Fizjoterapia

Plastry Kinesio-Taping

Leczenie bólu

Dynamiczne plastrowanie, czyli Kinesio-Taping, łączy w sobie elementy medycyny klasycznej oraz naturalnych procesów leczenia organizmu. Zyskuje ono coraz większą popularność. Ta metoda terapeutyczna została opracowana przez japońskiego chiropraktyka (terapeutę manualnego) dr. Kenzo Kase.

Kinesio-Taping polega na aplikowaniu na ciało w określony sposób nierozciągliwej lub elastycznej taśmy. Jest on wykorzystywany nie tylko w medycynie sportowej (podczas wystąpienia urazu lub kontuzji), ale również w ortopedii i rehabilitacji. Dzięki zastosowaniu kinesiotapingu pacjent może szybciej powrócić do aktywności po przebytych zabiegach i operacjach. Plastry Kinesio-Taping to skuteczna i bardzo bezpieczna forma terapii. Nie zawierają one żadnych środków farmakologicznych, ale mimo to przynoszą odpowiednie efekty m.in. w postaci niemal natychmiastowego ograniczenia bólu lub nawet jego całkowitego ustąpienia.

Metoda ta ma na celu zmniejszenie wszelkich dolegliwości bólowych i usprawnienie procesów gojenia. Całkowity mechanizm działania plastra zależy od sposobu oraz miejsca rozklejenia. Po jego aplikacji można uzyskać efekt rozluźnienia mięśni. Plaster działa też przeciwbólowo oraz zmniejsza siniaki i obrzęki.

Naklejone plastry powodują, że skóra jest lekko naciągnięta, co zwiększa przestrzeń między skórą właściwą a powięzią - błoną osłaniającą mięśnie. To wpływa pozytywnie na pracę układu limfatycznego. Ilość oraz prędkość limfy się zwiększa, dzięki czemu usuwane są zastoiny i zmniejszają się stany zapalne. Poprawa mikrokrążenia pozytywnie wpływa na procesy biologiczne, chemiczne oraz fizyczne, które zachodzą pod skórą. Plastry w żaden sposób nie ograniczają codziennego życia, mżna się w nich swobodnie kąpać, ponieważ zastosowany w ich produkcji klej jest wodoodporny. Taśmy terapetuczne są zrobione z wysokiej jakości bawełny, która swoimi właściwościami przypomina ludzką skórę. Plastry dobrze do niej przylegają, co gwarantuje komfort ich noszenia. Taśmy w żaden sposób nie ograniczają ruchów, dlatego też określa się je mianem dynamicznych.

Kiedy warto stosować Kinesio-Taping? Ta metoda terapeutyczna polecana jest m.in. w przypadku:

  • kontuzji i urazów,
  • dolegliwości bólowych wynikających ze zwyrodnień,
  • obniżonego napięcia mięśniowego,
  • obrzęków limfatycznych,
  • problemów z rozległymi siniakami.

Dynamiczne plastrowanie ma kilka zalet, do których można zaliczyć m.in. to, że jest to metoda odpowiednia dla szerokiego grona osób. Taśmy terapeutyczne zapewniają lepsze krążenie, co przyspiesza gojenie. Co więcej zmniejszają napięcie, a tym samym przynoszą ulgę w bólu. Ponadto stosując Kinesio-Taping, można jednocześnie korzystać z innych metod terapii.

Istnieją różne techniki naklejania plastrów, a wybór konkretnej zależy od danego przypadku. Czas trwania zabiegu w naszej klinice wynosi przeciętnie 20 minut. Przed nakładaniem plastrów skórę dokładnie się oczyszcza. Po wykonaniu zabiegu pacjent może od razu powrócić do codziennej aktywności.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu ok. 20 minut
Wymagane badania -------
Znieczulenie -------
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja -------
Zdjęcie szwów -------
Zmiana opatrunków -------
Przeciwwskazania reakcja alergiczna na plastry

Plastry Kinesio-Taping - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Kinesiotaping 30 PLN 50 PLN
2 Sesja terapeutyczna (z wykorzystaniem indywidualnie dobranych zabiegów fizykalnych) 250 PLN 350 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności