Fizjoterapia

Plastry Kinesio-Taping

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Leczenie bólu

Dynamiczne plastrowanie, czyli Kinesio-Taping, łączy w sobie elementy medycyny klasycznej oraz naturalnych procesów leczenia organizmu. Jest to metoda wspomagająca wszelakie terapie, która zyskuje coraz większą popularność w polskich gabinetach fizjoterapeutycznych. W praktycznym znaczeniu jest to metoda terapeutyczna, która polega na aplikowaniu na ciało w określony sposób nierozciągliwej lub elastycznej taśmy. Zastosowanie znajduje nie tylko w przypadkach medycyny sportowej (podczas wystąpienia urazu lub kontuzji), ale również w ortopedii i rehabilitacji. Dzięki zastosowaniu Kinesio-Taping pacjent może szybciej powrócić do aktywnej formy po przebytych zabiegach i operacjach. Plastry Kinesio-Taping to skuteczna i bardzo bezpieczna forma terapii, ponieważ nie zawiera żadnych środków farmakologicznych.

Prezentowana metoda ma na celu zmniejszenie wszelakich dolegliwości bólowych, usprawnienie procesów gojenia i restytucji tkanek. Całkowity mechanizm działania plastra zależy od sposobu oraz miejsca rozklejenia. Po aplikacji plastra można uzyskać efekt rozluźnienia mięśni, działania przeciwbólowego oraz zmniejszenia siniaków i obrzęków.

Naklejone plastry powodują, że skóra jest lekko naciągnięta, co zwiększa przestrzeń między skórą właściwą a powięzią — błoną osłaniającą mięśnie. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania usprawnia się praca układu limfatycznego. Ilość oraz prędkość limfy machinalnie się zwiększa, dzięki czemu usuwane są zastoiny, przez co zmniejszają się stany zapalne. Poprawa mikrokrążenia pozytywnie wpływa na procesy biologiczne, chemiczne oraz fizyczne, które zachodzą pod skórą.

Plastry w żaden sposób nie ograniczają codziennego życia, nawet higieny osobistej. Można w nich się swobodnie myć, gdyż zastosowany klej jest wodoodporny. Sama taśma została stworzona z wysokoplastycznej bawełny, która nie powinna wywoływać uczuleń ani odparzeń. Jest to niezwykle uniwersalna metoda, która wspomaga także korekcję postawy. Kinesio-Taping można również stosować w leczeniu zaburzeń neurotycznych, ginekologicznych i pediatrycznych.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu ok. 20 minut
Wymagane badania -------
Znieczulenie -------
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja -------
Zdjęcie szwów -------
Zmiana opatrunków -------
Przeciwwskazania reakcja alergiczna na plastry

Plastry Kinesio-Taping - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Kinesiotaping 30 PLN 50 PLN
2 Sesja terapeutyczna (z wykorzystaniem indywidualnie dobranych zabiegów fizykalnych) 150 PLN 250 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności