Elektroterapia

Elektroterapia to zabiegi z zakresu fizjoterapii, których celem jest leczenie bólu oraz wspomaganie regeneracji organizmu.

Cena

od 190 zł

Czas zabiegu

10-60 min

Znieczulenie

Nie

Obszar

-

Lecznicze zastrzyki energii

Elektroterapia to zabiegi z zakresu fizjoterapii, których celem jest leczenie bólu oraz wspomaganie regeneracji organizmu. Do ich przeprowadzenia stosuje się prądy stałe oraz impulsywne o małej i średniej częstotliwości, w wyniku których powstaje elektryczny bodziec leczniczy wspomagający gojenie się tkanek. Prądy lecznicze są bezpieczną metodą fizjoterapeutyczną. Potwierdzona wieloletnim doświadczeniem skuteczność zabiegu sprawia, że lekarze bardzo często zalecają̨ go jako jeden z podstawowych elementów terapii w zwalczaniu wielu dolegliwości. Elektroterapia może być stosowana jednocześnie z innymi metodami z zakresu fizykoterapii.

Rodzaje elektroterapii

Podstawą przystąpienia do elektroterapii jest określenie jaki rodzaj zabiegu będzie odpowiedni dla pacjenta i doskwierających mu dolegliwości. Rodzaje elektroterapii:

  • Prądy TENS (przezskórna elektryczna stymulacja nerwów) to metoda elektrostymulacji wykorzystująca prąd impulsowy o niskiej częstotliwości, jego działanie ma silne zastosowanie przeciwbólowe.Warto wspomnieć, że prądy TENS działają̨ dwutorowo. Po pierwsze stymulują̨ wytwarzanie przez organizm pacjenta substancji zwanych opiatami endogennymi (swoiste leki przeciwbólowe), a po drugie blokują̨ sygnały bólu, które są̨ przesyłane przez układ nerwowy. Ta metoda znajdzie zastosowanie głównie w leczeniu bólów kręgosłupa oraz bólów reumatycznych.
  • Galwanizacja wykorzystuje prąd jednokierunkowy. Dobór odpowiedniego parametru oraz sposób umieszczenia elektrod uśmierza ból oraz wspomaga proces odnowy tkanek. Jest pomocny również podczas dyskopatii i napięć mięśniowych.
  • Elektrostymulacja to zabieg, w którym za pomocą̨ stałego prądu impulsowego wywołuje się kontrolowany skurcz mięśni, by w ten sposób je pobudzić́ i doprowadzić́ do lepszego ukrwienia. Metoda przynosi dobre efekty w przypadku zaburzeń ruchowych — niedowładów czy schorzeń układu nerwowego.

Przebieg zabiegu elektroterapii

W celu przeprowadzenia zabiegu na ciele pacjenta umieszcza się elektrody, przez które przepływa prąd. Warto wspomnieć, że czas trwania jednej sesji jest uzależniony od rodzaju zabiegu, jego miejsca, a także konkretnych dawek i parametrów. Zabieg trwa przeważnie od kilku do kilkudziesięciu minut jednak tak jak wyżej wspomniano, jest on uzależniony od pacjenta.

Efekty elektroterapii

Ze względu na podstawowe przeznaczenie prądu jakim jest działanie przeciwbólowe, efekty są odczuwalne natychmiast po zabiegu. Leczenie prądem przyspiesza gojenie ran oraz odbudowę tkanek, a także działa w sposób przeciwzapalny. Do uzyskania najlepszych efektów zabieg należy powtarzać codziennie przez pięć lub dziesięć dni.

Wskazania do elektroterapii

Zabieg jest przeznaczony dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju dyskopatie, choroby kręgosłupa, nerwobóle, choroby reumatyczne, bóle głowy i migreny. Jest również skuteczny w leczeniu stanów pourazowych, a także wszelkich zapaleń tkanek.

