrobił."

Agata

"Bardzo mily i profesjonalny, rzeczowy i punktualny. Ma ogromna wiedze medyczna i moza mu zaufac co do doboru proponowanych zabiegow. Naprawde zna sie na tym co robi."

Ewa

"Bardzo dobrzy lekarz, pomaga już nie pierwszy raz."

Jan S.

"Jakie to szczęście, że są jeszcze tacy ludzie jak Pan Jacek Szwedo. Profesjonalista w każdym calu a do tego wspaniały człowiek. Wyjątkowo inteligentny z dużym poczuciem humoru. Potrafi sprawić, że zabieg który nie należy do przyjemnych minie błyskawicznie we wspaniałej atmosferze relaksu. Za co bardzo dziękuję:) Gorąco polecam wszystkim !!!"

Aneta G.

"Pani Doktor Aleksandra Rymsza , bardzo miła i rzeczowa , wszystko dokładnie tłumaczy,najlepszy lekarz dermatolog i lekarz medycyny estetycznej,zabiegi zawsze perfekcyjne i efekty wow , uwielbiam,polecam , dziękuję"

Sylwia

"Najlepszy lekarz w Polsce! Dr A. Rymsza zrobiła ze mnie własnego syna cierpliwość, konsekwencja, systematyczność wizyt u Pani dr i cud gwararantiwany! Dziekuje bardzo, bardzo"

Jacek Smolaga

"Lekarz ze świetnym podejściem do pacjenta. Polecam"

Karolina

"problem z jakim się zgłosiłam to ból pleców po prawej stronie promieniujący do głowy. Już po pierwszym zabiegu niesamowita ulga. Polecam"

Monika M.

Zobacz nasze wideo