Przeciwskazania do elektroterapii

Elektroterapii nie można przeprowadzać́ w przypadku, gdy pacjent ma wszczepione urządzenie elektroniczne (rozrusznik), endoprotezy, cierpi na choroby nowotworowe, ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich, wypryski, owrzodzenia, miejscowe zaburzenia czucia, porażenia spastyczne, zagrożenie zatorami, zakrzepowe zapalenie żył, miażdżycę zarostową tętnic, ogólne infekcje, miesiączkę lub jest w ciąży.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu

10-60 min

Wymagane badania

-

Znieczulenie

-

Pobyt w klinice

wyjście od razu po zabiegu

Rekonwalescencja

-

Zdjęcie szwów

-

Zmiana opatrunków

-

Przeciwwskazania

ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich, wypryski, owrzodzenia, stany gorączkowe, porażenia spastyczne, miejscowe zaburzenia czucia, nowotwory, rozrusznik serca, zakrzepy, zagrożenie zatorami, zakrzepowe zapalenie żył, endoproteza, miażdżyca zarostowa tętnic, ciąża, miesiączka

Kto wykonuje zabieg

Fizjoterapia Estetyczna

Cennik

Rodzaj zabiegu

Cena od

Cena do

DyeVl (rozjaśnienie, drobne zmarszczki, wygładzenie skóry) - 1 zabieg

600 zł

2 000 zł

DyeVl - twarz

700 zł

DyeVl - szyja

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dłonie

600 zł

2 000 zł

DyeVl - dekolt

700 zł

DyeVl (przebarwienia) - pojedyncza zmiana barwnikowa

350 zł

DyeVl - naczynia

300 zł

1 500 zł

Opinie naszych pacjentów

"Podczas mojej pierwszej wizyty w gabinecie Pani Doktor ujęła mnie swoją życzliwością i empatycznym podejściem do moich problemów.Ze znajomością rzeczy postawiła diagnozę i wyjaśniła szczegóły zastosowanej terapii.Dała nadzieję na wyleczenie,za co dziękuję z całego serca!"

Barbara

"Profesjonalna konsultacja, wszystko jasno i szczegółowo wyjaśnione. Polecam"

Izabela

"Pan doktor to wspaniały lekarz o bardzo empatycznym podejściu do pacjenta.Prawdziwy fachowiec w swoim zawodzie. Uważny i dociekliwy. Polecam"

Agnieszka

"Bardzo przyjemny człowiek i kompetentny lekarz. Na wszystkie pytania odpowiada wyczerpująco. Rekomenduje ale nie narzuca rozwiązania. Polecam"

Karolina W.

"Gorąco polecam Pana Jacka - sympatyczny, profesjonalny z dużym poczuciem humoru. Leczy ból i wprowadza człowieka w świetny nastrój. Na wizycie czuje się, że się jest w dobrych rękach. Pointa jest taka, że Pan Jacek ma magię w głowie i rękach ;-) Z czystym sumieniem polecam!"

Małgorzata D

"Pan dr. Kochan bardzo profesjonalny i sympatyczny, mówi wprost czy spełni moje oczekiwania czy moja budowa nie pozwoli na osiągnięcie wszystkich moich wymagań dzięki czemu mogę podjąć sama decyzję wpełni świadomie, że nie wszystko da się osiągnąć i unikając rozczarowania po zabiegu. Dr. odpowiadał na wszystkie pytania bardzo szczegółowo. Gorąco polecam"

M.K.

"Lekarz pełen profesjonalizmu. Udzielił szczegółowych informacji o możliwych rozwiązaniach"

Agnieszka

"Chyba lepiej nie mogłam trafić. Pan dr Kochan to profesjonalizm w każdym calu. Wiedza medyczna i podejście do pacjenta pozwala na bezpieczeństwo i komfort. To niezwykły człowiek i świetny specjalista. Lekarz najwyższej klasy. Zabieg przebieg bez żadnych komplikacji. Jestem wdzięczna i szczęśliwa. Panie Konradzie dziękuje!"

Aleksandra

"Zdecydowanie polecam! Wspaniały fachowiec i przemiły, spokojny człowiek. Wzbudza zaufanie, jest kompetentny i łatwo nawiązuje kontakt z pacjentem. Gojenie ran i minimalizowanie bólu spowodowanego zabiegami to bardzo niedoceniana dziedzina medycyny a tak ważna .Nie zdawałam sobie wcześniej sprawy, że można tak znacząco ulżyć w dolegliwościach pooperacyjnych. Różnica jest niewiarygodna już po pierwszej wizycie u dr Szwedo a komfort życia zdecydowanie lepszy. Jego metody są bardzo skuteczne i najważniejsze –pomagają :):)"

Monika

"Pani Doktor bardzo, ale to bardzo zaangażowana. Wypytała o każdy detal sprawy mający wpływ na leczenie, zaplanowała leczenie i kontrolę efektów leczenia. Do tego bardzo empatyczna, ludzka i ciepła w kontakcie. Jak do dermatologa to tylko do Pani dr A.Rymszy. Polecam"

Bogdan A.

"Doktor empatyczny oraz cierpliwy. Odpowiada na wszystkie pytania ."

K.W.

"Bardzo gorąco polecam Doktora Artura Pasternaka ! Od pierwszej konsultacji po udaną operację, doświadczysz profesjonalizmu na najwyższym poziomie. Jego indywidualne podejście, wsparcie i troska o pacjenta przed i po operacji są nieocenione. Każdemu, kto szuka lekarza, któremu można śmiało zaufać, polecam skorzystanie z jego usług. Dla mnie to był najlepszy możliwy wybór!"

Dominika L.

"Do gabinetu Pani Magdaleny trafiłem wskutek bólu kręgosłupa szyjnego i lędżwiowego Pani Magdalena prawidłowo zdiagnozowała mój przypadek i podjęła właściwy masaż i szereg ćwiczeń..Po dwóch miesiącach rehabilitacji i wykonywanego masażu jestem gotów wrócić do normalnego funkcjonowania . Wspaniały rehabilitant ..Serdecznie polecam....."

Mariusz P.

"Bardzo polecam Magdę! Bardzo dobry specjalista z dużym doświadczeniem i indywidualnym podejściem do pacjenta. Ma ogromna wiedzę w swojej specjalizacji. Pomoże z każdym problem."

Małgorzata

"Wizyta przebiegła rewelacyjnie, szybki wywiad i diagnoza. Dodatkowo pani Doktor uspokoiła mnie odnośnie mojego kaszlu gdyż nie wiedziałem że będę kaslal dopóki będę bral leki na refluks :)"

Sebastian

Zobacz nasze wideo

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące różnorodnych zabiegów i procedur.

Jak umówić się na wizytę w Klinice Dr Szczyt?

Wizytę możesz umówić, kontaktując się telefonicznie pod numerem 22 654 90 60 lub za pośrednictwem strony internetowej w zakładce Terminy konsultacji.

Jak wybrać właściwy zabieg w Klinice Dr Szczyt?

Wybór odpowiedniego zabiegu w klinice chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej najlepiej rozpocząć od konsultacji ze specjalistą. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad medyczny, zapozna się z oczekiwaniami pacjenta oraz oceni stan zdrowia i specyfikę problemu estetycznego. Na podstawie tych informacji doradzi, jakie zabiegi będą odpowiednie do uzyskania pożądanych rezultatów. Konsultacja pozwala również na omówienie dostępnych opcji, ich potencjalnych efektów, a także ewentualnych ryzyk, co ułatwia podjęcie świadomej decyzji.

Jakie jest ryzyko związane z zabiegami chirurgii plastycznej?

Każdy zabieg chirurgii plastycznej, podobnie jak każda interwencja medyczna, wiąże się z pewnym ryzykiem. Do najczęstszych powikłań należą infekcje, krwawienia, reakcje na znieczulenie oraz powstawanie blizn. Rzadziej mogą wystąpić takie komplikacje jak zakrzepy, zatorowość płucna czy zaburzenia czucia w obszarze operowanym. Właściwe przygotowanie pacjenta, staranna kwalifikacja do zabiegu oraz doświadczenie i profesjonalizm zespołu medycznego znacząco minimalizują te ryzyka. Ważne jest także przestrzeganie zaleceń lekarza w okresie pooperacyjnym, co pozwala na szybszy i bezpieczniejszy powrót do zdrowia.

Czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są bolesne?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są zazwyczaj mało inwazyjne i wiążą się z minimalnym dyskomfortem. Większość z nich, np. iniekcje czy laseroterapia, wykonywana jest przy użyciu miejscowych środków znieczulających, co znacząco zmniejsza dyskomfort. Pacjenci mogą odczuwać lekkie ukłucia, pieczenie lub uczucie napięcia skóry, ale te dolegliwości zazwyczaj ustępują szybko po zakończeniu zabiegu. W razie potrzeby lekarz zawsze dobiera odpowiednie metody łagodzenia bólu, aby zapewnić pacjentom jak największy komfort.